Ankieta

Wymień Twoje 3 ulubione utwory na "Aerosol..."

Afterwards
12 (27.3%)
Orthenian St. Part 1 & 2
2 (4.5%)
Running Back
2 (4.5%)
Into A Game
2 (4.5%)
Aerosol Grey Machine
0 (0%)
Black Smoke Yen
0 (0%)
Aquarian
9 (20.5%)
Necromancer
5 (11.4%)
Octopus
12 (27.3%)

Głosów w sumie: 13

Autor Wątek: Maszyna w aerozolu  (Przeczytany 19750 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15468
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Maja 2009, 15:59:02 »
Uporządkuj i prześlij Hennosowi - da to na stronę http://vdgg.art.pl/
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Yer Blue

  • NadKoneser
  • Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Maja 2009, 16:28:18 »
Uporzadkowana i przesłana :)

Offline Mazo

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Maja 2009, 17:10:19 »
Dzięki Maszynie w Aerozolu zacząłem słuchać VDGG, stąd mój sentyment do tej płyty. Gdy ją poznawałem, wydawała mi się wspaniała, ale z perspektywy czasu oceniam ją "zaledwie" dobrze - mało Van der Graafa w tym Van der Graafie. ;) Poza tym, jakoś dziwnie brzmi głos młodego Hammilla. Nie wiem, dlaczego nawet. Po prostu po solidnej porcji jego późniejszych dokonań wydaje mi się dość dziwny, mało tam jazd z wysokich do niskich dźwięków, tego hammillowskiego czarowania. :) Wracając do płyty, lubię ją. Momentami bardzo dobra, generalnie - bardzo równa [ha, z drugiej strony, jak znaleźć w twórczości VDGG słabsze momenty?!] "Necromancer" - zwłaszcza, naprawdę wspaniała kompozycja. Jeśli trzeba dodać dwie kolejne pieśni, to odpowiadam: "Afterwards" i "Running Back".
- Well, young man, when you grow up, what do you want to be?
- Please, sir, if that's alright, I'd really rather like to learn, how to be me.

Offline Hajduk

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1093
    • Zobacz profil
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Maja 2009, 23:23:02 »
Też ciekawy wybór, tylko, że przemyciłeś chytrze 4 utwory ;)
Othentian St. (Parts 1 & 2) i Into A Game to moje 2 najlepsze kawałki z pierwszej strony (patrząc analogowo ;))

Ale nie zgadxzam sie z Tobą, że tylko Octopus zwiastuje późniejszy styl VDGG - moim zdaniem jeszcze Aguarian jest czymś wiecej niz zgrabną melodią, poza tym ma już ten typowy dla późniejszych apokaliptyczny klimat, a i krótki nie jest.

Nie przemyciłem czterech utworów, a wyrażnie zagłosowałem na trzy. "Orthenian St." (za "The Book" Christopulosa i Smarta, strona 44) nie został zmiksowany w całość ze wzgłedu na brak czasu i odpowiednią ilość pieniedzy w budżecie. Ja zawsze traktowałem tę kompozycję jako całość tekstową i muzyczną. A prawdą jest, że i w "Aquarian" a nawet "Necromancer" da się znależć chociażby zaiwstuny pomysłow rozwijanych na "The Least We Can Do...".
« Ostatnia zmiana: 12 Maja 2009, 23:31:29 wysłana przez Desdemona »

Offline Yer Blue

  • NadKoneser
  • Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Maja 2009, 15:25:14 »
Też ciekawy wybór, tylko, że przemyciłeś chytrze 4 utwory ;)
Othentian St. (Parts 1 & 2) i Into A Game to moje 2 najlepsze kawałki z pierwszej strony (patrząc analogowo ;))

Ale nie zgadxzam sie z Tobą, że tylko Octopus zwiastuje późniejszy styl VDGG - moim zdaniem jeszcze Aguarian jest czymś wiecej niz zgrabną melodią, poza tym ma już ten typowy dla późniejszych apokaliptyczny klimat, a i krótki nie jest.

Nie przemyciłem czterech utworów, a wyrażnie zagłosowałem na trzy. "Orthenian St." (za "The Book" Christopulosa i Smarta, strona 44) nie został zmiksowany w całość ze wzgłedu na brak czasu i odpowiednią ilość pieniedzy w budżecie. Ja zawsze traktowałem tę kompozycję jako całość tekstową i muzyczną. A prawdą jest, że i w "Aquarian" a nawet "Necromancer" da się znależć chociażby zaiwstuny pomysłow rozwijanych na "The Least We Can Do...".

Tak, praktycznie cała druga strona Aerosolu mniej lub bardziej zwiastuje nadejście progresywnego VDGG na drugiej płycie.
Z drugiej strony na The Least We Can sa jeszcze pozostałości z debiutu (Out Of My Book).

A z tym, przemceniem, chytrym nawet - to oczywiście zartowałem. "Orthenian St." mimo, że ma dwie częsci jest jednym kawałkime na plycie...

Offline Sylvie

  • Сильвия
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1296
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Maja 2009, 18:24:56 »
Nie mam własnego zdania ( [><] ), więc głosuję tak jak Hennos, czyli na grany właściwie do dziś przez Hammilla "Afterwards",
"Aquarian" i "Octopus" [ok]
(Na tym forum nikt nigdy niczego nie skopiował! ;D).
Something makes me nervous,
something makes me twitch...

Offline Yer Blue

  • NadKoneser
  • Użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 91
    • Zobacz profil
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Maja 2009, 16:04:52 »
A ja sie zastanawiam na ile żartuje, a na ile naprawde nie macie zdania, bo prawie kazdy ma takie samo ;) :P :)

"Na tym forum nikt nigdy niczego nie skopiował! ;D" - to moje ulubione zdanie na tym forum, oczywiście tez go nie skopiowałem, ależ skąd ;D

Desdemona

  • Gość
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Maja 2009, 22:12:35 »
A ja sie zastanawiam na ile żartuje, a na ile naprawde nie macie zdania, bo prawie kazdy ma takie samo ;) :P :)

"Na tym forum nikt nigdy niczego nie skopiował! ;D" - to moje ulubione zdanie na tym forum, oczywiście tez go nie skopiowałem, ależ skąd ;D


Każdy ma tu swoje zdanie, tylko według błędnego mniemania Emila Skody tak nie jest ;D
A w tym głosowaniu kilka osób ma akurat zdanie zbieżne.

"Na tym forum nikt nigdy niczego nie skopiował! ;D" - to moje ulubione zdanie na tym forum, oczywiście tez go nie skopiowałam, ależ skąd ;D

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #23 dnia: 16 Maja 2009, 10:52:15 »
A ja sie zastanawiam na ile żartuje, a na ile naprawde nie macie zdania, bo prawie kazdy ma takie samo ;) :P :)

"Na tym forum nikt nigdy niczego nie skopiował! ;D" - to moje ulubione zdanie na tym forum, oczywiście tez go nie skopiowałem, ależ skąd ;D


Każdy ma tu swoje zdanie, tylko według błędnego mniemania Emila Skody tak nie jest ;D
A w tym głosowaniu kilka osób ma akurat zdanie zbieżne.

"Na tym forum nikt nigdy niczego nie skopiował! ;D" - to moje ulubione zdanie na tym forum, oczywiście tez go nie skopiowałam, ależ skąd ;D


To ja jeszcze dodam ze, "Na tym forum nikt nigdy niczego nie skopiował! ;D" - to moje ulubione zdanie na tym forum, oczywiście tez go nie skopiowałem, ależ skąd ;D

Ale zdanie podobne sa często w dyrekcji :P
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15468
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #24 dnia: 16 Maja 2009, 12:02:25 »
Ale zdanie podobne sa często w dyrekcji :P

Dyrekcja jest od rządzenia i nic Wam do tego jakie ma zdanie  [><] (zbieżne czy rozbieżne czy jakiekolwiek inne  :[). Ja mam inne.  0=0
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Hennos

  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1041
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Polska strona o VdGG i Peterze Hammillu
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Maja 2009, 15:16:02 »
Ale zdanie podobne sa często w dyrekcji :P

Dyrekcja jest od rządzenia i nic Wam do tego jakie ma zdanie  [><] (zbieżne czy rozbieżne czy jakiekolwiek inne  :[). Ja mam inne.  0=0

W tym głosowaniu miałeś akurat zbieżne, a na pewno nie podlizywałeś się dyrekcji, gdyż zagłosowałeś pierwszy ;D ;D ;D
Without deviation from the norm, progress is not possible - F. Zappa.

Godbluff

  • Gość
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Maja 2009, 17:09:46 »
Przypomnę geneze kopiowania… Zaczeło się ode mnie ;D

http://vdgg.art.pl/forum/index.php?topic=583.0

Żeby nie offtopować to napiszę, że właśnie słucham AGM i na razie chyba Octopus jest the best

Godbluff

  • Gość
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #27 dnia: 16 Maja 2009, 18:04:15 »
No to już wiem…
Afterwards bo to bardzo piękna i słodka (w pozytywnym słowa znaczeniu) pioseneczka. Klimatem przypomina mi nieco Refugges
Into A Game Lubę utwory Hammilla o upadającym związku a poza tym dość fajnie rozbudowany utwór, ciekawa perkusja oraz linia basu
Octopus Chyba jedyny w pełni vandergrafowy utwór na płycie, zapowiedź największych dokonań zespołu…

Jeśli chodzi o otwory, które mi się zupełnie nie podobają to Aerosol Grey Machine oraz Aquarian…

Do Admina- tekst Into A Game na stronie www.vdgg.art.pl jest niepełny…


Wynalazłem jeszcze jeden fajny utwór z tej płyty tj. Firebrand... Ale to bonus jest

Desdemona

  • Gość
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #28 dnia: 16 Maja 2009, 19:11:02 »

Do Admina- tekst Into A Game na stronie www.vdgg.art.pl jest niepełny…

Dzięki, Hennos już to poprawił.

Offline Martha

  • Moderatorka Globalna
  • Aktywny użytkownik
  • *****
  • Wiadomości: 242
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Maszyna w aerozolu
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Listopada 2009, 16:28:39 »
Afterwards, Aquarian i Octopus.
Waiting for the doctor to come.