Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - La Rossa

Strony: 1 2 [3]
31
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Informacja
« dnia: 18 Sierpnia 2007, 14:40:48 »
Super  :D

32
Organizacja forum / Odp: Powitanie
« dnia: 18 Sierpnia 2007, 14:16:39 »
Proponowałabym dodanie działu na dyskusje spoza głównego tematu forum. Niekoniecznie o szerokim zakresie tematycznym (przepisami na ogórkową raczej nie będziemy się wymieniać), ale obejmującego muzykę inną niż VDGG i PH.

Już nam się zrobiły małe offtopiki o Lacrimosie, Gabrielu i Frippie, myślę, że fajnie jest podzielić z innymi tym, czego sie ostatnio słucha, na jakich koncertach się było, jakie ma się nie VanDerGraafowe fascynacje, którymi warto zainteresować innych forumowiczów... A widać, że potrzeba porozmawiania o innej muzyce też jest :-)

Reasumując - postuluję dodanie działu o muzyce szeroko rozumianej  :)

33
Strona WWW / Odp: Apel (mały)
« dnia: 18 Sierpnia 2007, 13:21:02 »
Pamiętam, że w Krakowie kilka osób robiło zdjęcia. Ja nie - wolałam skupić się na muzyce   ;D

34
Ale i tak hitem nagłośnienia dla mnie był koncert G3 na Torwarze w Wawie, niezapomniane wrażenia :D

 >:( Mało brakowało, a byłby to ostatni koncert, który słyszałam, z racji nieodwracalnych uszkodzeń słuchu :-\

przepraszam za offtopic

35
Byłam w Krakowie  ;D Drugi rząd na prawo od środka.

Moim bohaterem wieczoru także był Hugh, napracował się biedaczek za trzech (nie zapominajmy o liniach basu...).

Peter faktycznie świetny jako wokalista, jako gitarzysta, hmm, ekspresyjny  ;)
Repertuar zdecydowanie mój (La Rossa! Gog! Meurglys III! The Sleepwalkers, ze znanym z DVD Godbluff live 1975 "tańcem" Petera...)

Co do nowego utworu - podobał mi się, przewrotny i ironiczny zarówno muzycznie, jak tekstowo. Choć bardziej pasowałby mi do elektrycznego Hammilla (np. z czasów K-Group), niż do VDGG.

Wcześniej widziałam na żywo tylko PH solo, no i oczywiście jeszcze nagrania, np. z Leverkusen. Ale słyszałam kilka bootlegów z ostatniej trasy, i rożnie to prawdę powiedziawszy bywało, i z głosem PH, i z atmosferą... Więc trochę się bałam rozczarowania w konfrontacji z legendą. Myślę, że krakowski koncert był jednym z najlepszych.

36
Dyskusja hammillowa / Odp: Ulubione (i wręcz przeciwnie) płyty PH
« dnia: 17 Sierpnia 2007, 16:14:43 »
Co do PG i PH - to o ile pamiętam PH śpiewał też w chórkach na "niemieckim" albumie PG; zresztą na "Us" chyba też.

Zgadza się, ale do wykrzykiwania "Kooon-takt!" nie trzeba zbyt biegle władać językiem  ;)

37
Dyskusja hammillowa / Odp: Ulubione (i wręcz przeciwnie) płyty PH
« dnia: 16 Sierpnia 2007, 22:44:35 »
Po takiej recenzji czuję wielka potrzebę zrewidowania swoich opinii i wsłuchania się w "Singularity".

Co do "Offensichtlich Goldfisch" - akcent PH (a czasem wręcz wymowa, i to na elementarnym poziomie) są po prostu błędne, dlatego niestety nie brzmi to najlepiej, choć niektóre fragmenty mają jakiś tam urok. Peter Gabriel lepiej wyszedł z konfrontacji z językiem niemieckim...
Dla pocieszenia - David Bowie ("Helden", niemieckojęzyczna wersja "Heroes") i Mike Patton ("Das Schutzenfest") radzą sobie ze szprechaniem jeszcze gorzej, niż PH  ;))

38
Dyskusja hammillowa / Odp: Ulubione (i wręcz przeciwnie) płyty PH
« dnia: 16 Sierpnia 2007, 20:57:22 »
Na razie mam jakiś uraz i nie słucham jej w ogóle, więc trudno mi się kompetentnie wypowiedzieć. A nóż kryje w sobie tajemnicze piękno, które objawia się słuchaczowi dopiero za tysięcznym przesłuchaniem?  ::)

39
Dyskusja hammillowa / Odp: Ulubione płyty PH
« dnia: 16 Sierpnia 2007, 20:45:07 »
Dzięki  ;)

Jedna jedyna płyta PH to dla mnie "In Camera". Poza tym, oczywiście, i pozostałe części trylogii, i "Over", i "Incoherence", a z niewymienionych do tej pory - "Fireships", "Nadir" (wiem, mam dziwny gust) i "What, now?" (wiem wiem, mam bardzo dziwny gust...).

"In Camera" to całość, w której nie ośmieliłabym się czegokolwiek zmienić. Jest ciemna, szalona ("Gog Magog"), gęsta... A równocześnie "Again" to dla mnie chyba najpiękniejsza z gorzkich love songs PH.

40
Dyskusja hammillowa / Ulubione płyty PH
« dnia: 16 Sierpnia 2007, 20:12:58 »

Ja także bardzo cenię "Incoherence", ale o tym albumie więcej może napisać La Rossa (gdy znajdzie na to wolną chwilę), ja nie przepadam za pisaniem o muzyce (mam na myśli np analizę tekstów), gdyż jest to często mocno karkołomne zadanie.


Dziękuję za obarczenie mnie ambitnym zadaniem ;-) Długo by opowiadać o "Incoherence" i moich z tą płytą doświadczeniach (zwłaszcza z jednym konkretnym egzemplarzem ;-), przy okazji chętnie...

Mała uwaga organizacyjno-dyscyplinująca: może zostawmy wątek powitalny wątkiem powitalnym, a dyskusję o ulubionych płytach PH przenieśmy do dyskusji o PH...

41
Dyskusja hammillowa / Ulubione (i wręcz przeciwnie) płyty PH
« dnia: 15 Sierpnia 2007, 11:31:40 »
Wiadomość od administratora:
Wątek został wydzielony z wiadomości powitalnej (z działu "Organizacja forum"), stąd zaczyna się dość dziwnie :)Na poważnie forum wystartuje na jesieni (tak myślę), w tej chwili nadal trwają testy serwera.
A to głównie dlatego, iż nie ufam serwerom darmowym.
W przyszłości (gdy serwis ewentualnie wypali) być może przejdę na hosting płatny, który czasem też zbyt fajny nie bywa :D


Słuszna decyzja - wakacyjny sezon ogórkowy nie sprzyja debatom. Jesień to co innego... Do przepięknej skądinąd piosenki PH Autumn nie będę jednak odsyłać, bo nie jest zbyt krzepiąca ;-)

42
Organizacja forum / Odp: Powitanie
« dnia: 14 Sierpnia 2007, 23:32:23 »
Najważniejsze, że forum jest i działa :-) Niech rośnie zdrowo (obrastając w użytkowników) i dojrzewa jak wino, nabierając smaku i treści  ;)

Strony: 1 2 [3]