Aktualności:

vdgg.art.pl - całkiem niezła polska strona o VdGG i PH

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - january

#1
Jeżeli już jest w Szwecji to naprawdę nie dało się załatwić występu choćby w Gdańsku lub w Szczecinie w jakiejś Filharmonii? No ale już niestety za późno. Ciekawe ilu tak naprawdę jest fanów PH u nas w stosunku do Szwecji?
#2
Poprzednią wiadomość pisałem zaraz po pierwszej odpowiedzi. Gwoli ciekawostki - rzeźba powstała na zamówienie kardynała Cornaro i znajduje się w jego kaplicy rodowej przy kościele Santa Maria della Vittoria w Rzymie (patrz Wikipedia).
#3
Dzięki za pierwszą odpowiedź. Szczerze mówiąc po cichu właśnie myślałem o tym samych. Ciekawe dlaczego za tło wybrał sobie "Ekstazę świętej Teresy". Temat owy sprowokował u mnie znajomy wysuwający tezę iż osoba uważająca się za wierzącą obraża sama siebie słuchając muzyki w której treści pojawiają się m.in. obraza dla wiary, bluźnierstwa czy pewnego rodzaju odniesienia do sił przeciwstawnych siłom boskim. W pierwszej kolejności przypomniałem sobie właśnie o tym utworze i postanowiłem zgłębić wiedzę na jego temat.
#4
Witam. Od paru lat obserwuję wasze forum. W końcu postanowiłem napisać. Pytanie odnosi się do tytułowego kłamstwa z "The Lie". Znam dobrze rzeźbę przedstawiającą Ekstazę św. Teresy. Czym jest to kłamstwo, czego dotyczy, co symbolizuje. Znam tłumaczenie tekstu ale wy jako znawcy tematu na pewno wiecie więcej. Skąd wzięło się moje pytanie. Peter Hammill słynie jako osoba darząca niechęcią religię (może większą, może mniejszą). Czy samego Boga - pewnie wy wiecie lepiej. Chociaż ateista który ma stosunek do Boga inny niż taki kiedy uważa że go nie ma np. Bóg jest niesprawiedliwy itd. raczej daje dowód na jego istnienie. NIE WAŻNE. Jestem ciekaw po prostu jak bardzo ten utwór jest obrazoburczy czy bluźnierczy (jeżeli w ogóle jest) waszym zdaniem.
Uprzedzam że nikogo nie atakuje. Chcę zaspokoić jedynie swoją ciekawość.