Autor Wątek: Singularity  (Przeczytany 31152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wobbler

  • Gość
Odp: Singularity
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Listopada 2010, 02:57:23 »
Tak apropo kropki, to„White Dot” na końcu właśnie chyba oznacza tą białą kropkę  czyli osobliwość od której to właśnie się wszystko zaczęło i ma się skończyć (zgodnie z teorią wielkiego kolapsu).

Ja właśnie jestem ciekaw co ten eksperyment nam przyniesie. Z tego co wiem to są tam rozpędzane atomy do bliskich prędkości światła a następnie zderzają się i to ma symulować warunki powstania Wszechświata.  Teraz pytanie czy jeśli nawet odpowiemy sobie na pytanie istnienia tych cząsteczek Higgsa to czy tak naprawdę odpowiedź nie sprawi, że pojawi się wiele kolejnych pytań?
Z tego co wiem to jakakolwiek próba przekroczenia prędkości bliskiej światłu powodowałaby zatrzymanie czasu i niemożliwe jest jej przekroczenie to rodzi się pytanie- skąd bierze się pojęcie typu prędkość nadświetlna?:-) Podobno występują wiązki wiatła, które właśnie taką prędkość są w stanie osiągnąć

Być może odpowiedzą na to wszystko jest brak odpowiedzi ponieważ istnieje coś takiego jak nieskończoność?

Offline Tamara

  • (Тамара)
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 948
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Singularity
« Odpowiedź #16 dnia: 04 Listopada 2010, 03:11:12 »
To zalezy, czy masz na mysli predkosc nadswietlna w jakims osrodku, czy w prozni.
Generalnie predkosc nadswietlna jest mozliwa tylko w Star Treku :-)
Istnienie bozonu higgsa to podstawa calej teorii o Wielkim Wybuchu, to ze pytania beda to normalne, bo jest przeciez problem np z antymateria.
Mamy tez problem z cala teoria wzglednosci Einsteina, ona wnosi wiele ograniczen i im dalej wszystko analizujemy to jestesmy bardziej w lesie ;-)

Edit: Mam na mysli oczywiscie OTW w tym przypadku.
You are gone
and I am with you:
this will never come again.

Wobbler

  • Gość
Odp: Singularity
« Odpowiedź #17 dnia: 04 Listopada 2010, 03:18:07 »
Dlatego właśnie pozwolę sobie przytoczyć słowa pewnego Pana
"And though dark is the highway
and the peak's distance breaks my heart,
for I never shall see it, still I play my part,
believing that what waits for us
is the cosmos compared to the dust of the
past..."

Polski przekład: "Wiem, że nic nie wiem" ;-)


Offline Tamara

  • (Тамара)
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 948
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Singularity
« Odpowiedź #18 dnia: 04 Listopada 2010, 03:32:59 »
No to jest wlasnie problem, ze tak malo wiemy.
W sumie to jestesmy bardzo zacofani, jak istnieja jakies inne cywilizacje to moga sie z nas smiac :)
Latamy w kosmos na napedzie chemicznym, a to jest taka sama zasada dzialania jak rakiet, ktore byly znane w chinach od setek lat.
Nie wiadomo, czy beda pieniadze na kolonizacje kosmosu, sa plany baz na Marsie ale nie wiadomo, czy to sie uda.
Najwazniejsza to teraz bedzie walka o rope i inne surowce i na to najwiecej pieniedzy daje np USA.
Gdy Amerykanie wyscig wygrali na ksiezyc, to program ksiezycowy zostal zatrzymany na Apollo 17, bo nasza rakieta N-1 byla do niczego :)
Bo to bylo tylko dla propagandy i w USA i w CCCP, a malo dla nauki.
Kolonizacja innych planet bedzie potrzebna w przyszlosci, a na razie duzo w tym temacie nie robimy.
No a jesli chodzi o kosmonautyke to bardzo ona napedza nauke, bo jest duzo problemow tez fizycznych do rozwiazania.
Gdyby kosmonautyka nie byla tak zacofana jak jest teraz to wiedzielibysmy juz troche wiecej.

Ide spac, bo juz nie wiem, czy z sensem pisze :D
You are gone
and I am with you:
this will never come again.

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15472
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Singularity
« Odpowiedź #19 dnia: 04 Listopada 2010, 07:31:50 »
a wiecie co oznacza "Singularity" ?:-)

O ile pamiętam - gdy płyta się ukazała - pojawiło się moje tłumaczenie tego słowa jako "osobliwość/dziwaczność"; ale wtedy jeszcze nie pod kątem czarnych dziur itp.
A Wasze wyjaśnienia - Tamaro i Wobblerze - wiele dopełniają. Znowu na ten doskonały album możemy spojrzeć pod innym kątem. Widać czas okazuje się pomocny - po kilku latach odkrywamy wiele nowego na ten temat.  :)

Kiedyś bardzo się interesowałem tymi zagadnieniami - kupę książek się przeczytało - więc conieco się orientuję w tej tematyce. Hammillowi chwała za łączenie zagadnień fizyki teoretycznej z życiem/śmiercią.  [ok]

There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Singularity
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Listopada 2010, 18:00:40 »
Z tytułem Singularity Hammillowi chodziło o pewien "szczególny(wyodrębniony) stan" tym stanem było zetkniecie sie zew śmiercią pobyt w szpitalu,strach itd.Mówił o tym w jednym z wywiadów. Jest to także pojecie w matematyce wyższej oznaczające chyba wyjątek od reguły (czy coś w tym stylu,nie znam się na tym)
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Natalie

  • Натали
  • Central Scrutinizer
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Singularity
« Odpowiedź #21 dnia: 04 Listopada 2010, 21:21:29 »
Jest to także pojecie w matematyce wyższej oznaczające chyba wyjątek od reguły (czy coś w tym stylu,nie znam się na tym)

W matematyce "Singularity" to po polsku "Punkt osobliwy":

http://pl.wikipedia.org/wiki/Punkt_osobliwy


A to definicja słowa "Singularity" ze słownika:

http://dictionary.reference.com/browse/singularity
Some call me SATAN others have me GOD
some name me NEMO... I am unborn.