Aktualności:

vdgg.art.pl - całkiem niezła polska strona o VdGG i PH

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Jurski

#2401
Jeśli idzie o pozostałe płyty, to znakomita jest The Power And The Glory (choć dość trudna w odbiorze) oraz całkiem dobre Gentle Giant i Interview...reszta to już takie popłuczyny trochę IMO
#2402
zagłosowałem na: Acquiring the Taste, Three Friends i In A Glass House, ale do konca nie jestem przekonany, czy to był dobry wybór, bo bardzo wysoko cenie też Octopus i Free Hand.... w zasadzie tylko odnosnie Three Friends nie miałem watpliwości, bo mam do niej ogromny sentyment...
#2403
Ankiety różne / Odp: Echo atomowej krowy
01 Luty 2010, 10:48:42
Ja wole Echoes. Generalnie od tej kompozycji zaczal sie taki Floyd jaki lubie najbardziej... Podczas sluchania Krowy nie odczuwam takich emocji, choc lubie ten utwór. I tu jest chyba pies pogrzebany. Atomowe serce lubie, a Echoes uwielbiam ;)
#2404
Ja uwielbiam Four Pails w wersji z Room Temperature. Jesli nie mam czasu sluchac calosci koncertu, to czesto poprzestaje na parze Time to burn i Four Pails wlasnie... A Skin jako plyty nie trawie, choc ma momenty (jak kazdy inny Hammillowy album).
#2405
PS. Kryterium oceny nie była ilość płyt, co zaznaczył Wobbler. Nie było też jakichś innych sztywnych kryteriów.
#2406
Zapomniałaś dodać, że Twoim zdaniem :) Nie będę się sprzeczał, ale poprostu do wielu solowych płyt Hammilla od długiego czasu nie wracam (ewentualnie do wybranych utworów). Np. do Nadira, Ph7, Future Now, The Noise, X My Heart, Foole's Mate, None Of The Above, dwóch, które wymieniłaś i jeszcze kilku, których wole publicznie nie wymieniać w obawia przed ukamienowaniem na tym forum :) Przykro mi, ale powyższych płyt nie mogę uznać za dobre... nawet nie wiem czy powiniem za przeciętne, gdyż zwyczajnie w większości przypadków mnie nudzą (na krótsza lub dłuższą metę). Zaznaczam przy okazji jedną rzecz - cały czas poruszam się na poletku Hammilla i VdGG - i w kontekście tej twórczości.
#2407
To może uchylę rąbka tajemnicy :) Ja głosowałem za zespołem i to bez chwili wahania. Po pierwsze z sentymentu - poznałem zespół szybciej i był to takie mój "pierwszy raz" z tą muzyką. Nieco później zacząłem zgłębiać PH solo i to nie było już tak dramatyczny zwrot w muzycznym życiu. Po drugie, część solowych dokonań po prostu uważam za bardzo słabe (w kontekście innych dokonań PH) - co w przypadku płyt zespołu nie ma miejsca. Obniżają one ogólną jakość PH solisty, podczas gdy w VdGG nie zdarzały się w moim odczuciu tak ewidentne gnioty (choć dodać należy, ze właściwie na każdej płycie solowej można znaleźć jakieś muzyczne perełki).
#2408
Ja takie rzeczy musze dawkowac bardzo ostrożnie. Bycmoze wynika to z tego, ze jestem za "cienki w uszach" :) - doslownie i w przenosni. Generalnie nie stronie od Canterbury. Bardzo lubie takie rzeczy jak Caravan, Khan, cenie Hatfield and the North, Gong,  Egg ale juz taki Henry Cow jest dla mnie zbyt "odjechany".
#2409
Dyskusja van der graafowa / Odp: Ciekawostki
09 Styczeń 2010, 14:05:07
Tak, to ich jedyna płyta niestety. Na CD dodano jako bonus ponad 20sto minutowy utwór - taki jam/improwizacja - ale bardzo bardzo dobry (chociaż odbiegający od reszty materiału z płyty). A okładka kojarzy się z serią "Obcy" dość mocno :)
#2410
Dyskusja van der graafowa / Odp: Ciekawostki
08 Styczeń 2010, 16:19:33
Islans jest IMO trudniejszy w odbiorze.... ociera się już niemal o taki powiedzmy avant prog. Ale muzyka ciekawa choć  trudna w odbiorze. W każdym razie mnie bardzo wciągnęło. 
#2411
No i sie zainteresowalem i moge z czystym sumieniem napisac, ze Univers Zero nie jest mi juz znany tylko z nazwy :)
#2412
Twoja lista uswiadamia mi jak malo wiem o tej muzyce. Znam stad tylko Magme (choc znam, to chyba za duze slowo) i raz czy dwa slyszalem Kultivator... reszte kojarze co najwyzej z nazyw (Univers Zero) albo wcale ;(
#2413
Dla mnie Trisector jest na tyle swieżą płytą, że nie potrafie jej jeszcze chyba obiektywnie ocenic jako całosc. W zwiazku z tym wstrzymam sie od glosowania.
#2414
Dyskusja van der graafowa / Odp: Ciekawostki
04 Grudzień 2009, 15:04:06
Jeśli chodzi o zespoly grajace w klimacie VdGG, to polecam Gnidrolog "Lady Lake". Kilka utworów powala. A tytulowy konczy sie takim slicznym vandergrafowym saksofonem, ze hej. Wokalista tez bardzo dobry, choć zupelnie inny od niepowtarzalnego PH. Wiem, że nagrali jeszcze dwie plyt, ale nie znam, wiec cięzko mi sie wypowiedziec.
#2415
Inni wykonawcy / Odp: Nowa Płyta IQ Tuż Tuż
04 Grudzień 2009, 14:53:54
Swoja droga, to na tej płycie BARDZO podoba mi się bębnienie. Nie wiem czy się zgodzicie, ale jak do tej pory pod tym względem zdecydowanie najlepsza płyta IQ. Zmiana pałkera wyszła zespołowi na dobre. Tymczasem ostatnio sie okazało, że Paul Cook wraca. Z jednej strony fanie, ale z drugiej troszkę szkoda...chociaż może facet sie zainspiruje slysząc, że można lepiej..