Aktualności:

vdgg.art.pl - całkiem niezła polska strona o VdGG i PH

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - kpt. Nemo

#91
Cytat: Sebastian Winter w 14 Luty 2011, 22:00:29
Moim zdaniem Czas Apokalipsy jest NAJWYBITNIeJSZYM filmem w dziejach kina- choć trzeba kilku obejrzeń by ten film w pełni zrozumiec i docenić- A powieść Conrada warto przeczytac bo też jest świetna i wiele wnosi po obejrzeniu filmu- poza tym posiada genialne zakonczenie- ta scena jak główny bohater odwiedza panią Kurtz jest wstrząsająca
Jak tylko zdobędą jakąś normalną kopię tego filmu, to z pewnością zrobię jeszcze jedno podejście. Zauważyłem, że na rynku są dwie wersje filmu (Czas Apokalipsy i CzA: Powrót) czym się od siebie różnią?
#92
VdGG - Rockpalast :)
#93
Miło, że w końcu jest jakiś aktualny wywiad z PH po polsku :)
#94
Present i Trisector
#95
Jeszcze kilka postów o Hihgly Strung i sam Hammill walnie przepraszającego posta :D
#96
Dzięki, już zasysam :)
#97
Jak to jest, że już trzy utwory są znane? Ja tylko "Your Time Starts Now" znam, gdzie można reszty posłuchać?
#98
Cytat: Kuba w 12 Luty 2011, 11:56:25
Takie promo to rarytas ;)

U mnie "Present" VDGG, będzie dzisiaj ostre wałkowanie tej płyty.
U mnie to samo. Mam zamiar przemaglować ją we wszystkie strony :)
#99
Cytat: ceizurac w 11 Luty 2011, 22:01:04
VdGG "A Grounding In Numbers"  [ok] 0=0
To jest normalny, pełny album? Oo
#100
Nie słucham. Nie przepadam za umalowanymi facetami :D
#101
Progrock, jazz i rock. Na tym opiera się z małymi wyjątkami cały mój muzyczny świat.
#102
Ostatnio bardzo dużo słucham Genesis, więc zagłosuję.

Baranek - jak dla mnie opus magnum Genesis. Doskonała w warstwie lirycznej i muzycznej. Co prawda łapie kilka słabszych momentów (nic dziwnego, w końcu to dwie płyty), ale całokształt jest nieziemski. Za kilka utworów, z Lamią na czele, mógłbym się pociąć. Niesamowity ładunek emocji. Mało jest dla mnie tak przemawiających połączeń jak spokojny głos Gabriela i gitara Hacketta.

Selling England - doskonała płyta, możę poza Battle of Epping Forest, za którym to nigdy nie przepadałem. Wystarczyłoby w sumie, żeby na płycie znalazło się Dancing, Firth i Cinema, by album przeszedł do historii.

Wind & Wuthering - wahałem się czy zamiast niego nie zagłosować na Foxtrota, ale W&W jest dla mnie idealnym ukazaniem progrockowego potencjału, który miał zespół po odejściu Gabriela. Wolę go od Trick of a Tail z prostego powodu: One for the Vine. Przepiękny utwór.

Ogólnie o Genesis.
Pomijając debiutancki album, który przesłuchałem raz czy dwa i nie znalazłem na nim nic wartego uwagi, to era Gabriela jest z pewnością najlepszą w historii zespołu. Kompozycje, które wtedy stworzyli przesiąknięte są niesamowitym klimatem, różnym dla każdej płyty. Gdy odszedł Gabriel, płyty z Hackettem również były bardzo dobre, zespół wspaniale sobie radził. I właśnie po odejściu gitarzysty następuje ten kontrowersyjny okres w działalności zespołu. Daleki jestem od mieszania zespołu z błotem i wykrzykiwaniem haseł o zdradzie. To oczywiste, że panowie poszli w łatwiejsze rejony rocka, ale na każdym albumie znajdują się jakieś perełki (poza Abacab może, który nigdy do mnie nie przemówił). Z chęcią skompletuję sobie pełną dyskografię zespołu, bo imo naprawdę warto :)

EDIT:
Co jeszcze powiem. Wiadomo, że okładki płyt sącudowne itp., ale chcę dodać, że szata Baranka, jest jak dla mnie jedną z najlepszych jakie widziałem.
#103
Cytat: Polset w 06 Luty 2011, 08:41:31
Obejrzałem "Dom Zły" Smarzowskiego.
Ja na szczęście mam od przyszłego tygodnia ferie więc może też obejrzę. O filmie wiele słyszałem więc może być ciekawie.

Dzisiaj za to obejrzałem kultowy ponoć "Czas Apokalipsy". Pomijając świetnie przetłumaczone napisy ("Fire in the hole!" ---> "Ogień w dziurze!"), to muszę chyba przeczytać "Jądro ciemności", bo filmu w ogóle nie zrozumiałem :(
#104
"Duke" wiadomo kogo i "Milestones" też wiadomo kogo. :)
#105
Cytat: ceizurac w 31 Styczeń 2011, 16:45:40
David Gilmour "Gdańsk 2006"
Jak dla mnie, to gdańska wersja Echoes przebija tę z Pompeji. Super koncert :)