Autor Wątek: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam  (Przeczytany 303802 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #585 dnia: 23 Kwietnia 2013, 20:33:01 »
a za mną ciągle chodzi biografia Bowiego więc pewnie ją wkrótce kupię lub pożyczę od kogoś  ;) bo w zduńsko-wolskiej bibliotece ta książką pewnie będzie dostepna gdzieś około 2023 roku ;D

Czyli prędzej wróci Ziggy :D.
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #586 dnia: 23 Kwietnia 2013, 20:34:51 »
a za mną ciągle chodzi biografia Bowiego więc pewnie ją wkrótce kupię lub pożyczę od kogoś  ;) bo w zduńsko-wolskiej bibliotece ta książką pewnie będzie dostepna gdzieś około 2023 roku ;D

Czyli prędzej wróci Ziggy :D.


z pewnością :)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Tyrystor

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #587 dnia: 24 Kwietnia 2013, 09:54:25 »
Obywatela Bułhakowa dzieło najsłynniejsze - szybko mi idzie; wczoraj zacząłem, a dzisiaj mam zamiar skończyć  :D
It's crazy to exist.

Offline LukaszS

  • (ЛукашС)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 2960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #588 dnia: 29 Kwietnia 2013, 19:14:08 »
Simon spece i just cant get enough - biografia depeche mode...po dwóch nieco wtórnych solowych biografiach gahana i gore,a wydanych przez anakonde ta pozycja wciąga. Po pierwsze odmienna od biografii Steve'a mallinsa skupia się na wczesnych latach osiemdziesiątych i czasie przed stworzeniem zespołu... Na punkrocku, na otoczeniu w rodzinnym mieście, na bojkach ze skinami, na chuliganstwie, ale i na przykoscielnych boys brygade ... Czyta się to całkiem znosnie, nawet z zaparte tchem fragmentami, poza wstawkami na temat polityki, bezrobocia w mieście, ale jakże istotnymi by poznać co było przyczyna do powstania tekstów Martina gorea.  Szkoda ze tak mało jest zdjęć z tego wczesnego okresu, ale te które są tam zamieszczone...rewelacja.
There is so much sorrow in the world,
there is so much emptiness and heartbreak and pain.
Somewhere on the road we have all taken a wrong turn...
how can we build the right path again?

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #589 dnia: 29 Kwietnia 2013, 21:04:47 »
Arthur C. Clarke i Spotkanie z Meduzą- kolekcja najlepszych 16 opowiadań tego słynnego pisarza sci-fi. Gorąco polecam Ceizuracowi [ok]
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15472
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #590 dnia: 30 Kwietnia 2013, 08:12:15 »
Arthur C. Clarke i Spotkanie z Meduzą- kolekcja najlepszych 16 opowiadań tego słynnego pisarza sci-fi. Gorąco polecam Ceizuracowi [ok]

Clarke'a czytałem wszystko co w Polsce dostępne. Szczególnie polecam serie "Rama" i "Odyseja czasu". Ta pierwsza to moim zdaniem lepsza jest od "Odysei kosmicznej 2001", którą pewnie znasz Wampirze.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #591 dnia: 30 Kwietnia 2013, 09:55:03 »
Arthur C. Clarke i Spotkanie z Meduzą- kolekcja najlepszych 16 opowiadań tego słynnego pisarza sci-fi. Gorąco polecam Ceizuracowi [ok]

Clarke'a czytałem wszystko co w Polsce dostępne. Szczególnie polecam serie "Rama" i "Odyseja czasu". Ta pierwsza to moim zdaniem lepsza jest od "Odysei kosmicznej 2001", którą pewnie znasz Wampirze.


Ramy nie czytałem- a Odyseje kosmiczną znam prawie na pamięć bo cała seria to jedne z moich ulubionych powieści sci-fi- choć ostatni tom czyli 3001 jest już trochę naciągany
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15472
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #592 dnia: 30 Kwietnia 2013, 10:36:50 »
Ramy nie czytałem- a Odyseje kosmiczną znam prawie na pamięć bo cała seria to jedne z moich ulubionych powieści sci-fi- choć ostatni tom czyli 3001 jest już trochę naciągany

To jeśli dasz radę to przeczytaj "Ramę" - a właściwie to "Spotkanie z Ramą" (cz. 1), a potem kolejno jak znajdziesz - Rama II (1989), Ogród Ramy, Tajemnica Ramy, Świetlani posłańcy, Dom w przestworzach.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #593 dnia: 30 Kwietnia 2013, 10:41:35 »
Ramy nie czytałem- a Odyseje kosmiczną znam prawie na pamięć bo cała seria to jedne z moich ulubionych powieści sci-fi- choć ostatni tom czyli 3001 jest już trochę naciągany

To jeśli dasz radę to przeczytaj "Ramę" - a właściwie to "Spotkanie z Ramą" (cz. 1), a potem kolejno jak znajdziesz - Rama II (1989), Ogród Ramy, Tajemnica Ramy, Świetlani posłańcy, Dom w przestworzach.


poszukam w antykwariacie- bo wznowień tego cyklu chyba nie było- a Clarke'a czytałem jeszcze Koniec dzieciństwa- powieść o przybyciu istot pozaziemskich na Ziemię. Swietna powieść z bardzo dobrym zakończeniem- byłby z tego ciekawy film jakby się komuś zechciało go zrobić
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #594 dnia: 03 Maja 2013, 22:49:32 »
Sheridan Le Fanu i Carmilla- czyli klasyka i kamień milowy opowieści o wampirach- na niej wzorował się między innymi Bram Stoker pisząc Draculę.Polecam Ceizuracowi jeśli lubi mroczne gotyckie klimaty [ok] :[


http://horror.com.pl/books/recka.php?id=146
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #595 dnia: 10 Maja 2013, 20:35:38 »
Philip K Dick i Czy androidy śnią o elektrycznych owcach [ok]- jedna z najlepszych powieści fantastycznych jakie się kiedykolwiek ukazały.  Nie musze chyba przypominać ze na jej podstawie powstał legendarny film Blade Runner. Ceizurac na pewno zna ;)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15472
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #596 dnia: 10 Maja 2013, 21:54:06 »
Philip K Dick i Czy androidy śnią o elektrycznych owcach [ok]- jedna z najlepszych powieści fantastycznych jakie się kiedykolwiek ukazały.  Nie musze chyba przypominać ze na jej podstawie powstał legendarny film Blade Runner. Ceizurac na pewno zna ;)

Akurat tego nie czytałem. U mnie ciężko gdziekolwiek znaleźć tę powieść. Film oczywiście znam na pamięć.

A ja z ciekawszych rzeczy to czytam teraz:
"Portal zdobiony posągami" Marka S. Huberatha - polecam, bo to nietuzinkowa powieść (science-fiction?)

Niby to o piekle, niby o obrazie "Sąd ostateczny", a czyta się jak powieść z gatunku fantastyki socjologicznej.

Tegoż autora również gorąco polecam "Vatran Auraio: (https://pl.wikipedia.org/wiki/Vatran_Auraio).
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #597 dnia: 10 Maja 2013, 22:25:03 »
Sheridan Le Fanu i Carmilla- czyli klasyka i kamień milowy opowieści o wampirach- na niej wzorował się między innymi Bram Stoker pisząc Draculę.Polecam Ceizuracowi jeśli lubi mroczne gotyckie klimaty [ok] :[


http://horror.com.pl/books/recka.php?id=146

Piękny utwór inspirowany tą opowieścią wydał Discipline na swej debiutanckiej płycie.

Offline Tyrystor

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #598 dnia: 31 Maja 2013, 21:08:43 »
W środę z MBP przytaszczyłem pięć książek pięciu różnych autorów. I skończyłem już z tego Rzeźnię numer pięć Vonneguta (co się będę rozpisywał - już wiem, czemu to jedna ze stu najważniejszych powieści XX wieku) i Pomniejsze bóstwa Pratchetta (mniej absurdalna, mniej humorystyczna, bardziej refleksyjna niż większość jego dzieł, ale świetna. Zresztą Pratchetta przeczytałem chyba 15 albo 16 książek i bez bicia przyznaję się do ślepego uwielbienia).  ;)
It's crazy to exist.

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam
« Odpowiedź #599 dnia: 31 Maja 2013, 21:14:48 »
u mnie za to panuje weird fiction- czyli  Lovecraft i wszystkie zbiory opowiadań jakie tylko się ukazały w Polsce- czytam po raz kolejny bo Lovecrafta znam prawie na pamięć. Z tych zbiorów polecam przede wszystkim: Podróż do szalenstwa ( z przegenialnym W górach szalenstwa na czele) i Opowieści o Koszmarze i Makabrze ( tam są same klasyki: Szczury w murach, Muzyka Ericha Zanna czy też moje ulubione Szepczący w ciemności) [ok]
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?