Autor Wątek: Ciekawostki  (Przeczytany 125054 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #165 dnia: 01 Lipca 2010, 13:41:29 »
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22106
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #166 dnia: 01 Lipca 2010, 13:42:59 »
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #167 dnia: 01 Lipca 2010, 15:59:47 »
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sylvie

  • Сильвия
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1296
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #168 dnia: 01 Lipca 2010, 16:11:03 »
FANTASTYCZNA RZECZ!!!


zajebiste :) [ok] [ok] [ok]

To takich słów można na forum używać? :D ;)

Nie można ;)
Wampir zostaje skazany na godzinę słuchania przebojów Fanatic i innych gwiazd disco-polo ;)
Something makes me nervous,
something makes me twitch...

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22106
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #169 dnia: 01 Lipca 2010, 20:09:25 »
FANTASTYCZNA RZECZ!!!


zajebiste :) [ok] [ok] [ok]

To takich słów można na forum używać? :D ;)

Nie można ;)
Wampir zostaje skazany na godzinę słuchania przebojów Fanatic i innych gwiazd disco-polo ;)



 :[ :[ :[ :[ :[ :[ ;D ;D ;D



What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Hajduk

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1093
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #170 dnia: 17 Lipca 2010, 22:11:09 »
Również na "Exposure" Robcia Frippa w dwóch kawałkach; tj. "Chicago" i "Disengage". Oba utwory są krótkie, ale wokal Hammilla miażdży. [ok]

No i razem z panią Roche w "I May Not Have Had Enough Of Me, But I've Had Enough Of You".
Czy znacie ostatnie, dwupłytowe wydanie "Exposure"? Okazuje się, ze na miksie z 1979 roku wykorzystano inne ścieżki woklane Hammilla, a na remiksie z 1983, który stał się podstawą do wersji "Definitive Edition" i "Third Edition" - inne. Różnic na całej płycie jest bardzo wiele - szczegóły mozna znaleźć na stronie: http://www.elephant-talk.com/exposure/expodiff.htm Jeśli dobrze znacie jedną z wersji, to zabawy bedzie co niemiara! W 1983 Fripp roku wykasował niektóre partie Barry'ego Andrewsa.
Na dodatek w trzeciej edycji Fripp użył oryginalnych wokali Darylla Halla, a utwory z Hammillem umieścił jako dodatki, i w stosunku do Definitive Edition skrócił "Water Music II". Dlatego mam obie wersje - jednopłytową nieremasterowaną, i dwupłytowy remaster.

Desdemona

  • Gość
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #171 dnia: 20 Lipca 2010, 16:35:29 »
Czy znacie ostatnie, dwupłytowe wydanie "Exposure"?

Znam (dwupłytowy remaster, mam też stare wydanie na CD).
Ale nie potrafię powiedzieć, która płyta jest lepsza, obydwie są super.

Offline Hajduk

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1093
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #172 dnia: 20 Lipca 2010, 20:10:46 »
Miks z 1979 roku brzmi surowiej. Ja od lat byłem przyzwyczajony do remiksu z 1983 roku (najpierw mialem go na kasecie, a potem na CD) - więc pierwotna wersja to dla mnie objawienie (inne wokale, dodatkowe organy Andrewsa, inne rozmieszczenie instrumentów w panoramie stereo, krótsze wyciszenia, furia Roche w "Exposure" plus wyraźniejszy wokal Gabriela, itd). Pozytywnym zaskoczeniem są umiejetności wokalne Halla (Trzecia Edycja), dłuższy tekst "Disengage" i tekst (w ogóle) "New York New York New York" - ten soulowy blondyn potrafi zaśpiewać wszystko! Dzięki jego menagerowi i wytwórni RCA mamy teraz wszystko podówjnie (a nawet potrójnie). No i ich pośrednią zasługą jest przecież udział Hammilla w sesji.
Przy "Disengage" Fripp puścił mu do odsłuchania podkład, dał butelkę burbona i powiedział: "Śpiewaj!"

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #173 dnia: 20 Lipca 2010, 20:18:58 »
Czy znacie ostatnie, dwupłytowe wydanie "Exposure"?

Znam (dwupłytowy remaster, mam też stare wydanie na CD).
Ale nie potrafię powiedzieć, która płyta jest lepsza, obydwie są super.


Ja znam tylko jedną wersjie ale nie wiem jaką :D
Ale po tym co tu czytam chyba poznam wszystkie i sobie porównam :)
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #174 dnia: 24 Sierpnia 2010, 19:49:03 »
Czyżby PH po tajniacku coś kombinował...?

Singularity to gra akcji ukazana z perspektywy pierwszej osoby. Produkt został stworzony przez studio Raven Software, autorów serii Soldier of Fortune, Star Wars Jedi Knight, czwartego Quake’a oraz Wolfensteina.
Wcielamy się w pilota oddziału zwiadowczego, który został wysłany na misję zbadania tajemniczej postsowieckiej wyspy. Po niefortunnym lądowaniu okazuje się, że miejscem targają dziwne siły, przerzucające je wciąż w czasie pomiędzy latami 60-tymi XX wieku i teraźniejszością. Naszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki nieudanego eksperymentu, który miał zmienić oblicze Zimnej Wojny i zmierzenie się z konkurencją, pragnącą przejąć kontrolę nad potężnymi właściwościami pierwiastka einsteinium.
Najważniejszym elementem Singularity jest urządzenie Time Device Machine, które otrzymujemy już na początku zabawy. Za jego pomocą możemy niejako odmładzać lub postarzać przedmioty oraz przeciwników. Zadziwiająca technologia potrafi przykładowo przywrócić skorodowany most lub beczkę do świetności w mgnieniu oka lub spowodować nagłe zestarzenie się przeciwnika. Time Device Machine pozwala rozwiązać mnóstwo ciekawych zagadek i łamigłówek oraz podejrzeć zapisane w wielu miejscach informacje. Cofając czas odczytujemy przykładowo kasety magnetofonowe lub zniszczone dokumenty.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22106
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #175 dnia: 24 Sierpnia 2010, 20:22:55 »
Czyżby PH po tajniacku coś kombinował...?

Singularity to gra akcji ukazana z perspektywy pierwszej osoby. Produkt został stworzony przez studio Raven Software, autorów serii Soldier of Fortune, Star Wars Jedi Knight, czwartego Quake’a oraz Wolfensteina.
Wcielamy się w pilota oddziału zwiadowczego, który został wysłany na misję zbadania tajemniczej postsowieckiej wyspy. Po niefortunnym lądowaniu okazuje się, że miejscem targają dziwne siły, przerzucające je wciąż w czasie pomiędzy latami 60-tymi XX wieku i teraźniejszością. Naszym zadaniem jest rozwikłanie zagadki nieudanego eksperymentu, który miał zmienić oblicze Zimnej Wojny i zmierzenie się z konkurencją, pragnącą przejąć kontrolę nad potężnymi właściwościami pierwiastka einsteinium.
Najważniejszym elementem Singularity jest urządzenie Time Device Machine, które otrzymujemy już na początku zabawy. Za jego pomocą możemy niejako odmładzać lub postarzać przedmioty oraz przeciwników. Zadziwiająca technologia potrafi przykładowo przywrócić skorodowany most lub beczkę do świetności w mgnieniu oka lub spowodować nagłe zestarzenie się przeciwnika. Time Device Machine pozwala rozwiązać mnóstwo ciekawych zagadek i łamigłówek oraz podejrzeć zapisane w wielu miejscach informacje. Cofając czas odczytujemy przykładowo kasety magnetofonowe lub zniszczone dokumenty.


 ;D ;D :D :D
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Wobbler

  • Gość
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #176 dnia: 25 Sierpnia 2010, 22:31:59 »
Grałem w to. Gra w przeciwieństwie do płyty jest moim zdaniem słaba;-) Ale przy dźwiękach White Dot gra się nawet nieźle;-)

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #177 dnia: 11 Września 2010, 19:40:03 »
Znalazłem info, że Hammill grał na gitarze, klawiszach i harmonium oraz śpiewał na płycie "Mirror Man" (1998) zespołu David Thomas And Two Pale Boys. David Thomas to były członek Pere Ubu, a album to tzw. "rogue opera" (szelmowska, łobuzerska?). Czy ktoś to zna?

http://www.ccmusic.com/item.cfm?itemid=WEA570682
http://en.wikipedia.org/wiki/Mirror_Man_%28David_Thomas_album%29
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22106
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #178 dnia: 11 Września 2010, 21:52:29 »
Znalazłem info, że Hammill grał na gitarze, klawiszach i harmonium oraz śpiewał na płycie "Mirror Man" (1998) zespołu David Thomas And Two Pale Boys. David Thomas to były członek Pere Ubu, a album to tzw. "rogue opera" (szelmowska, łobuzerska?). Czy ktoś to zna?

http://www.ccmusic.com/item.cfm?itemid=WEA570682
http://en.wikipedia.org/wiki/Mirror_Man_%28David_Thomas_album%29


ja nie znam
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Ciekawostki
« Odpowiedź #179 dnia: 11 Września 2010, 23:07:13 »
Znalazłem info, że Hammill grał na gitarze, klawiszach i harmonium oraz śpiewał na płycie "Mirror Man" (1998) zespołu David Thomas And Two Pale Boys. David Thomas to były członek Pere Ubu, a album to tzw. "rogue opera" (szelmowska, łobuzerska?). Czy ktoś to zna?

http://www.ccmusic.com/item.cfm?itemid=WEA570682
http://en.wikipedia.org/wiki/Mirror_Man_%28David_Thomas_album%29

Ja tez nie,ale że ktos wynaja Hammilla jako muzyka grajacego na gitarze?? :D
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"