Autor Wątek: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza  (Przeczytany 38004 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Crying Wolf

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #60 dnia: 01 Lutego 2014, 20:47:23 »
No tak ale przecież w późniejszych audycjach Beksiński przecież puszczał całe płyty. Choćby Spartakusa grupy Triumwirat czy koncertówkę Sladę jak i Devil Doll w ostatniej audycji.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21979
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #61 dnia: 02 Lutego 2014, 17:42:41 »
No tak ale przecież w późniejszych audycjach Beksiński przecież puszczał całe płyty. Choćby Spartakusa grupy Triumwirat czy koncertówkę Sladę jak i Devil Doll w ostatniej audycji.


puszczał całe jednak były one podzielone na dwie części - czyli rozdzielał je a nie puszczał wszystko jak leci w całości :)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Crying Wolf

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #62 dnia: 13 Lutego 2014, 21:25:54 »
Skoro tyle tu o Beksińskim to chciałbym zawiadomić, że w Niedzielę 16.02.2014 o 21.05 w radiowej Trójce rozmowa z autorką najnowszej książki o Zdzisławie i Tomaszu Beksińskim, "Beksińscy, portret podwójny" - Magdaleny Grzebałkowskiej. Trójka ma też przypomnieć ostatnią audycję z grudnia 1999 roku.

Offline Sylvie

  • Сильвия
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1296
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #63 dnia: 13 Lutego 2014, 23:08:45 »
Skoro tyle tu o Beksińskim to chciałbym zawiadomić, że w Niedzielę 16.02.2014 o 21.05 w radiowej Trójce rozmowa z autorką najnowszej książki o Zdzisławie i Tomaszu Beksińskim, "Beksińscy, portret podwójny" - Magdaleny Grzebałkowskiej. Trójka ma też przypomnieć ostatnią audycję z grudnia 1999 roku.

Wiem o tym, książka jest ponoć bardzo dobra i na Allegro już ją kożna kupować (wyślą po premierze).
Something makes me nervous,
something makes me twitch...

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21979
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #64 dnia: 14 Lutego 2014, 19:48:20 »
Skoro tyle tu o Beksińskim to chciałbym zawiadomić, że w Niedzielę 16.02.2014 o 21.05 w radiowej Trójce rozmowa z autorką najnowszej książki o Zdzisławie i Tomaszu Beksińskim, "Beksińscy, portret podwójny" - Magdaleny Grzebałkowskiej. Trójka ma też przypomnieć ostatnią audycję z grudnia 1999 roku.

Wiem o tym, książka jest ponoć bardzo dobra i na Allegro już ją kożna kupować (wyślą po premierze).


ja już się jej doczekać nie mogę :)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #65 dnia: 17 Lutego 2014, 10:23:06 »
Skoro tyle tu o Beksińskim to chciałbym zawiadomić, że w Niedzielę 16.02.2014 o 21.05 w radiowej Trójce rozmowa z autorką najnowszej książki o Zdzisławie i Tomaszu Beksińskim, "Beksińscy, portret podwójny" - Magdaleny Grzebałkowskiej. Trójka ma też przypomnieć ostatnią audycję z grudnia 1999 roku.

Słuchałem wczoraj tej audycji i książkę bardzo chętnie przygarnę.

Offline Crying Wolf

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #66 dnia: 22 Lutego 2014, 12:12:13 »
Cześć. Mam takie pytanie odnośnie audycji z 25.07.1992. Z niewiadomych przyczyn krąży ona w sieci w niekompletnej odsłonie. Jest dziwnie poucinana i brakuje prawię połowę z tego. Jest jakaś szansa żeby znaleźć ją w całości. To prawdopodobnie jedna z ostatnich Trójek pod Księżycem przed operacją Beksińskiego. Aha, chyba odszyfrowałem tajemniczą datę o którą pytałem wcześniej - właśnie wtedy Beksiński zobaczył film "Kobietę-Wąż" od której wiele się zaczęło. Audycja z lipca 1996 zatytułowana jest "W 27 rocznicę" czyli rok 1969. Ale to tylko przypuszczenia bo samej audycji nie słuchałem.

Offline Hennos

  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1041
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Polska strona o VdGG i Peterze Hammillu
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #67 dnia: 22 Lutego 2014, 16:54:55 »
Cześć. Mam takie pytanie odnośnie audycji z 25.07.1992. Z niewiadomych przyczyn krąży ona w sieci w niekompletnej odsłonie. Jest dziwnie poucinana i brakuje prawię połowę z tego. Jest jakaś szansa żeby znaleźć ją w całości. To prawdopodobnie jedna z ostatnich Trójek pod Księżycem przed operacją Beksińskiego. Aha, chyba odszyfrowałem tajemniczą datę o którą pytałem wcześniej - właśnie wtedy Beksiński zobaczył film "Kobietę-Wąż" od której wiele się zaczęło. Audycja z lipca 1996 zatytułowana jest "W 27 rocznicę" czyli rok 1969. Ale to tylko przypuszczenia bo samej audycji nie słuchałem.

O ile dobrze pamiętam, to wtedy była awaria w "Trójce", nie było u mnie sygnału zarówno z nadajnika warszawskiego jak i sierpeckiego.
Możliwe, że w całej Polsce była przerwa w nadawaniu (a raczej ciągłe przerwy) i stąd takie braki w tym nagraniu.
W tamtych czasach "Trójka" nadawała jeszcze na niskim UKF.
A jeśli chodzi o biografię Beksy to polecam znakomitą książkę "Beksińscy, portret podwójny", tam jest chyba wszystko wyjaśnione.
Without deviation from the norm, progress is not possible - F. Zappa.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21979
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #68 dnia: 22 Lutego 2014, 20:14:24 »
Cześć. Mam takie pytanie odnośnie audycji z 25.07.1992. Z niewiadomych przyczyn krąży ona w sieci w niekompletnej odsłonie. Jest dziwnie poucinana i brakuje prawię połowę z tego. Jest jakaś szansa żeby znaleźć ją w całości. To prawdopodobnie jedna z ostatnich Trójek pod Księżycem przed operacją Beksińskiego. Aha, chyba odszyfrowałem tajemniczą datę o którą pytałem wcześniej - właśnie wtedy Beksiński zobaczył film "Kobietę-Wąż" od której wiele się zaczęło. Audycja z lipca 1996 zatytułowana jest "W 27 rocznicę" czyli rok 1969. Ale to tylko przypuszczenia bo samej audycji nie słuchałem.

O ile dobrze pamiętam, to wtedy była awaria w "Trójce", nie było u mnie sygnału zarówno z nadajnika warszawskiego jak i sierpeckiego.
Możliwe, że w całej Polsce była przerwa w nadawaniu (a raczej ciągłe przerwy) i stąd takie braki w tym nagraniu.
W tamtych czasach "Trójka" nadawała jeszcze na niskim UKF.
A jeśli chodzi o biografię Beksy to polecam znakomitą książkę "Beksińscy, portret podwójny", tam jest chyba wszystko wyjaśnione.


książka jest naprawdę znakomita- jeszcze jej nie czytałem jednak już kupiłem i przeglądałem co nieco- zapowiada się rewelacyjnie
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #69 dnia: 23 Lutego 2014, 16:10:57 »
Kurde, chciałem kupić e-booka, ale widzę, że wcale nie jest taniej niż za papierową. Nielogiczne. :P

Offline Sylvie

  • Сильвия
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1296
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #70 dnia: 23 Lutego 2014, 17:06:10 »
Kurde, chciałem kupić e-booka, ale widzę, że wcale nie jest taniej niż za papierową. Nielogiczne. :P

Polecam wersje papierową, jest fajnie wydana, poza tym są kolorowe reprodukcje obrazów Mistrza, na "Kundlu" to nie wyjdzie, a z kompa nie czyta się super komfortowo.
Książka jest teraz tańsza na Allegro, pewnie zdrożeje, bo na okładce jest podana cena 44,90 PLN, ja kupiłam za 34.
Something makes me nervous,
something makes me twitch...

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #71 dnia: 23 Lutego 2014, 17:29:56 »
W Empiku jest od ręki dostępna, ale faktycznie za 44zł. Pozostaje Allegro, nie ma co zwlekać. :)

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21979
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #72 dnia: 23 Lutego 2014, 18:42:20 »
W Empiku jest od ręki dostępna, ale faktycznie za 44zł. Pozostaje Allegro, nie ma co zwlekać. :)


byłem dzisiaj w Lodzi w jednym z wielkich centrów handlowych i tam w żadnej księgarni książki już nie ma - sprzedaje się podobno jak ciepłe bułeczki- podobno już szykują dodruk
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5228
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #73 dnia: 22 Września 2016, 11:45:34 »
Moje pierwsze spotkanie z muzyką Petera H.  było dosyć typowe jak na
pierwszą połowę lat osiemdziesiątych.

Człowiek interesował się muzyką pożyczał kasety od innych.
Z płytami było gorzej. Pozostawały tylko jakieś giełdy płyt lub dziwne sklepiki -komisy płytowe sprzedające często wybrakowane odrzuty z zachodu jako płyty nowe z muzyką, która mnie nie interesowała.
Radia nie słuchałem bo tam rzadko coś mi się podobało. Ewentualnie jakiś kolega, kolegi przez kolegów sprzedawał płytę i trzeba było posłuchać bo nazwa nic nie mówiła. To się kupowało albo nie bo ceny często były zaporowe. I to były najciekawsze muzycznie rzeczy.

Tak więc pożyczałem kasety od innych aby sprawdzić "co to jest?".
I raz byłem u kolegi pożyczyć coś i zobaczyłem kasetę gdzie czarnym kalkotekstem było napisane
Peter Hammill - no to wziąłem do posłuchania.
Słuchałem tego w nocy na słuchawkach i była to płyta PH7. Od razu urzekła mnie ta muzyka, wiedziałem, że muszę tego więcej poszukać.
Poszedłem do tego kolegi i spytałem 'co to jest?'. A on odparł, że to taki koleś co śpiewał w zespole Vandergraf i to jest jego solowa płyta.
Ale nie miał VDGG. Powiedział mi gdzie mam iść i nagrać sobie więcej Hammilla i VDGG.
Ucieszyłem się bo skoro PH miał zespół to jest więcej płyt niż tylko jego solowe.

Tak więc zrobiłem. Odwiedziłem nieznajomego i sekwencyjnie (proces zajął kilka miesięcy) nagrałem wszystkie Hammille i Vandergrafy z winyli, które były dostępne u niego do tego czasu.
Czyli VDGG od "Aerosol .." do "Vital", a Hammill od " Fool's Mate"  do "PH7" oprócz "In camera" bo tego nie miał.
Pamiętam jak "Chameleon..." musiał mieć kasetę C-60 bo był dłuższy niż 45 min.

Potem jeszcze pamiętam że doszła 'Skin' i 'And Close As This" ta ostatnia to była płyta na jaką czekałem - piano i wokal!.

Generalnie moi inni koledzy nie lubili VDGG ani PH tak więc nikt nigdy tego ode mnie nie przegrywał. W ogóle nie poznałem żadnych fanów tego zespołu. Te kasety gdzieś się zapodziały podczas jakieś przeprowadzki albo zostały wyparte prze cd.

Generalnie całe życie słuchałem tego w samotności. Wiem, że były koncerty w Polsce ale nic o tym nie wiedziałem. Radia nie słuchałem, tak więc nie wiedziałem, że istnieje taki Tomek Beksiński i jest fanem Hammilla i puszcza go w radiu! Dowiedziałem się o tym teraz przy okazji produkcji filmu "Ostatnia rodzina".
Oczywiście teraz jest łatwy dostęp do wszelkiej informacji i takiej muzyki a winyle są zasięgu każdego śmiertelnika a VDGG się reaktywował nagrał fajne płyty jak "Present" czy "Trisector" i gra dalej. Mogę sobie wszytko mieć na winylu i słuchać od czasu do czasu.
Zacząłem szukać trochę w necie i trafiłem na to forum. Świat się zmienił kolosalnie.

pozdrawiam
...where I trade cigarettes in return for songs

Offline Sylvie

  • Сильвия
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1296
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Kiedy po raz pierwszy usłyszeliście muzykę Mistrza
« Odpowiedź #74 dnia: 22 Września 2016, 16:08:46 »
Witam na forum i status Konesera przyznaję :-)
Something makes me nervous,
something makes me twitch...