Peter Hammill > Dyskusja hammillowa

Tytuły

(1/44) > >>

ceizurac:
Public Image Ltd. - zespół Johna Lydona (wielkiego fana PH z okresu "Nadira") - znalazłem informację o płycie "Greatest Hits, So Far" - a tam utwór "Careering" - to chyba cover Hammilla. Może ktoś to zna?

ceizurac:
Założyłem wątek, w którym można umieszczać tytuły utworów/płyt identycznych jak płyty/utwory PH/VDGG; a z którymi spotkaliście się/słuchaliście je i wywarły na Was jakieś wrażenie.  :)

Ja rzucam na początek 2 przykłady:

Utwór "Patient" z płyty "Lateralus" Toola z 2001 roku; bardzo progresywny (jak na Tool) utwór (wokale iście Yesowskie), a muzycznie to długi poplątany utwór. Tool to dla mnie ważny zespół, który "odświeżył" pojęcie sztuki w muzyce (i videoklipach).  8)

Płyta "Still Life" Opeth z 1999 roku to istna mieszanka delikatnych akustycznych gitar wymieszanych z bardzo brutalnym growlingiem. Utwory są długie, bardzo długie... :)

Sebastian Winter:
genialny album Gentle Guiant Octopus- znakmoite polaczenie sredniowiecznych harmonii wokalnych z rockiem  0=0
no i After the flood grupy Talk Talk z pieknej plyty Laughung stock- bedacej jednym z pierwszych albumow post-rockowych  0=0

ceizurac:
A myślałem, że to będzie wątek z rodzaju "ja napiszę a potem cisza..." ;D Może się jeszcze coś posypie... O0

Sebastian Winter:
jeszce Faith znakomita kompozycja Kjurczakow czyli niezbyt lubianego zespolu na forum ( ceizurac to chyba nawet   lubi) bedaca genialnym przykladem jak Cold wave wyglądać powinien  0=0

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej