Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Hajduk

Strony: [1] 2 3 ... 69
1
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Aktualnie słucham...
« dnia: 27 Listopada 2023, 22:48:08 »
A way out wciąż bardzo mi się podoba choć oczywiście koncertowe wykonanie z Typical jest o wiele intensywniejsze
Myślę, że Peter brzmieniowo "przesunął" te płyty z lat 80-tych (umówmy się, że rok 1990 to jeszcze końcówka poprzedniej dekady) gdzieś tak do końcówki lat 90-tych (tak między "This" a "None Of The Above". Spodziewałem się bardziej radykalnego podejścia. Jakichś "skeletons of songs", czegoś surowego, prymarnego. Zgadzam się z wszystkim co piszecie. "On The Surface" najbardziej zyskuje. "A Way Out" mogłoby być bardziej surowe i zredukowane (jak na koncertach). Ciekawie się tego wszystkiego słucha, ale jak dla mnie nie są to jakieś radykalne zmiany. To raczej ujęcie tych utworów w innej barwnej palecie, niż namalowanie nowego obrazu.

2
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Aktualnie słucham...
« dnia: 23 Listopada 2023, 20:02:06 »
na wieczór jeszcze raz Lech Janerka- Gipsowy odlew falsyfikatu (2023) [ok]
Zdecydowany plus. Jeden z ciekawszych albumów tego roku. A do Dudy podejdę dziś.

3
VdGG & PH / Odp: Nowe wieści od PH i VDGG
« dnia: 23 Listopada 2023, 19:58:31 »
krótki wpis na temat nowej wersji In a foreign town/Out of water


"I've just put up a post  over at sofaound.wordpress.com about a new/old release.
I've completely remade "In a Foreign Town" and "Out of Water" and these new 2023 versions of the albums are going to be released as a double CD set by Cherry Red this Friday 24th November. Naturally it'll be available over at Burningshed.com.
For me this rerecording has been a really interesting historical/archaeological/sonic experience. I hopethat it'll find favour with you.
Once again I had a lovely time in my brief stay in Tokyo"


https://www.sofasound.com/latest.htm

Posiadam od tygodnia. I o ile "In A Foreign Town" wydaje się ciekawsza od oryginału, to co do "Out Of Water" mam mieszane odczucia. Ps. Tak czy inaczej mankamentem są tu nadal mniej udane kompozycje.

4
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Aktualnie słucham...
« dnia: 09 Listopada 2023, 15:28:45 »
Roger Waters "The Dark Side of the Moon Redux" - wg mnie jedna wielka pomyłka niestety; mruczanki Rogera i całość (prawie) w tempie spokojnym i wolnym kompletnie mnie nie przekonują.

a mnie się ten album podoba - choć zdaję sobie sprawę że nie jest to rzecz ponadczasowa- ponadczasowy to był oryginał tej płyty a Waters nagrał po prostu jej nieco inną interpretację- i nie wszystkim do przypada do gustu- mnie akurat tak :)

Słuchałem wersji Fajansa (Watersa) przedwczoraj. Z jednej strony - raczej niepotrzebna płyta, a z drugiej - mi się podoba, czasem jest ciekawa, czasem nudna, czasem wzruszająca. Takie "The Dark Side Of The Final Cut".

5
Inni wykonawcy / Odp: Carla Bley nie żyje
« dnia: 18 Października 2023, 16:43:36 »
RIP  :( bardzo lubię album Nicka Masona z jej udziałem
RIP.
Tylko uściślijmy, de facto to album Carli Bley z udziałem Nicka (Masona). I, co ważniejsze, Roberta (Wyatta).

6
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Nowe w sklepie 2023
« dnia: 09 Października 2023, 19:22:20 »
A jeśli tu nie macie skojarzeń ze "Slender Threads" (użyte akordy na początku, tu arpeggiowane) to nie wiem?

7
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Nowe w sklepie 2023
« dnia: 09 Października 2023, 19:19:24 »
Jeśli jeszcze nie polecałem - to przez przeoczenie. Nowy album Bonnie Price'a Billego "Keeping Secrts Will Destroy You" - kolejny kandydat do płyty roku. I coś co łatwo można przeoczyć. Może nie jest to krążek w stylu takim jak poniższy kawałek (całość jest bardzo różnorodna), ale "Trees Of Hell" to dla mnie jeden z "przebo
jów" roku.

8
Inni wykonawcy / Odp: John Marshall zmarł 16-09-23
« dnia: 18 Września 2023, 10:33:19 »
Niestety, kolejny wielki nas opuścił. Znakomity muzyk, niestety niezbyt znany, choć powinien znaleźć się w panteonie najwiekszych progo-jazzo-rockowców. Wyrazisty styl, znakomita technika, ogromna muzykalność. RIP.

9
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Nowe w sklepie 2023
« dnia: 30 Sierpnia 2023, 14:36:10 »

mnie też się podoba o czym wielokrotnie pisałem już na forum- nie jest to może rzecz wybitna i przełomowa ale słucha się całkiem przyjemnie i zdaję się być znacznie ciekawsza od ich poprzedniej płyty czyli The Magic Whip

Właśnie Blur nagrało swoje "Hunky Dory". Słuchałem jeszcze raz. Podoba mi się nowe Blur.

10
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Nowe w sklepie 2023
« dnia: 29 Sierpnia 2023, 17:55:59 »
Dziwne i bardzo surowe jest to nowe Pere Ubu "Trouble On Big Beat Street" (wszystkie kawałki nagrane w pierwszym podejściu, radyklany zabieg).

11
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Nowe w sklepie 2023
« dnia: 29 Sierpnia 2023, 17:53:07 »

kolejny singiel grupy Blur z nadchodzącej płyty The Ballad Of Darren: St. Charles Square

Podoba mi się nowa płyta Blur. Wczoraj wysłuchałem w całości.

12
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Nowe w sklepie 2023
« dnia: 07 Sierpnia 2023, 11:58:54 »
Koncerty datują się jeszcze z 1961 roku, ale na płycie ukazały się w 2023. Wykonania znakomite, aczkolwiek raczej dla zagorzałych fanów i kolekcjonerów twórczości Johna Coltrane'a (i/lub Erica Dolphy'ego).
John Coltrane/Eric Dolphy "Evenings At The Village Gate".


13
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Aktualnie słucham...
« dnia: 14 Lipca 2023, 11:45:56 »
Polly Jean Harvey - I Inside the Old Year Dying (2023) - pierwsza od siedmiu lat płyta artystki - powstał album bardzo osobisty, miejscami nawet introwertyczny a wszystko to jest jeszcze spotęgowane ascetyzmem samej muzyki która w kilku fragmentach może kojarzyć się z jedynym solowym wydawnictwem Marka Hollisa- nad wszystkim dominuję głos samej PJ która zabiera nas w melancholijną podróż w przeszłość, podróż w pewien sposób rozliczeniową co zdają się sugerować teksty- dźwięki na tym albumie oscylują gdzieś pomiędzy eksperymentalnym folkiem a post-punkową drapieżnością która nawet w spokojnych utworach zdaję sie gdzieś czaić pod powierzchnią- gorąco polecam, szczególnie koledze Hajdukowi którego opinii jestem ciekaw
Też jestem ciekaw. Czekam na swój egzemplarz - recenzje Chacińskiego i w Wyborczej, ekstatyczne.
Nowa PJ słuchana przedwczoraj i wczoraj. Sebastian ma rację, "dźwięki na tym albumie oscylują gdzieś pomiędzy eksperymentalnym folkiem a post-punkową drapieżnością". Album wybitny - choć w sumie wyciszony. Jedyny minus to to, że Harvey próbuje różnych technik wokalnych i czasem zdarza się jej zafałszować.

14
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Nowe w sklepie 2023
« dnia: 10 Lipca 2023, 19:39:10 »
Protomartyr na nowym albumie "prochu" nie wymyślają. Ale nikt nie ma monopolu na arcydzieła. Płyta - mimo pewnego przystanku - jest znakomita. "Formal Growth In The Desert" - to tytuł całości.

15
Dyskusje muzyczne i nie tylko / Odp: Nowe w sklepie 2023
« dnia: 10 Lipca 2023, 19:35:42 »
I kolejna "polecajka". The Johnsons (i ich liderka) tym razem czasem bliżej soulu i bluesa. Więcej gitary (jednym z instrumentalistów jest Leo Abrahams), a album znakomity. I wcale nie taki soulowy, jak wskazywałby poniższy utwór.

Strony: [1] 2 3 ... 69