Autor Wątek: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam  (Przeczytany 307335 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22068
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #600 dnia: 31 Maja 2013, 21:21:35 »
W środę z MBP przytaszczyłem pięć książek pięciu różnych autorów. I skończyłem już z tego Rzeźnię numer pięć Vonneguta (co się będę rozpisywał - już wiem, czemu to jedna ze stu najważniejszych powieści XX wieku) i Pomniejsze bóstwa Pratchetta (mniej absurdalna, mniej humorystyczna, bardziej refleksyjna niż większość jego dzieł, ale świetna. Zresztą Pratchetta przeczytałem chyba 15 albo 16 książek i bez bicia przyznaję się do ślepego uwielbienia).  ;)


Pratchetta znam i lubię choc czytałem tylko Trzy wiedzmy, Muzyka Duszy, Panowie i damy i Czarodzicielstwo- zresztą jego to najlepiej czytać w oryginale- bo to bardzo lingwistyczne powieści i przy tłumaczeniu ( nawet tak dobrym jak Cholewy) wiele smaczków umyka
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15518
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #601 dnia: 31 Maja 2013, 21:45:05 »
W środę z MBP przytaszczyłem pięć książek pięciu różnych autorów. I skończyłem już z tego Rzeźnię numer pięć Vonneguta (co się będę rozpisywał - już wiem, czemu to jedna ze stu najważniejszych powieści XX wieku) i Pomniejsze bóstwa Pratchetta (mniej absurdalna, mniej humorystyczna, bardziej refleksyjna niż większość jego dzieł, ale świetna. Zresztą Pratchetta przeczytałem chyba 15 albo 16 książek i bez bicia przyznaję się do ślepego uwielbienia).  ;)


Pratchetta znam i lubię choc czytałem tylko Trzy wiedzmy, Muzyka Duszy, Panowie i damy i Czarodzicielstwo- zresztą jego to najlepiej czytać w oryginale- bo to bardzo lingwistyczne powieści i przy tłumaczeniu ( nawet tak dobrym jak Cholewy) wiele smaczków umyka

Kiedyś zacząłem coś czytać Pratchetta, ale zrezygnowałem. Jakoś to nie dla mnie.  :D

Tymczasem u mnie na półce: biografia Janis Joplin, kilka pozycji Vandenberga (spiski watykańskie itp.), biografia Programu 3 (Trójka z Dżemem), wywiad-rzeka z Agnieszką Holland i jeszcze kilka pomniejszych rzeczy. Czytam właściwie wszystko naraz.  :)
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22068
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #602 dnia: 06 Czerwca 2013, 20:08:23 »
Lovecraft i Fantazje i Koszmary [ok]  [ok] - czyli pięknie wydany zbiór listów, esejów i szkiców tego autora. Znakomita rzecz [ok]
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15518
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #603 dnia: 11 Czerwca 2013, 12:30:05 »
Andrzej Pilipiuk "Wampir z MO" - schyłkowy PRL i wampiry, zombie; wszystko podlane czarnym i absurdalnym humorem.

Preston Douglas "Mistyfikacja"
Największy na świecie wielki zderzacz hadronów ukryty w głębi gór w Arizonie zbada, co wydarzyło się w chwili Wielkiego Wybuchu. Dzieło genialnego naukowca Gregory’ego Hazeliusa, Isabella, jest najdroższym urządzeniem zbudowanym przez człowieka.
Czy zdoła ujawnić tajemnice wszechświata? A może, jak ostrzegają niektórzy, otworzy na Ziemi miniaturową czarną dziurę, doprowadzając do zagłady całej planety? A może, jak twierdzi w grzmiących kazaniach teleewangelista Don T. Spates, to Antychryst chce odwrócić dzieło stworzenia i rzucić wyzwanie samemu Bogu?
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22068
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #604 dnia: 11 Czerwca 2013, 21:45:08 »


Preston Douglas "Mistyfikacja"
Największy na świecie wielki zderzacz hadronów ukryty w głębi gór w Arizonie zbada, co wydarzyło się w chwili Wielkiego Wybuchu. Dzieło genialnego naukowca Gregory’ego Hazeliusa, Isabella, jest najdroższym urządzeniem zbudowanym przez człowieka.
Czy zdoła ujawnić tajemnice wszechświata? A może, jak ostrzegają niektórzy, otworzy na Ziemi miniaturową czarną dziurę, doprowadzając do zagłady całej planety? A może, jak twierdzi w grzmiących kazaniach teleewangelista Don T. Spates, to Antychryst chce odwrócić dzieło stworzenia i rzucić wyzwanie samemu Bogu?




coś dla Tamy ;)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22068
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #605 dnia: 12 Czerwca 2013, 14:03:14 »
Marek Hłasko i Piękni dwudziestoletni  [ok] - jedna z najlepszych powieści autobiograficznych jakie znam. Nikt chyba lepiej od tego pisarza nie potrafił oddać istoty systemu komunistycznego w Polsce- choć przecież tak naprawdę duża część tej książki opisuje perypetię autora za granicą naszego kraju :)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15518
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #606 dnia: 12 Czerwca 2013, 14:30:18 »
Marek Hłasko i Piękni dwudziestoletni  [ok] - jedna z najlepszych powieści autobiograficznych jakie znam. Nikt chyba lepiej od tego pisarza nie potrafił oddać istoty systemu komunistycznego w Polsce- choć przecież tak naprawdę duża część tej książki opisuje perypetię autora za granicą naszego kraju :)

Strasznie dawno czytałem tę książkę (ze 20 lat temu?).  Moją ulubioną powieścią Hłaski jest "Ósmy dzień tygodnia" oraz (a może przede wszystkim) opowiadania - jak chociażby "Baza sokołowska" czy tez "Pętla"; a na podstawie tych opowiadań powstały kapitalne filmy - "Baza ludzi umarłych" i "Pętla". Jak ktoś nie widział polecam szczególnie "Bazę..." z genialnymi rolami m.in. Kęstowicza, Łomnickiego, Karewicza, Kłosowskiego i Niemczyka. Niby to socrealizm, ale jak się ogląda.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22068
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #607 dnia: 12 Czerwca 2013, 17:28:12 »
ja uwielbiam wszystko co Hłasko napisał- przede wszystkim Palcie ryż każdego dnia- moim zdaniem jego  największe dzieło- powieść mroczna i bardzo dołujaca. Poza tym wspomniany przez Ciebie Ósmy dzień tygodnia, Cmentarze i Wybór opowiadań- z Pętlą na czele. Świetne też są Listy z Ameryki i Brudne czyny- powieść z cyklu izraelskiego
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22068
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #608 dnia: 18 Czerwca 2013, 23:33:13 »
Kafka i Zamek [ok] - po raz kolejny czytam i za każdym razem odkrywam w tej powieści coś czego wcześniej nie zauważyłem.
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15518
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #609 dnia: 24 Czerwca 2013, 09:00:04 »
Myra Friedman "Janis Joplin - żywcem pogrzebana". Świetna biografia.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #610 dnia: 28 Czerwca 2013, 22:11:57 »
Kafka i Zamek [ok] - po raz kolejny czytam i za każdym razem odkrywam w tej powieści coś czego wcześniej nie zauważyłem.

Ja jakiś czas temu sobie "Proces" odświeżyłem, a teraz znowu nadchodzi pora na "Zamek". Słów mi brak - po prostu wspaniałe dzieła. :)

Offline LukaszS

  • (ЛукашС)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 2968
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #611 dnia: 06 Lipca 2013, 16:19:00 »
Biografia kraftwerk i biografia marka knopfler kupione do przeczytania w wakacje...
There is so much sorrow in the world,
there is so much emptiness and heartbreak and pain.
Somewhere on the road we have all taken a wrong turn...
how can we build the right path again?

Offline Tyrystor

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #612 dnia: 07 Lipca 2013, 14:36:57 »
Ubika chyba nie muszę tutaj przedstawiać? Właśnie przeczytałem i jestem pełen uznania. Ba, na wszelki wypadek we własnym domu zacząłem nosić ze sobą drobne.  ;)
It's crazy to exist.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22068
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #613 dnia: 07 Lipca 2013, 19:36:23 »
Ubika chyba nie muszę tutaj przedstawiać? Właśnie przeczytałem i jestem pełen uznania. Ba, na wszelki wypadek we własnym domu zacząłem nosić ze sobą drobne.  ;)


jedna z najlepszych powieści Dicka :) obok Człowieka z wysokiego zamku chyba nawet najlepsza. Ja osobiście najbardziej lubię te jego książki w których dochodzi do rozszczepienia rzeczywistości i bohaterowie coraz bardziej plączą się w nienazwanym świecie paranoi
« Ostatnia zmiana: 07 Lipca 2013, 21:56:11 wysłana przez Sebastian Winter »
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22068
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #614 dnia: 14 Lipca 2013, 12:04:51 »
William Tenn i Bernie Faust- bardzo ciekawy zbiór opowiadań science- fiction mało znanego w Polsce autora. Polecam Ceizuracowi jak jeszcze nie czytał- opowiadanie tytułowe jest genialne [ok]
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?