Autor Wątek: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"  (Przeczytany 10244 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22072
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #45 dnia: 14 Maja 2014, 20:46:16 »
http://artrock.pl/recenzje/52935/iq_the_road_of_bones.html

recenzja z którą Polset na pewno się nie zgodzi ;)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #46 dnia: 16 Maja 2014, 03:30:53 »
Twórczości IQ nie znam wcale, "The Road Of Bones" było pierwszą ich pozycją jaką przesłuchałem. Także zespół miał u mnie zupełnie czystą kartkę.

Wielkie rozczarowanie, bardzo trudno mi było przejść przez całość, tutaj już nie chodzi o długość albumu. Strasznie się męczyłem. Słyszałem fragmenty w audycji Kosiaka i mi się nie podobało, ale stwierdziłem, że posłucham całości, bo jednak może się przekonam. I nie, niestety. Album nie dla mnie, nie wiem jak ich pozostałe krążki, ale to raczej nie moje klimaty. Nie podzielam entuzjastycznych opinii na forum odnośnie "The Road Of Bones". Jednak to bardziej wynika z mojego gustu. Nie mówię oczywiście, że album jest tragiczny, albo coś w tym stylu, ale słabo go oceniam. Szkoda też, że się zniechęciłem IQ już przy pierwszym kontakcie. Podejrzewam, że inne ich pozycje byłyby bardziej zjadliwe dla mojego ucha.

Miałem się wybrać na Ino-rocka i tym razem, jak zwykle oczekiwałem kto się pojawi. Po ogłoszeniu, IQ było dla mnie jedną wielką niewiadomą. Gdy zapoznałem się z kilkoma fragmentami na płycie, miałem nadzieje, że będzie grał ktoś po nich i nie będą gwiazdą, ale jeszcze nie wykluczałem przyjazdu na imprezę. Teraz, przyjazd wykluczam, po raz pierwszy gwiazda główna na Ino-rocku nie przyciąga, ba, nie jest mi obojętna, a wręcz mnie odstrasza.

Ale spoko, nie wasza wina  O0.
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #47 dnia: 16 Maja 2014, 09:16:47 »
Twórczości IQ nie znam wcale, "The Road Of Bones" było pierwszą ich pozycją jaką przesłuchałem. Także zespół miał u mnie zupełnie czystą kartkę.

Wielkie rozczarowanie, bardzo trudno mi było przejść przez całość, tutaj już nie chodzi o długość albumu. Strasznie się męczyłem. Słyszałem fragmenty w audycji Kosiaka i mi się nie podobało, ale stwierdziłem, że posłucham całości, bo jednak może się przekonam. I nie, niestety. Album nie dla mnie, nie wiem jak ich pozostałe krążki, ale to raczej nie moje klimaty. Nie podzielam entuzjastycznych opinii na forum odnośnie "The Road Of Bones". Jednak to bardziej wynika z mojego gustu. Nie mówię oczywiście, że album jest tragiczny, albo coś w tym stylu, ale słabo go oceniam. Szkoda też, że się zniechęciłem IQ już przy pierwszym kontakcie. Podejrzewam, że inne ich pozycje byłyby bardziej zjadliwe dla mojego ucha.

Miałem się wybrać na Ino-rocka i tym razem, jak zwykle oczekiwałem kto się pojawi. Po ogłoszeniu, IQ było dla mnie jedną wielką niewiadomą. Gdy zapoznałem się z kilkoma fragmentami na płycie, miałem nadzieje, że będzie grał ktoś po nich i nie będą gwiazdą, ale jeszcze nie wykluczałem przyjazdu na imprezę. Teraz, przyjazd wykluczam, po raz pierwszy gwiazda główna na Ino-rocku nie przyciąga, ba, nie jest mi obojętna, a wręcz mnie odstrasza.

Ale spoko, nie wasza wina  O0.

Ja nie jestem pewien czy IQ ma występować jako główna gwiazda. Jeden zespół jeszcze nie został ujawniony i zazwyczaj na końcu ogłaszano występ głównej atrakcji festiwalu... Osobiście bardzo się cieszę, że IQ będzie grało, a wiem, że są świetni na żywo, bo miałem okazję oglądać ich w Bydgoszczy. Są jednak stosunkowo mało znanym bandem (w porównaniu z chociażby pendragon), więc jako gwiazda wieczoru mogą nie przyciągać tłumów. W każdym razie, zapodałem płytę znajomemu perkusiście, który również nigdy nie słyszał IQ i po pierwszym utworze puścił go od razu jeszcze raz - :) Pewnie masz rację. Nie jest to Twoja muza i tyle. Tak czy owak, życzyłbym sobie i Tobie, żeby jakas znana nazwa jeszcze na festiwalu się pojawiła.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22072
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #48 dnia: 16 Maja 2014, 16:35:47 »
Twórczości IQ nie znam wcale, "The Road Of Bones" było pierwszą ich pozycją jaką przesłuchałem. Także zespół miał u mnie zupełnie czystą kartkę.

Wielkie rozczarowanie, bardzo trudno mi było przejść przez całość, tutaj już nie chodzi o długość albumu. Strasznie się męczyłem. Słyszałem fragmenty w audycji Kosiaka i mi się nie podobało, ale stwierdziłem, że posłucham całości, bo jednak może się przekonam. I nie, niestety. Album nie dla mnie, nie wiem jak ich pozostałe krążki, ale to raczej nie moje klimaty. Nie podzielam entuzjastycznych opinii na forum odnośnie "The Road Of Bones". Jednak to bardziej wynika z mojego gustu. Nie mówię oczywiście, że album jest tragiczny, albo coś w tym stylu, ale słabo go oceniam. Szkoda też, że się zniechęciłem IQ już przy pierwszym kontakcie. Podejrzewam, że inne ich pozycje byłyby bardziej zjadliwe dla mojego ucha.

Miałem się wybrać na Ino-rocka i tym razem, jak zwykle oczekiwałem kto się pojawi. Po ogłoszeniu, IQ było dla mnie jedną wielką niewiadomą. Gdy zapoznałem się z kilkoma fragmentami na płycie, miałem nadzieje, że będzie grał ktoś po nich i nie będą gwiazdą, ale jeszcze nie wykluczałem przyjazdu na imprezę. Teraz, przyjazd wykluczam, po raz pierwszy gwiazda główna na Ino-rocku nie przyciąga, ba, nie jest mi obojętna, a wręcz mnie odstrasza.

Ale spoko, nie wasza wina  O0.


możesz jeszcze z ciekawości posłuchać dwóch płyt powszechnie uznawanych za najlepsze w dziejach zespołu czyli The Wake i Ever. Jeśli i one ci się nie spodobają znaczy to iż IQ to nie jest zespół dla ciebie :)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Tyrystor

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 349
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #49 dnia: 16 Maja 2014, 17:05:49 »
Spooky Tooth - It's All About
Kiedyś nie robiła ta płyta na mnie większego wrażenia, ale teraz słucham jej z wielka przyjemnością.
It's crazy to exist.

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #50 dnia: 16 Maja 2014, 17:57:23 »
Pewnie jeszcze kiedyś sięgnę po jakieś starsze ich płyty, ale chyba nie prędko, bo na razie się nieco zniechęciłem.

A co do INO, czas pokaże jak będzie z tą główną gwiazdą. Słucham praktycznie każdej i Kosiak mówił, że to oni będą gwiazdą, ale zobaczymy. Wolę się wstrzymać na razie.
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #51 dnia: 17 Maja 2014, 23:11:06 »
Na inorock.pl jest napisane, że IQ będzie headlinerem. Ja się nie wybieram, ani jeden zespół mnie w tym roku nie przyciąga.

Poznawanie IQ rozpocząłem dzisiaj. Na pierwszy ogień poszła płyta "Ever". Nie zaskoczyło mnie to, co usłyszałem. Mniej więcej takiej muzyki się spodziewałem (obawiałem). Niestety, porażka brzmieniowa pokroju Marillion. Keyboardy po prostu straszne. Wokal też nie ułatwia sprawy.
« Ostatnia zmiana: 18 Maja 2014, 13:05:05 wysłana przez Kogut »

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #52 dnia: 18 Maja 2014, 16:19:03 »
Nie wiedziałem że tylu tu przeciwników IQ na forum :( No coż nie wszystko musi się wszystkim podobać ;) Ale błądzicie owieczki :D Wiedzcie że coś się dzieje..:D
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22072
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #53 dnia: 18 Maja 2014, 21:39:53 »
Nie wiedziałem że tylu tu przeciwników IQ na forum :( No coż nie wszystko musi się wszystkim podobać ;) Ale błądzicie owieczki :D Wiedzcie że coś się dzieje..:D


no to Polsecie trzeba nawracać niewiernych :D
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #54 dnia: 19 Maja 2014, 11:33:38 »
Na inorock.pl jest napisane, że IQ będzie headlinerem. Ja się nie wybieram, ani jeden zespół mnie w tym roku nie przyciąga.

Poznawanie IQ rozpocząłem dzisiaj. Na pierwszy ogień poszła płyta "Ever". Nie zaskoczyło mnie to, co usłyszałem. Mniej więcej takiej muzyki się spodziewałem (obawiałem). Niestety, porażka brzmieniowa pokroju Marillion. Keyboardy po prostu straszne. Wokal też nie ułatwia sprawy.

Ja też zaczynałem od Ever i się zniechęciłem i na jakiś czas ta płyta (wówczas kaseta) wylądowała na półce. Ale po jakimś czasie wróciłem i... nastąpił przełom :) Przegryzłem się jakoś przez tę muzykę i bardzo mnie ten fakt cieszy :)

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22072
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #55 dnia: 19 Maja 2014, 20:19:02 »
Na inorock.pl jest napisane, że IQ będzie headlinerem. Ja się nie wybieram, ani jeden zespół mnie w tym roku nie przyciąga.

Poznawanie IQ rozpocząłem dzisiaj. Na pierwszy ogień poszła płyta "Ever". Nie zaskoczyło mnie to, co usłyszałem. Mniej więcej takiej muzyki się spodziewałem (obawiałem). Niestety, porażka brzmieniowa pokroju Marillion. Keyboardy po prostu straszne. Wokal też nie ułatwia sprawy.

Ja też zaczynałem od Ever i się zniechęciłem i na jakiś czas ta płyta (wówczas kaseta) wylądowała na półce. Ale po jakimś czasie wróciłem i... nastąpił przełom :) Przegryzłem się jakoś przez tę muzykę i bardzo mnie ten fakt cieszy :)

a ja zaczynałem od The Wake a właściwie od kompozycji z tej płyty czyli Outer limits- kiedyś wiele lat temu usłyszałem ją w audycji którą prowadzili wspólnie Piotr Kosiński i Tomek Beksiński. Później dorwałem gdzieś kasetę z tym wydawnictwem i słuchałem jej w kółko przez miesiąc :) po dziś dzień to moja ukochana płyta IQ
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Nowa płyta IQ "The Road of Bones"
« Odpowiedź #56 dnia: 19 Maja 2014, 20:25:00 »
Na inorock.pl jest napisane, że IQ będzie headlinerem. Ja się nie wybieram, ani jeden zespół mnie w tym roku nie przyciąga.

Poznawanie IQ rozpocząłem dzisiaj. Na pierwszy ogień poszła płyta "Ever". Nie zaskoczyło mnie to, co usłyszałem. Mniej więcej takiej muzyki się spodziewałem (obawiałem). Niestety, porażka brzmieniowa pokroju Marillion. Keyboardy po prostu straszne. Wokal też nie ułatwia sprawy.

Ja też zaczynałem od Ever i się zniechęciłem i na jakiś czas ta płyta (wówczas kaseta) wylądowała na półce. Ale po jakimś czasie wróciłem i... nastąpił przełom :) Przegryzłem się jakoś przez tę muzykę i bardzo mnie ten fakt cieszy :)

a ja zaczynałem od The Wake a właściwie od kompozycji z tej płyty czyli Outer limits- kiedyś wiele lat temu usłyszałem ją w audycji którą prowadzili wspólnie Piotr Kosiński i Tomek Beksiński. Później dorwałem gdzieś kasetę z tym wydawnictwem i słuchałem jej w kółko przez miesiąc :) po dziś dzień to moja ukochana płyta IQ

Moja też :)
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"