Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Pokaż wątki - Sebastian Winter

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10
46
Inni wykonawcy / Nick Cave & The Bad Seeds - "Skeleton Tree"
« dnia: 06 Czerwca 2016, 18:26:31 »
za artrock.pl :

"Szesnasty studyjny album grupy Nick Cave & the Bad Seeds zatytułowany będzie „Skeleton Tree” i ukaże się 9 września 2016 roku. Będzie to następca świetnie przyjętej płyty „Push the Sky Away” (2013), która okazała się także komercyjnym sukcesem. Proces powstawania „Skeleton Tree” rozpoczął się pod koniec 2014 roku w Retreat Studio w Brighton. Następne sesje odbyły się w La Frette Studio we Francji na jesieni 2015 roku. Płyta została zmiksowana w AIR Studio w Londynie, na początku 2016 roku. Premierę albumu poprzedzą pokazy filmu „One More Time With Feeling”, które odbędą się w kinach na całym świecie 8 września 2016 roku. Będzie to pierwsza okazja by usłyszeć utwory z albumu „Skeleton Tree”. Reżyserem „One More Time With Feeling” jest Andrew Dominik („Chopper”, „Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda”, „Zabić, jak to łatwo powiedzieć”). „One More Time With Feeling” bazowało od początku na koncepcji wykonania utworów na żywo, ale stało się czymś o dużo większym znaczeniu, po tym jak Dominik zagłębił się w tragiczne wydarzenia, które miały miejsce w trakcie powstawania i rejestracji płyty. Wykonaniu utworów z nowej płyty The Bad Seeds towarzyszą wywiady, materiały nagrane przez Dominika oraz narracja Cave'a. Zdjęcia są zarówno czarno-białe jak i kolorowe, zarejestrowane w 3D i 2D. Film jest surowy, kruchy i jest świadectwem artysty próbującego znaleźć swoją drogę przez ciemność. Album Nick Cave & the Bad Seeds „Skeleton Tree” ukaże się 9 września 2016 r w formatach CD i DVD."

9 września- kupa czasu...już się doczekać nie mogę...

47
Inni wykonawcy / Prince nie żyje
« dnia: 21 Kwietnia 2016, 20:49:37 »
Ciało znaleziono w jego studiu nagraniowym Paisley Park w Minnesocie. Muzyk miał 57 lat

48
Inni wykonawcy / Nowa płyta Radiohead
« dnia: 15 Kwietnia 2016, 18:28:35 »
Płyta jak ujawnił menadżer grupy pojawi się w czerwcu- na razie więcej szczegółów nie ma. Podobno ma się bardzo różnić od tego do czego nas zespół z Oxfordu przyzwyczaił- czyli pewnie będzie eksperymentalnie- co mnie osobiście bardzo cieszy :)

49
Ankiety różne / Płyty ro(c)ku 2015
« dnia: 24 Grudnia 2015, 19:29:00 »
Oto moja dziesiątka ulubionych płyt roku 2015- zachęcam innych do podania swoich typów


1. True Detective (Music From the HBO Series) - najlepszy soundtrack jaki słyszałem od czasów Twin peaks
2. Anekdoten- Until all the ghosts are gone- piekna, klimatyczna płyta- chyba najlepsza od lat
3. New Order - Music complete- powrót po latach we wspaniałym stylu
4. Editors - In dream- bardziej elektroniczne wcielenie zespołu
5. Riverside - Love, fear and the Time Machine- wciąż trzymają równy poziom; lekki spadek formy jednak jest
6. David Gilmour i Rattle that lock- piękna floydowska płyta
7. Steve Rothery i Ghosts of Pripyat- album o wiele lepszy od ostatniego Marillion
8. VDGG  - Merlin atmos- najlepsza koncertówka VDGG w ostatnich latach
9. David Gahan and the Soulsavers - Angels & Ghosts- piekna kontynuacja poprzedniej płyty
10. Assal - Ciało i Duch- trudno nie zauważyć tej płyty jak się lubiło Abraxas :)

50
Dyskusje muzyczne i nie tylko / The Cure w Łodzi
« dnia: 23 Listopada 2015, 20:01:10 »
Zespół zagra w Atlas Arenie w Łodzi 20 października 2016 roku w ramach wielkiej trasy "THE CURE TOUR 2016". Zespół pojawi się tam  w składzie: Robert Smith (głos/gitara), Simon Gallup (bas), Jason Cooper (perkusja), Roger O'Donnell (klawisze) i Reeves Gabrels (gitara). Podczas tych występów muzycy zagrają podobno ponad 30 kompozycji z całej twórczości grupy- kto wie może nawet jakieś nowe nagrania? Ja w każdym razie prawie na pewno tam będę. Bilety w cenie 179 - 299 PLN będą w sprzedaży od czwartku 26 listopada . Można będzie je kupić na stronie www.LiveNation.pl.

51
Inni wykonawcy / David Gilmour - "Rattle That Lock"
« dnia: 08 Czerwca 2015, 18:21:44 »
Nowa płyta Gilmoura ukażę się we wrześniu i nazywać się będzie "Rattle That Lock". Obok Davida na płycię usłyszymy też wielu gości m.in Phila Manzanere z Roxy Music,  Joolsa Hollanda, za teksty odpowiadać będzie sam gitarzysta PF oraz jego zona Polly Sampson. Według tej ostatniej głównym tematem albumu będzie słynna maksyma Carpe diem- chwytaj dzień, ciesz się każdą chwilą...
Znamy też tytuły dwóch  piosenek z tej płyty: “Girl with a Yellow Dress” i Boots on the Ground

http://consequenceofsound.net/2015/06/david-gilmour-previews-new-solo-album-rattle-that-lock/

52
Inni wykonawcy / Anekdoten- Until All The Ghosts Are Gone
« dnia: 20 Marca 2015, 20:10:35 »
za artrock.pl:

"Szwedzka formacja progresywna Anekdoten powraca po ośmiu latach studyjnego milczenia z nowym albumem. Krążek, który ukaże się 10 kwietnia 2015 roku nakładem wytwórni Virta będzie zatytułowany Until All The Ghosts Are Gone. Znajdzie się na nim sześć kompozycji i jego okładkę prezentujemy tuż obok. Na albumie pojawią się gościnnie Per Wiberg (Opeth), Theo Travis i Marty Wilson-Piper (The Church, All About Eve). Formację tworzą obecnie Nicklas Barker, Anna Sofi Dahlberg, Peter Nordins i Jan Erik Liljeström. Przypomnijmy,  że ostani album studyjny Anekdoten A Time of Day ukazał się w 2007 roku."

I jeszcze lista nagrań na tej płycie:

1. Shooting Star
2. Get Out Alive
3. If It All Comes Down To You
4. Writing On The Wall
5. Until All The Ghosts Are Gone
6. Our Days Are Numbered


A okładka w starym dobrym stylu skandynawskiego prog rocka

53
Inni wykonawcy / "Ostatnia Rodzina"- film o Beksińskich
« dnia: 24 Lutego 2015, 19:39:17 »
Wkrótce rozpoczynają się prace nad filmem fabularnym o rodzinie Beksińskich. Film wyreżyseruje Jan P. Matuszyński, twórca nagradzanego na całym świecie dokumentu "Deep Love". Scenariusz napisał Robert Bolesto, którego tekst znalazł już wcześniej uznanie, kwalifikując się do finału prestiżowego konkursu scenariuszowego Hartley-Merrill (edycja 2010).   
Za zdjęcia będzie odpowiadał Kacper Fertacz, laureat Złotej Żaby Camerimage i nagrody za najlepsze zdjęcia festiwalu w Gdyni za "Hardkor Disko", zaś scenografią zajmie się Jagna Janicka, laureatka festiwalu w Gdyni za "W ciemności". Opiekunem artystycznym projektu jest Leszek Dawid ("Jesteś bogiem").
Akcja filmu rozgrywać się będzie na przestrzeni 28 lat. Fabuła skupi się na warszawskim okresie życia  Zdzisława Beksińskiego oraz jego relacjach z synem Tomaszem.
Wykonawcy głównych ról jeszcze są nie znani, jednak i tak bardzo jestem ciekaw tego projektu.

54
W kwietniu ( a dokładnie 20) ukażę się najnowsza płyta formacji Tangent pt: A Spark In The Aether - The Music That Died Alone Volume Two - czyli jak można wywnioskować po tytule będzie to kontynuacja debiutu zespołu z 2004 roku. Wydawnictwo zostało nagrane w składzie: Andy Tillison, Jonas Reingold, Theo Travis, Luke Machin i Morgan Ågren.
Tangent to zespół lubiany na forum więc kilka osób na pewno się ucieszy  ;)

55
Inni wykonawcy / Solowa płyta Anji Orthodox
« dnia: 07 Lutego 2015, 20:18:04 »
Jak informuje wokalistka jej solowa płyta ukaże się jeszcze w tym roku nakładem wytwórni Universal z którą Anja właśnie podpisała umowę. Więcej informacji wkrótce :)

56
Inni wykonawcy / Tomasz Beksinski - In Memoriam
« dnia: 23 Stycznia 2015, 17:08:17 »
Za Polskim Radiem:

"2 lutego ukaże się album „Tomasz Beksiński, In Memoriam”. Poświęcony jest pamięci dziennikarza Programu 3 Polskiego Radia, felietonisty, wielkiego pasjonata muzyki i filmu, znanego tłumacza – Tomka Beksińskiego. Album wypełniły utwory ulubionych artystów Tomka, m.in. zespołów The Sisters Of Mercy, Lacrimosa, Marillion, The Alan Parsons Project, Jethro Tull, Closterkeller. Album otwiera fragment „Neon Mariners” zespołu The Legendary Pink Dots, który był sygnałem audycji Tomka, a zakończenie płyty stanowi utwór „Stationary Traveller” grupy Camel – kompozycja, którą pożegnał się w swojej ostatniej audycji radiowej. Wyboru nagrań dokonali dziennikarze Trójki i sympatycy jego programów. "


1. The Legendary Pink Dots - Neon Mariners (fragment)
2. The Sisters of Mercy - Lucretia My Reflection   
3. Lacrimosa - Halt Mich
4. Deine Lakaien - The Game 00:04:22 
5. Galahad - Julie Anne   
6. Fish - Vigil   
7. Collage - Living In The Moonlight   
8. Closterkeller - Violette   
9. Abraxas - Pokuszenie   
10. Marillion - Sugar Mice   
11. Jethro Tull - Living In The Past
12. Cockney Rebel - Sebastian
13. The Alan Parsons Project - Ammonia Avenue   
14. Camel - Stationary Traveller57
Inni wykonawcy / Nowa płyta Riverside
« dnia: 02 Stycznia 2015, 17:29:48 »
Mariusz Duda na facebooku:

Nowa płyta Riverside jest już w wersji demo. Ostatnie miesiące roku przeznaczone były na jej skomponowanie. Udało się, jest już większość muzyki – trochę innej niż wszystko, co było do tej pory. Jest już tytuł i temat. Chyba będzie dobrze [...] Nowa płyta Riverside. Koncerty. Książka. Dwa projekty muzyczne, w których pojawię się gościnnie. Będzie się działo.

58
Ankiety różne / Płyty ro(c)ku 2014
« dnia: 24 Grudnia 2014, 20:51:24 »
oto dziesiątka moich ulubionych płyt roku 2014

1. Peter Hammill i ...all that might have been... -piękne monumentalne dzieło które długo po wysłuchaniu zostaje w pamięci- słuchać tylko wersji 3 cd
2. Bryan Ferry i Avonmore- najlepsza solowa rzecz  tego pana od co najmniej 12 lat i jednocześnie dziewiąta płyta Roxy Music :)
3. Deine Lakaien i Crystal Palace- panowie Veljanov i Horn znowu zapraszają nas do krainy rozpaczy- od czasu Kasmodii nie było tak ciekawej z nimi podróży
4. Robert Plant i Lullaby and... The Ceaseless Roar - najlepszy argument dlaczego nie potrzebuję premierowej płyty Led Zeppelin. Sam Plant w zupełności mi wystarcza
5. IQ i The Road of bones- najbardziej metalowo- gotycka płyta zespołu: jak dla mnie połaczenie doskonałe
6. Interpol i El pintor- bardzo smutna i bardzo piękna płyta- ich najlepsza od czasów Antics
7. Damon Albarn i Everyday robots- najbardziej nastrojowa i uspokajająca płyta tego roku- a w tekstach gorzkie rozliczenie z przeszłością
8. Thom Yorke i Tomorrow's Modern Boxes - jak zwykle u Yorke'a: jest dziwnie i nieco paranoicznie- czyli tak jak powinno być
9. Pink Floyd i The Endless river- piękna coda dla wielkiego zespołu który na dobrą sprawę przestał istnieć wiele lat temu
10. Peter Hammill i Gary Lucas - Otherworld- i znowu Hammill...tym razem z Lucasem, odwiedza muzyczne terytoria dotychczas przez niego niepoznane


Zachęcam pozostałych użytkowników forum do podawania swoich typów- nie musi być 10 - wystarczy kilka :)

59
Inni wykonawcy / Crystal Palace - nowa płyta Deine Lakaien
« dnia: 21 Lipca 2014, 19:21:55 »
Pierwsza od 4 lat płyta Deine lakaien nazywa się Crystal Palace i ukaże się 8 sierpnia tego roku [ok] .Składać się na nią będzie 10 kompozycji:

1.Nevermore
2.Farewell
3.Forever and a Day
4.The Ride
5.Where the Winds don’t Blow
6.Crystal Palace
7.Why the Stars
8.The Lights of our Street
9.Those Hills
10.Eternal Sun


do posłuchania Farewell:60
Inni wykonawcy / H.R. Giger nie żyje
« dnia: 13 Maja 2014, 20:45:53 »
Twórca postaci Obcego i wielu znakomitych okładek rockowych zmarł wczoraj w zuryskim szpitalu po upadku ze schodów we własnym domu

Strony: 1 2 3 [4] 5 6 ... 10