Autor Wątek: Filmy, filmy...  (Przeczytany 163442 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #165 dnia: 13 Czerwca 2014, 12:56:33 »
Angelus Lecha Majewskiego - rewelacyjny film o tzw. "Grupie Janowskiej" (http://pl.wikipedia.org/wiki/Grupa_Janowska).
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22111
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #166 dnia: 23 Sierpnia 2014, 15:35:59 »
Ida w reżyserii Pawła Pawlikowskiego [ok] - zdecydowanie najlepszy polski film jaki widziałem od wielu lat. Gorąco polecam wszystkim

http://en.wikipedia.org/wiki/Ida_(film)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22111
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #167 dnia: 29 Sierpnia 2014, 20:31:19 »
Carrie - film Briana De Palmy z 1976 roku [ok] - klasyk kina grozy, milion razy lepszy niż nowa wersja z zeszłego roku

http://en.wikipedia.org/wiki/Carrie_(1976_film)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22111
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #168 dnia: 06 Października 2014, 17:53:26 »
Sensacyjna wiadomość [ok] [ok] [ok] [ok]

http://welcometotwinpeaks.com/news/new-twin-peaks-2016-showtime/


po ponad 25 latach David Lynch ogłosił iż w 2016 roku pojawi się 3 sezon Miasteczka Twin Peaks. Powstanie 9 odcinków i pojawić się mają wszyscy głowni bohaterowie. Może dowiemy się czy agent Cooper wydostał się wreszcie z Czarnej chaty ;)

Dodam tylko na marginesie że Twin Peaks to mój absolutnie ukochany serial który w dużym stopniu ukształtował to kim teraz jestem :)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #169 dnia: 06 Października 2014, 18:46:37 »
Sensacyjna wiadomość [ok] [ok] [ok] [ok]

http://welcometotwinpeaks.com/news/new-twin-peaks-2016-showtime/


po ponad 25 latach David Lynch ogłosił iż w 2016 roku pojawi się 3 sezon Miasteczka Twin Peaks. Powstanie 9 odcinków i pojawić się mają wszyscy głowni bohaterowie. Może dowiemy się czy agent Cooper wydostał się wreszcie z Czarnej chaty ;)


Wspaniała wiadomość!!!
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22111
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #170 dnia: 08 Października 2014, 20:02:18 »
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #171 dnia: 10 Października 2014, 20:47:04 »
Własnie wróciłem z kina z filmu "Służby Specjalne" Patryka Vegi. Zdecydowanie przereklamowany film,obliczony na skandal polityczny. Śmieszą mnie słowa reżysera że zbieżność osób i zdarzeń jest przypadkowa. Uwierzył bym w neutralność Vegi i w to iz nie jest to "Psot Wyborczy PiS'u" (jak napisał pewien dziennikarz) gdyby nie te wstawki pro katolickie. Jeden z agentów który się nawraca pod wpływem choroby nowotworowej w połączeniu z wizja państwa w którym potwierdzone są wszystkie ukochane przez prawice teoryjki robi wrażenie politycznego podlizywania się. Ale polecam bo dobrze zagrane i zrealizowane.  No i chyba wszystkim utkwi w głowie były UBek.  Jego słownictwo ter rozmowy z Panią onkolog. Jak bym wiedział sobie podczas wizyty u lekarza :D   
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Tyrystor

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #172 dnia: 28 Grudnia 2014, 21:34:59 »
Palacz zwłok w reżyserii Juraja Herza.
Wybitny film. Rudolf Hrušínský w roli tytułowej jest genialny.
It's crazy to exist.

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #173 dnia: 24 Stycznia 2015, 09:50:17 »
"Mechaniczna Pomarańcza" Stanleya Kubricka. Jeden z najbardziej oryginalnych i genialnych filmów jaki kiedykolwiek powstały. Może mam coś nie tak z głową ale dla mnie to jedna z najlepszych czarnych komedii. [ok] [ok] [ok] 
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #174 dnia: 24 Stycznia 2015, 13:16:14 »
"Mechaniczna Pomarańcza" Stanleya Kubricka. Jeden z najbardziej oryginalnych i genialnych filmów jaki kiedykolwiek powstały. Może mam coś nie tak z głową ale dla mnie to jedna z najlepszych czarnych komedii. [ok] [ok] [ok] 

100% racji Polset.

A ja wczoraj oglądałem też dziwaczny film: "THX 1138" George'a Lucasa; to antyutopia nieco w duchu Orwella.

W wykreowanym przez młodego Lucasa świecie przyszłości ludzkość żyje pod Ziemią. Społeczeństwem rządzi bezduszny system komputerowy. Życie ludzi zostało w skrajny sposób zracjonalizowane i poddane totalnej kontroli. Emocje, miłość i seks są surowo zabronione. Społeczeństwo utrzymywane jest w stanie przypominającej letarg obojętności za pomocą specjalnych leków, których przyjmowanie jest obowiązkowe. Ludzie zostali pozbawieni osobowości i tożsamości; zamiast imion i nazwisk posługują się kodami indentyfikacyjnymi. Bohater filmu, mężczyzna oznaczony jako THX 1138 (Robert Duvall) nie potrafi pogodzić się ze sterylnym i pozornie doskonałym, ale w rzeczywistości nieludzkim światem, w którym przyszło mu żyć. Potajemnie przestaje przyjmować leki za pomocą których system sprawuje kontrolę nad społeczeństwem. Wyzwolony spod otępiającego działania narkotyków THX 1138 zakochuje się w LUH 3417 (Maggie McOmie). Kobieta zachodzi w ciążę, a ponieważ seks jest ściganym przez prawo przestępstwem, bohaterowie trafiają do więzienia. THX 1138 spotyka tu innych rebeliantów, którzy odważyli się sprzeciwić Systemowi i razem z nimi podejmuje próbę ucieczki.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22111
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #175 dnia: 24 Stycznia 2015, 18:44:13 »
"Mechaniczna Pomarańcza" Stanleya Kubricka. Jeden z najbardziej oryginalnych i genialnych filmów jaki kiedykolwiek powstały. Może mam coś nie tak z głową ale dla mnie to jedna z najlepszych czarnych komedii. [ok] [ok] [ok] 


Arcydzieło i jeden z najlepszych filmów jaki widziałem choć dla mnie w żadnym razie nie jest to komedia :) nawet czarna...
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22111
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #176 dnia: 24 Stycznia 2015, 20:06:36 »
"Mechaniczna Pomarańcza" Stanleya Kubricka. Jeden z najbardziej oryginalnych i genialnych filmów jaki kiedykolwiek powstały. Może mam coś nie tak z głową ale dla mnie to jedna z najlepszych czarnych komedii. [ok] [ok] [ok] 



A ja wczoraj oglądałem też dziwaczny film: "THX 1138" George'a Lucasa; to antyutopia nieco w duchu Orwella.

W wykreowanym przez młodego Lucasa świecie przyszłości ludzkość żyje pod Ziemią. Społeczeństwem rządzi bezduszny system komputerowy. Życie ludzi zostało w skrajny sposób zracjonalizowane i poddane totalnej kontroli. Emocje, miłość i seks są surowo zabronione. Społeczeństwo utrzymywane jest w stanie przypominającej letarg obojętności za pomocą specjalnych leków, których przyjmowanie jest obowiązkowe. Ludzie zostali pozbawieni osobowości i tożsamości; zamiast imion i nazwisk posługują się kodami indentyfikacyjnymi. Bohater filmu, mężczyzna oznaczony jako THX 1138 (Robert Duvall) nie potrafi pogodzić się ze sterylnym i pozornie doskonałym, ale w rzeczywistości nieludzkim światem, w którym przyszło mu żyć. Potajemnie przestaje przyjmować leki za pomocą których system sprawuje kontrolę nad społeczeństwem. Wyzwolony spod otępiającego działania narkotyków THX 1138 zakochuje się w LUH 3417 (Maggie McOmie). Kobieta zachodzi w ciążę, a ponieważ seks jest ściganym przez prawo przestępstwem, bohaterowie trafiają do więzienia. THX 1138 spotyka tu innych rebeliantów, którzy odważyli się sprzeciwić Systemowi i razem z nimi podejmuje próbę ucieczki.


Właśnie planuje to obejrzeć. jaka jest Ceizuracu twoja o nim opinia?
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #177 dnia: 25 Stycznia 2015, 18:23:46 »
Właśnie planuje to obejrzeć. jaka jest Ceizuracu twoja o nim opinia?

Jak najbardziej polecam. Światło i dźwięk, nie za dużo gadania; efektów specjalnych jak na lekarstwo; duszna atmosfera (do czasu). Koniecznie obejrzyj.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22111
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #178 dnia: 25 Stycznia 2015, 19:30:39 »
Właśnie planuje to obejrzeć. jaka jest Ceizuracu twoja o nim opinia?

Jak najbardziej polecam. Światło i dźwięk, nie za dużo gadania; efektów specjalnych jak na lekarstwo; duszna atmosfera (do czasu). Koniecznie obejrzyj.


dzięki za opinię Ceizuracu- sporo kiedyś słyszałem o tym filmie nigdy go  jednak  dotychczas nie widziałem - teraz chyba to nadrobię
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Hajduk

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1093
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #179 dnia: 25 Stycznia 2015, 19:34:12 »
Właśnie planuje to obejrzeć. jaka jest Ceizuracu twoja o nim opinia?

Jak najbardziej polecam. Światło i dźwięk, nie za dużo gadania; efektów specjalnych jak na lekarstwo; duszna atmosfera (do czasu). Koniecznie obejrzyj.

dzięki za opinię Ceizuracu- sporo kiedyś słyszałem o tym filmie nigdy jednak do dotychczas nie widziałem - teraz chyba to nadrobię

Ja też polecam. Bardzo ciekawa dystopia. Z interesującymi zdjęciami i ascetyczną scenografią (te białe przestrzenie mają w sobie coś z Becketta). To film SF jak najdalszy od późniejszych poczynań pana Lucasa w materii "space opera". W klimacie lat 60-tych (choć rok produkcji to 1971).