Autor Wątek: Ino-Rock 2013  (Przeczytany 13883 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Lipca 2013, 00:27:39 »
Gwiazdą wieczoru będzie duet Steve Hogarth/Richard Barbieri.

A jednak nie będzie. Panowie odwołali trasę. Ciekaw jestem, kto ich zastąpi. Może ktoś na tyle elektryzujący, że jednak pojadę.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Lipca 2013, 09:04:58 »
Gwiazdą wieczoru będzie duet Steve Hogarth/Richard Barbieri.

A jednak nie będzie. Panowie odwołali trasę. Ciekaw jestem, kto ich zastąpi. Może ktoś na tyle elektryzujący, że jednak pojadę.



może VDGG? :) choć pewnie nie
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Lipca 2013, 14:43:40 »
Informacja o zastępstwie ponoć jakoś na dniach.
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Lipca 2013, 20:51:30 »
Rockserwis napisał :


Do składu tegorocznej edycji festiwalu Ino-Rock dołączy zespół angielski, który jeszcze nigdy nie występował w naszym kraju. Zagra pomiędzy Anglagard i Riverside. Jakieś typy?


czyli chyba nie VDGG- oni już u nas byli :)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Lipca 2013, 21:12:43 »
I ten zespół zagra przed Riverside, co oznacza, że nasz rodzimy zespół będzie gwiazdą wieczoru. Na to niestety wychodzi.

Będę zaskoczony jeśli pojawi się ktoś znakomity i zacny. Przewiduję kichę i najgorszą edycję festiwalu pod względem doboru wykonawców. W związku z tym raczej na pewno się nie wybieram.

Plus będzie taki, że ponoć amfiteatr/park zostanie wyremontowany.

VDGG grywało na festiwalach, ale tutaj ściągnąć zespół, po zakończeniu trasy...to byłby wyczyn. Miejmy nadzieje, że jeszcze kiedyś Hammill "choćby" solo przyjedzie.
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #20 dnia: 19 Lipca 2013, 19:01:48 »
Przed Riverside zagra Mostly Autumn.

Moją uwagę tylko Änglagård przykuwa - reszta ani trochę.  :-\ Szkoda, że Szwedzi nie zagrają u nas osobnego koncertu po/przed Ino-Rockiem.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #21 dnia: 19 Lipca 2013, 20:23:23 »
Przed Riverside zagra Mostly Autumn.

Moją uwagę tylko Änglagård przykuwa - reszta ani trochę.  :-\ Szkoda, że Szwedzi nie zagrają u nas osobnego koncertu po/przed Ino-Rockiem.


czyli bez rewelacji
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Lipca 2013, 01:03:11 »
Dla mnie to najsłabsza edycja festiwalu. Rozumiem, że Riverside to zespół dobry i który zaczyna robić karierę poza granicami kraju, doceniam ich, ale do tej pory gwiazda wieczoru była znacznie bardziej zacna. Mostly Autumn festiwalu nie uratowało. No tak to bywa, Kosiak starał się jak mógł, czasem nie da się przewidzieć, że coś nie wypali, coś zostanie odwołane.

Możecie mówić co chcecie, jednak Riverside przynajmniej na chwile obecną daleko do Focus, Steve'a Hacketta, Brendana Perrego, Ozric Tentacles, czy Hawkwind. Podobnie z głosem Hogartha. Ile ludzi kojarzy na świecie głos Dudy a ile wokalisty z Marillion?  Riverside jeszcze musi sobie zapracować by stawiać ich w powyższym szeregu.

Szkoda też, że Änglagård w takim wypadku nie wskoczyło na pozycję gwiazdy wieczoru, ostatniego w kolejności, chociażby jako zespół z zagranicy, zasłużony, powinien pełnić taką rolę - z największym czasem na koncertowanie. Z szacunku. A Rivserside jako jeden z gospodarzy powinien ten szacunek okazać.

Oczywiście to moje prywatne zdanie.
« Ostatnia zmiana: 20 Lipca 2013, 01:18:30 wysłana przez Kuba »
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Lipca 2013, 01:35:47 »
Zgadzam się z tym, co napisał Kuba.

A od siebie dodam, że gdyby Anglagard wskoczył na pozycję gwiazdy wieczoru, to pewnie bym tę stówkę poświęcił i podjechał choćby na ten jeden występ, bo mam całkiem blisko. Hybris to dla mnie kanon proga, mimo że nagrany dopiero w latach 90-tych. Nie widzę tak mocnej płyty w dorobku innych tegorocznych wykonawców. Pozostałe albumy Szwedów również trzymają naprawdę wysoki poziom. To zasłużony zespół, który na dodatek po raz pierwszy gości w Polsce.

Sorry za te wychwalanie pod niebiosa, ale naprawdę tak mnie rajcuje ich muzyka. :) No nic, mogło być lepiej z tym festiwalem. Nie zanosi się, żebym odwiedził w tym roku Inowrocław.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Lipca 2013, 09:45:37 »
Zgadzam się z tym, co napisał Kuba.

A od siebie dodam, że gdyby Anglagard wskoczył na pozycję gwiazdy wieczoru, to pewnie bym tę stówkę poświęcił i podjechał choćby na ten jeden występ, bo mam całkiem blisko. Hybris to dla mnie kanon proga, mimo że nagrany dopiero w latach 90-tych. Nie widzę tak mocnej płyty w dorobku innych tegorocznych wykonawców. Pozostałe albumy Szwedów również trzymają naprawdę wysoki poziom. To zasłużony zespół, który na dodatek po raz pierwszy gości w Polsce.

Sorry za te wychwalanie pod niebiosa, ale naprawdę tak mnie rajcuje ich muzyka. :) No nic, mogło być lepiej z tym festiwalem. Nie zanosi się, żebym odwiedził w tym roku Inowrocław.


zgadzam się z przedmówcami- Riverside zresztą właśnie grał trasę po Polsce  i z pewnością każdy kto chciał miał okazje by ich zobaczyć. A Anglagard to zespół legenda ( nawet pomimo nagrania tylko trzech płyt) i powinien być bardziej eksponowany na festiwalu. Jeszcze kilka miesięcy temu miałem cichą nadzieję żę uda się zaprosić VDGG - szkoda że nic z tego nie wyszło
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Września 2013, 13:26:17 »
Jednak byłem. Anglagard  fantastyczny koncert, niestety reszta mnie nie porwała, było ok, ale bez szału. Cały festiwal oceniam na 4- w skali szkolnej. Spoko było.
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #26 dnia: 06 Września 2013, 13:32:52 »
Jednak byłem. Anglagard  fantastyczny koncert, niestety reszta mnie nie porwała, było ok, ale bez szału. Cały festiwal oceniam na 4- w skali szkolnej. Spoko było.


A Anglagard długo grał?
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #27 dnia: 06 Września 2013, 14:55:21 »
Nie, to nie był długi koncert, ale dokładnie cężko mi powiedzieć, bo nie patrzyłem na zegarek (znaczy, że koncert był ciekawy), ale bisów z tego co pamiętam nie było.
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #28 dnia: 06 Września 2013, 17:51:11 »
Nie, to nie był długi koncert, ale dokładnie cężko mi powiedzieć, bo nie patrzyłem na zegarek (znaczy, że koncert był ciekawy), ale bisów z tego co pamiętam nie było.


czyli pewnie standarowy festiwalowy set- fajnie jakby ktoś pomyślał zaprosić zespół na dłuższe występy w Polsce
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Ino-Rock 2013
« Odpowiedź #29 dnia: 06 Września 2013, 18:49:23 »
Nie, to nie był długi koncert, ale dokładnie cężko mi powiedzieć, bo nie patrzyłem na zegarek (znaczy, że koncert był ciekawy), ale bisów z tego co pamiętam nie było.
czyli pewnie standarowy festiwalowy set- fajnie jakby ktoś pomyślał zaprosić zespół na dłuższe występy w Polsce

1. Jordrök
2. Höstsejd
3. Sorgmantel
4. Längtans Klocka
5. Kung Bore

Godzinka.