Inni artyści / Dyskusje różne > Dyskusje mało muzyczne

Nie samą muzyką człowiek żyje - co czytam

(1/382) > >>

ceizurac:
Założyłem nowy wątek - co czytam, bo już kilkakrotnie się tu pojawiały informacje o różnych książkach, więc byłoby może na miejscu tu je umieszczać. I niekoniecznie chodzi mi o książki okołomuzyczne :D. Zresztą bardzo lubię sobie w wolnym czasie poczytać. ;D

Aktualnie: :)
- w drodze do pracy (jak da się siąść) - Burgess "Mechaniczna pomarańcza" - szokująca pozycja;
- w domu - W. Łukaszewski "Schodami do nieba - Led Zeppelin Story" - opowieść - taka troszkę fabularyzowana - o słynnym zespole, fajnie się czyta, tylko wkurza nadmierny subiektywizm autora, ale jest ich wielkim fanem, więc wybaczam,
- w domu - M. Szczygieł "Gottland" - nietypowe spojrzenie na naszych południowych sąsiadów.

Hennos:
1. James Joyce - "Ulisses". Po raz enty, ale ta książka jest z każdym czytaniem inna ;D
2. Mikael Niemi - "Muzyka pop z Vittuli" - książka kultowa i bardzo krótka, zaledwie 256 stron, polecam! :)

Na inne pozycje na razie czasu nie mam :(

ceizurac:
Nieźle; "Ulissesa" czytałem dawno temu, było ciężko, ale przetrwałem ;D; mam w kolekcji - musiałbym odświeżyć, ale warunki na razie nie po temu.

Ulubiony pisarz (czytaj według mnie najgenialniejszy) - Samuel Beckett (wszystko); dalej Franz Kafka (kto nie czytał Zamku niech żałuje); dalej H. P. Lovecraft (wszystko). 8)

LukaszS:
W. Łukaszewski - nie tylko subiektywizm, ale porównania gry perkusisty do wystrzałów ruskiej armii pod Berlinem, czy wybuchu bomb jest obrazowe, ale nie na miejscu Make Love - Not War  :-*

ale odświeżyło cztery płyty Zeppów z mojej półki... II i IV jeszcze się bronią, I i III już nie bardzo...

Hennos:

--- Cytat: ceizurac w 27 Stycznia 2008, 20:54:16 ---Nieźle; "Ulissesa" czytałem dawno temu, było ciężko, ale przetrwałem ;D; mam w kolekcji - musiałbym odświeżyć, ale warunki na razie nie po temu.

Ulubiony pisarz (czytaj według mnie najgenialniejszy) - Samuel Beckett (wszystko); dalej Franz Kafka (kto nie czytał Zamku niech żałuje); dalej H. P. Lovecraft (wszystko). 8)

--- Koniec cytatu ---

Gratuluję napisania 500 posta :)
Beckett i Kafka to wiadomo, ja też czasem sobie Marqueza czytam, np. "Kronika zapowiedzanej śmierci" jest dość ciekawa...

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej