Autor Wątek: Piosenki o starości  (Przeczytany 10440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wobbler

  • Gość
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #15 dnia: 14 Listopada 2010, 03:01:39 »
Jeśli ktoś interesuje się podobną tematyką to polecam program "Jak działa Wszechświat" oraz "Stephen Hawking's Universe" na kanale Discovery Science oraz Discovery Showcase. Można też pooglądać sobie niektóre odcinki na Youtube. Przyznam, że dzięki tym programom niektóre aspekty tekstów Hammill`a stały się dla mnie bardziej jasne.

A tak, te programy na Discovery sa nawet dobre (popularnonaukowe).
Nie polecam czytania polskich gazet z informacjami naukowymi lub technicznymi, to co pisal "Dziennik" albo "Gazeta Wyborcza" po katastrofie "Columbii" to bylo smieszne jak Monty Python, to jakby niewidomy o kolorach pisal :)
Np pisali o  uszkodzonej "piance izolacyjnej" na krawedzi natarcia skrzydla, a tam sa ceramiczne panele (pianka jest na zbiorniku cieklego wodoru i tlenu) itp.

Jeśli chodzi o "Dziennik" czy "Gazetę Wyborczą" to już dawno się przekonałem, że na ich publikacje to trzeba przez palce patrzeć.

Offline Tamara

  • (Тамара)
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 948
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Listopada 2010, 03:07:09 »
Jeśli chodzi o "Dziennik" czy "Gazetę Wyborczą" to już dawno się przekonałem, że na ich publikacje to trzeba przez palce patrzeć.

Jak ja bylam w Polsce to widzialam w TVP (chyba) polskiego profesora-astronoma, ktory tez bzdury mowil o wahadlowcach amerykanskich i o naszym "Buranie" :)
Wiem od Hennosa, ze ten profesor czesto wystepuje w TV, ale nie pamietam jak sie nazywa.
O roznych profesorach z roznych panstw to moglabym wiecej napisac, ale to sie do pisania publicznie nie nadaje :D :D ;D
You are gone
and I am with you:
this will never come again.

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #17 dnia: 14 Listopada 2010, 03:09:28 »
I Tak mamy tu dyskusje o wszechświecie a nie piosenkach Hammilla ;D :D
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Natalie

  • Натали
  • Central Scrutinizer
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Listopada 2010, 03:11:26 »
Jeśli chodzi o "Dziennik" czy "Gazetę Wyborczą" to już dawno się przekonałem, że na ich publikacje to trzeba przez palce patrzeć.

Jak ja bylam w Polsce to widzialam w TVP (chyba) polskiego profesora-astronoma, ktory tez bzdury mowil o wahadlowcach amerykanskich i o naszym "Buranie" :)
Wiem od Hennosa, ze ten profesor czesto wystepuje w TV, ale nie pamietam jak sie nazywa.
O roznych profesorach z roznych panstw to moglabym wiecej napisac, ale to sie do pisania publicznie nie nadaje :D :D ;D

Ja coś o tym słyszałam ;)

 0=0  0=0  0=0  0=0  0=0  0=0  :D


I Tak mamy tu dyskusje o wszechświecie a nie piosenkach Hammilla ;D :D

A co to za problem, będzie można część wątku gdzieś przenieść na przykład do nowego :)
Some call me SATAN others have me GOD
some name me NEMO... I am unborn.

Wobbler

  • Gość
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Listopada 2010, 03:16:02 »
Jeśli chodzi o profesorów to promotor mojej pracy, który jest podobno specjalistą w dziedzinie zarządzania jakością nie wiedział co to MSA (dla osób nie w temacie to jeden z głównych elementów zarządzania jakością) . Wniosek nasuwa się chyba sam z siebie ;D

Wobbler

  • Gość
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #20 dnia: 14 Listopada 2010, 03:18:35 »
I Tak mamy tu dyskusje o wszechświecie a nie piosenkach Hammilla ;D :D

Tak się składa, że teksty Hammilla właśnie głównie tą tematykę poruszają:-)

Nawet żeby zrozumieć takie "Stranger Still" to trzeba coś na ten temat wiedzieć

Offline Tamara

  • (Тамара)
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 948
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #21 dnia: 14 Listopada 2010, 03:26:00 »
Ja coś o tym słyszałam ;)
 0=0  0=0  0=0  0=0  0=0  0=0  :D

Nie tylko to, bo tez i to:



;)


Jeśli chodzi o profesorów to promotor mojej pracy, który jest podobno specjalistą w dziedzinie zarządzania jakością nie wiedział co to MSA (dla osób nie w temacie to jeden z głównych elementów zarządzania jakością) . Wniosek nasuwa się chyba sam z siebie ;D

No bo jak taki profesor prace dostanie dobra to on juz sie niczego nie uczy, bo wie swoje i stale tego samego uczy do emerytury ;)
You are gone
and I am with you:
this will never come again.

Offline Hajduk

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1093
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #22 dnia: 14 Listopada 2010, 17:02:04 »
Autumn zbyt smutne??? Przecież właśnie o to chodzi:-)

A moim zdaniem najlepszy utwór o starości to "Over the Hill", już sam tytuł jest genialny:-)

Hajduk wtrąca swoje trzy grosze:
"This Side Of The Looking Glass" nie jest o starości. [raczej: o samotności, porzuceniu, odrzuceniu, pustce, probie samobójczej, końcu związku].
Znakomitym (i pełnym humoru) utworem Hammilla o starości jest "Spex" (a raczej "All That Before") - z typowymi starczymi zachowaniami, co gdy nie pamięta się już gdzie zostawiło okulary, albo gdy nie pamięsta sie już czy nie mówiło się już tego co ma się za chwile powiedzieć?
W procesie wypalania się średnich wielkości gwiazd ciągu głównego mogą w procesie syntezy termojadrowej powstać tylko niektóre pierwiastki (z Wodoru Hel itd) - ale tylko bodajże do węgla. Wszystkie ciężkie są wynikiem nukleosyntezy w wyniku wybuchu supernowych - z nich powstała stała materia w postaci komet, księżyców, asteroid, planet. A co za tym idzie również nasze ciało jest w pewnym sensie pochodną supernowej.
Jak na razie nie wiadomo jak powstało życie. Wiemy już jak powstaje proces powstawania i łaczenia się nukleotydów w ciągi. Nie wiemy dlaczego powstały ciągi samoreplikujace się (RNA a potem DNA), nie wiemy też dlaczego z tych nieożywionych substancji powstały protoorganizmy (wirusy - choć niektórzy naukowcy uważają, że są one formami regresywnymi). Między nieożywionym łańcuchem polinekluotydowym (obudowanym łańcuchem polipeptydowo-lipidowym) a żywą komórką jest "niezbadana" przepaść. Choć możemy już tlumaczyć dlaczego powstały komórki. Według Dawkinsa po to by chronić i rozprzestrzniać geny ("Samolubny gen").

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15520
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #23 dnia: 14 Listopada 2010, 17:09:20 »
Autumn zbyt smutne??? Przecież właśnie o to chodzi:-)

Wiem, że o to chodzi, ale mnie on po prostu smuci; a taki "This Side...", który również jest mistrzostwem dołowania (ale jako miłosna samotność) już uwielbiam.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Hajduk

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1093
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Listopada 2010, 19:27:59 »
I Tak mamy tu dyskusje o wszechświecie a nie piosenkach Hammilla ;D :D

Tak się składa, że teksty Hammilla właśnie głównie tą tematykę poruszają:-)

Nawet żeby zrozumieć takie "Stranger Still" to trzeba coś na ten temat wiedzieć

A tak przy okazji "Stanger Still" i pojęcia entropii... Roger Penrose (znany w polsce chociażby z pracy popularnonaukowej "Droga do rzeczywistości") wysnuł kolejną ciekawą tezę - wzrastająca entroropia spowoduje, że wszechświat w końcu osiągnie taki stan i srukturę jak w chwili przed wielkim wybuchem - tyle, że będzie się różnić skalą - będzie o wiele większy - ale z punktu widzenia fizyki bedzie taki sam jak na początku.

Offline Natalie

  • Натали
  • Central Scrutinizer
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #25 dnia: 14 Listopada 2010, 19:53:06 »
Autumn zbyt smutne??? Przecież właśnie o to chodzi:-)

A moim zdaniem najlepszy utwór o starości to "Over the Hill", już sam tytuł jest genialny:-)

Hajduk wtrąca swoje trzy grosze:
"This Side Of The Looking Glass" nie jest o starości. [raczej: o samotności, porzuceniu, odrzuceniu, pustce, probie samobójczej, końcu związku].

Myślę, że wszyscy na tym forum znają tłumaczenie "This Side..." autorstwa Beksy, więc sens tego tekstu jest chyba jasny.
Ja odnosiłam się do oceny "Autumn" przez Ceizuraca, moim zdaniem w porównaniu do "This Side..." nie jest to aż tak bardzo smutny numer, w każdym razie nie ma takiej "siły" jak "This Side".


« Ostatnia zmiana: 14 Listopada 2010, 20:09:51 wysłana przez Natalie »
Some call me SATAN others have me GOD
some name me NEMO... I am unborn.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22069
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #26 dnia: 14 Listopada 2010, 19:59:31 »
pewnie jest tak dlatego Natalie ze to dwa rozne smutki- w Autumn mamy smutek rodzicow ktorych opuszczają dorosle dzieci w This side mamy smutkek ( a wlasciwie rozpacz) faceta po zerwaniu z kobietą- trudno te dwa uczucia porownywac, mysle ze do tego pierwszego trzeba dojrzec emocjonalnie by moc go  wpelni zrozumiec :)

PS: swojego czasu uwazalem nawet ze tekstowo Autumn nie pasuje do konceptu Over- teraz jednak mysle ze uczucia wyrazone na tym albumie znakomicie komponują sie z Jesienią
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15520
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #27 dnia: 14 Listopada 2010, 20:35:18 »
Swojego czasu uwazalem nawet ze tekstowo Autumn nie pasuje do konceptu Over- teraz jednak mysle ze uczucia wyrazone na tym albumie znakomicie komponują sie z Jesienią

Mnie w ogóle ten utwór się nie podoba i nie pasuje mi do "Over"; zdecydowanie w to miejsce pasowałyby mi (nie tak odległe czasowo) "Been Alone So Long" lub "Shingle Song" - obie równie smutne, ale jakże piękne.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Natalie

  • Натали
  • Central Scrutinizer
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #28 dnia: 14 Listopada 2010, 20:39:36 »
Swojego czasu uwazalem nawet ze tekstowo Autumn nie pasuje do konceptu Over- teraz jednak mysle ze uczucia wyrazone na tym albumie znakomicie komponują sie z Jesienią

Mnie w ogóle ten utwór się nie podoba i nie pasuje mi do "Over"; zdecydowanie w to miejsce pasowałyby mi (nie tak odległe czasowo) "Been Alone So Long" lub "Shingle Song" - obie równie smutne, ale jakże piękne.

A ja uwielbiam ten utwór, on i "This Side..." to chyba najlepsze numery na płycie.
Some call me SATAN others have me GOD
some name me NEMO... I am unborn.

Wobbler

  • Gość
Odp: Piosenki o starości
« Odpowiedź #29 dnia: 14 Listopada 2010, 23:00:07 »
I Tak mamy tu dyskusje o wszechświecie a nie piosenkach Hammilla ;D :D

Tak się składa, że teksty Hammilla właśnie głównie tą tematykę poruszają:-)

Nawet żeby zrozumieć takie "Stranger Still" to trzeba coś na ten temat wiedzieć

A tak przy okazji "Stanger Still" i pojęcia entropii... Roger Penrose (znany w polsce chociażby z pracy popularnonaukowej "Droga do rzeczywistości") wysnuł kolejną ciekawą tezę - wzrastająca entroropia spowoduje, że wszechświat w końcu osiągnie taki stan i srukturę jak w chwili przed wielkim wybuchem - tyle, że będzie się różnić skalą - będzie o wiele większy - ale z punktu widzenia fizyki bedzie taki sam jak na początku.

Trochę mi to przypomina teorię Wielkiego Kolapsu czyli przypadku gdy grawitacja wygra nad czarną energią i Wszechświat zamiast się rozszerzać z powrotem będzie wracał do pierwotnego stanu.

pewnie jest tak dlatego Natalie ze to dwa rozne smutki- w Autumn mamy smutek rodzicow ktorych opuszczają dorosle dzieci w This side mamy smutkek ( a wlasciwie rozpacz) faceta po zerwaniu z kobietą- trudno te dwa uczucia porownywac, mysle ze do tego pierwszego trzeba dojrzec emocjonalnie by moc go  wpelni zrozumiec :)

PS: swojego czasu uwazalem nawet ze tekstowo Autumn nie pasuje do konceptu Over- teraz jednak mysle ze uczucia wyrazone na tym albumie znakomicie komponują sie z Jesienią

Właśnie to wcześniej miałem na myśli, że tych dwóch utworów nie można porównywać w kontekście siły emocjonalnej bo to są różne rodzaje emocji.

Swojego czasu uwazalem nawet ze tekstowo Autumn nie pasuje do konceptu Over- teraz jednak mysle ze uczucia wyrazone na tym albumie znakomicie komponują sie z Jesienią

Mnie w ogóle ten utwór się nie podoba i nie pasuje mi do "Over"; zdecydowanie w to miejsce pasowałyby mi (nie tak odległe czasowo) "Been Alone So Long" lub "Shingle Song" - obie równie smutne, ale jakże piękne.

"Been Alone So Long" zupełnie nie pasowałby na Over bo w tym utworze nie ma mowy o "końcu" w przykrym słowa znaczeniu a jest wręcz przeciwnie.