Autor Wątek: BOX HAMMILLA!!!  (Przeczytany 6534 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: BOX HAMMILLA!!!
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Lutego 2012, 01:52:08 »
Traktując "Pno, Gtr, Vox, Box" jako kompleksowe wydawnictwo, pojawia się na nim 31 kompozycji, które nie pojawiły się na wcześniejszych albumach koncertowych Petera Hammilla (wyłączywszy dwie pierwsze płyty, które tworzą "Pno, Gtr, Vox" będzie ich jedynie 21). Co najbardziej zaskakujące, po raz pierwszy pojawia się tu wykonanie solowe "Still Life"!
Być może zmyliło mnie to, że miałem okazję słyszeć ten utwór dwa razy w wykonaniu Petera na koncertach w Polsce oraz to, że pojawił się kilkakrotnie na koncertowych albumach VdGG/VdG.

Te 31 kompozycji, których nie ma na innych "koncertówkach" to:
Time Heals
Don't Tell Me
Faculty X
Friday Afternoon
Undone
The Mercy
Comfortable
What's It Worth?
Slender Threads
Stumbled
Your Tall Ship
In The end
The Siren Song
Every Bloody Emperor
Scorched Earth
Masks
After The Flood
When She Comes
House With No Door
Still Life
Autumn
Unrehearsed
Been Alone So Long
Our Eyes Give It A Shape
Last Frame
The Lie (Bernini's St. Theresa)
Meanwhile My Mother
The Mousetrap (Caught In)
The Birds
(On Thusedays She Used To Do) Yoga
Refugees

ps. Na dysku numer 3 pierwsze takty "After the Show" to ostatnie frazy "Mousetrap (Caught In)").

Mnie najbardziej zaskoczło ze dopiero po tylu latach mamy oficjale wydany "The Lie" a co do tego co Peter zrobił z "After the Show" na 3 dysku bardzo mi się niepodobna. Można było dać Mousetrap i After... z jednego koncertu skoro były wykonane obok siebie (co akurat bardzo pasuje ze względu na tematykę tekstów) 
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"