Autor Wątek: Aktualnie słucham...  (Przeczytany 2513122 razy)

LukaszS i 44 Gości przegląda ten wątek.

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23430 dnia: 21 Października 2019, 13:44:34 »
Wire - 154
1979
Bardzo dobre.

Wire - The Ideal Copy
1987
Bardzo dobre. NW Trochę w stronę NR

Polecam obie.


Znam Wire i to bardo dobrze :)
Ale co to jest "NR" ? 
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23431 dnia: 21 Października 2019, 13:55:30 »
Wire - 154
1979
Bardzo dobre.

Wire - The Ideal Copy
1987
Bardzo dobre. NW Trochę w stronę NR

Polecam obie.


Znam Wire i to bardo dobrze :)
Ale co to jest "NR" ? 
New Romantic ;-)

...where I trade cigarettes in return for songs

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22109
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23432 dnia: 21 Października 2019, 14:00:29 »
The Clash - Sandinista!

Nie mogę się przekonać do tej płyty od lat.

ja też- za długie i za rozwlekle jak dla mnie
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22109
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23433 dnia: 21 Października 2019, 14:21:38 »
IQ - Resistance - po prawie tygodniowej przerwie słucham po raz kolejny i musze przyznac że nieco lepiej wchodzi mi ta muzyka- wciąż jest to rzecz znacznie słabsza od poprzedniej płyty, jednak gdyby tylko nieco skrócić czas trwania kilku kompozycji, "odmetalowić" kilka motywów byłaby to rzecz na pewno lepsza od tego co jest - a tak mamy co mamy- można sobie tylko gdybać - może jeszcze dam jej kolejną szansę- w końcu zawsze to IQ
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23434 dnia: 21 Października 2019, 14:24:16 »
U mnie IQ "Dark Matter" Ostania płyta nagrana w najsłynniejszym i najlepszym składzie. Przedostatnia z wybitnych.
Suita "Harves of Souls" to wielkie Arcydzieło! Lepsze nawet od "The Last Human Gateway"   
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23435 dnia: 21 Października 2019, 15:30:57 »
IQ - Resistance - po prawie tygodniowej przerwie słucham po raz kolejny i musze przyznac że nieco lepiej wchodzi mi ta muzyka- wciąż jest to rzecz znacznie słabsza od poprzedniej płyty, jednak gdyby tylko nieco skrócić czas trwania kilku kompozycji, "odmetalowić" kilka motywów byłaby to rzecz na pewno lepsza od tego co jest - a tak mamy co mamy- można sobie tylko gdybać - może jeszcze dam jej kolejną szansę- w końcu zawsze to IQ

Obawiam się że to początek końca (w sensie artystycznym) najwybitniejszego zespołu Neo-Proga w historii gatunku.
Nie nawrócili się tylko brną z tym co 5 lat temu zaczęli. Płyty od 15 lat wydają co 5 lat. Młodzi już nie są...
W moim sercu pozostaną legendą ,która byli już za życia/aktywnej dziwności,i sa nadal. Wybaczam im bo..kocham Ale.... No właśnie... Ale
Radości i tęskny oczekiwania już nie ma :( A to jeden z motorów,które motywują mnie do życia.
Dobrze że są  Hammill,Hackett Ian Anderson... i paru innych o których widmo że wydadzą świetną płytę.   
   
« Ostatnia zmiana: 21 Października 2019, 17:15:29 wysłana przez Polset »
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23436 dnia: 21 Października 2019, 15:50:36 »
Wire - 154
1979
Bardzo dobre.

Wire - The Ideal Copy
1987
Bardzo dobre. NW Trochę w stronę NR

Polecam obie.


Znam Wire i to bardo dobrze :)
Ale co to jest "NR" ? 
New Romantic ;-)


W takim razie "NR" to usłyszysz na solowych płytach Colina Newmana :) Posłuchaj koniecznie płyty "Commercial Suicide" Jego najpiękniejsza płyta z tych w tym gatunku. Podobnie jak "Incocherence" Hammilla ma pełną aranżację przy całkowitym braku perkusji. Polecam także Winterowi   
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23437 dnia: 21 Października 2019, 17:20:59 »
Wire - 154
1979
Bardzo dobre.

Wire - The Ideal Copy
1987
Bardzo dobre. NW Trochę w stronę NR

Polecam obie.


Znam Wire i to bardo dobrze :)
Ale co to jest "NR" ? 
New Romantic ;-)


W takim razie "NR" to usłyszysz na solowych płytach Colina Newmana :) Posłuchaj koniecznie płyty "Commercial Suicide" Jego najpiękniejsza płyta z tych w tym gatunku. Podobnie jak "Incocherence" Hammilla ma pełną aranżację przy całkowitym braku perkusji. Polecam także Winterowi   

Znam, znam i lubię.
:-)
...where I trade cigarettes in return for songs

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22109
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23438 dnia: 21 Października 2019, 17:31:21 »
IQ - Resistance - po prawie tygodniowej przerwie słucham po raz kolejny i musze przyznac że nieco lepiej wchodzi mi ta muzyka- wciąż jest to rzecz znacznie słabsza od poprzedniej płyty, jednak gdyby tylko nieco skrócić czas trwania kilku kompozycji, "odmetalowić" kilka motywów byłaby to rzecz na pewno lepsza od tego co jest - a tak mamy co mamy- można sobie tylko gdybać - może jeszcze dam jej kolejną szansę- w końcu zawsze to IQ

Obawiam się że to początek końca (w sensie artystycznym) najwybitniejszego zespołu Neo-Proga w historii gatunku.
Nie nawrócili się tylko brną z tym co 5 lat temu zaczęli. Płyty od 15 lat wydają co 5 lat. Młodzi już nie są...
W moim sercu pozostaną legendą ,która byli już za życia/aktywnej dziwności,i sa nadal.   
   

ja mam wciąż nadzieję że jeszcze nas czymś w przyszłości panowie z IQ zaskoczą- choć ja jestem w bardziej uprzywilejowanej pozycji od ciebie Polsecie jako że darzę dużą estymą ich poprzedni album czyli The Road of bones

a slucham klasyki lat 90-tych czyli Bjork i Debut - czyli jak wskazuję tytuł pierwszy album artystki- świetna, klimatyczna płyta, na pewno należy do jej najciekawszych dziel - polecam jak ktoś nie zna
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23439 dnia: 21 Października 2019, 17:52:04 »
IQ - Resistance - po prawie tygodniowej przerwie słucham po raz kolejny i musze przyznac że nieco lepiej wchodzi mi ta muzyka- wciąż jest to rzecz znacznie słabsza od poprzedniej płyty, jednak gdyby tylko nieco skrócić czas trwania kilku kompozycji, "odmetalowić" kilka motywów byłaby to rzecz na pewno lepsza od tego co jest - a tak mamy co mamy- można sobie tylko gdybać - może jeszcze dam jej kolejną szansę- w końcu zawsze to IQ

Obawiam się że to początek końca (w sensie artystycznym) najwybitniejszego zespołu Neo-Proga w historii gatunku.
Nie nawrócili się tylko brną z tym co 5 lat temu zaczęli. Płyty od 15 lat wydają co 5 lat. Młodzi już nie są...
W moim sercu pozostaną legendą ,która byli już za życia/aktywnej dziwności,i sa nadal.   
   

ja mam wciąż nadzieję że jeszcze nas czymś w przyszłości panowie z IQ zaskoczą- choć ja jestem w bardziej uprzywilejowanej pozycji od ciebie Polsecie jako że darzę dużą estymą ich poprzedni album czyli The Road of bones

a slucham klasyki lat 90-tych czyli Bjork i Debut - czyli jak wskazuję tytuł pierwszy album artystki- świetna, klimatyczna płyta, na pewno należy do jej najciekawszych dziel - polecam jak ktoś nie zna

Pamiętam ją jak była maga modna. Niesamowite teledyski miała. Ach co to był za czas.. :) na Vivie leciała...muzyka :D
Niestety nic nie pamiętam z muzyki. 
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22109
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23440 dnia: 21 Października 2019, 20:24:15 »
Porcupine Tree  - Yellow Hedgerow Dreamscape - wczesne psychodeliczne oblicze zespolu- czyli z czasów kiedy Wilson był rzeczywiście wielkim objawieniem rocka progresywnego- później to już różnie z tym  bywało mam jednak nadzieję ze powróci on jeszcze kiedyś do tych klimatów
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5260
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23441 dnia: 21 Października 2019, 21:43:56 »
Githead - Profile
2005

Debiut jednego z projektów Colina Newmana. Bardzo fajne.
Dla fanów Wire i Newmana.
...where I trade cigarettes in return for songs

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23442 dnia: 22 Października 2019, 07:48:07 »
Pere Ubu "The Modern Dance" - no i to jest punk (post/art?); podoba mi się bardzo.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22109
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23443 dnia: 22 Października 2019, 10:03:01 »
Pere Ubu "The Modern Dance" - no i to jest punk (post/art?); podoba mi się bardzo.

bo to świetny zespół był- polecam ci jeszcze Dub Housing (1978) i New Picnic Time (1979) - zresztą do 1982 roku wydawali same dobre albumy

u mnie Kraftwerk - Exceller 8- przyjemny skladak z 1975 roku- zawiera głównie nagrania z pierwszych trzech płyt plus 3 minutową wersje Autobahn i takąż samą co do długości  Comet Melody 2
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #23444 dnia: 22 Października 2019, 10:56:30 »
Pere Ubu "The Modern Dance" - no i to jest punk (post/art?); podoba mi się bardzo.

bo to świetny zespół był- polecam ci jeszcze Dub Housing (1978) i New Picnic Time (1979) - zresztą do 1982 roku wydawali same dobre albumy


Na pewno się zapoznam, bo podeszło mi bardzo, a nie słuchałem tego zespołu chyba z 20 lat.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.