Autor Wątek: Filmy, filmy...  (Przeczytany 162989 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22096
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #120 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:29:25 »
np: PH albo jeszcze lepiej gotyku
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Desdemona

  • Gość
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #121 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:32:54 »
no wlasnie chodzilem po moscie Karola a bylo juz kolo polnocy :[...w ogole Praga jest swietna i bardzo klimatyczna...a poza tym jest w tym miescie dom i muzeum Kafki 0=0

Może po prostu złego licho nie bierze ;D ;D ;D

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22096
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #122 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:40:35 »
no wlasnie chodzilem po moscie Karola a bylo juz kolo polnocy :[...w ogole Praga jest swietna i bardzo klimatyczna...a poza tym jest w tym miescie dom i muzeum Kafki 0=0

Może po prostu złego licho nie bierze ;D ;D ;D


 ;D ;D ;D 0=0

kiedys to ja wampira w lodzi spotkalem 0=0 0=0 blady na twarzy byl i w czern ubrany 0=0 ;D
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22096
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #123 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:43:48 »
nie porozmawialismy sobie bo sie wystraszyl i uciekl
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Desdemona

  • Gość
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #124 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:45:46 »
no wlasnie chodzilem po moscie Karola a bylo juz kolo polnocy :[...w ogole Praga jest swietna i bardzo klimatyczna...a poza tym jest w tym miescie dom i muzeum Kafki 0=0

Może po prostu złego licho nie bierze ;D ;D ;D


 ;D ;D ;D 0=0

kiedys to ja wampira w lodzi spotkalem 0=0 0=0 blady na twarzy byl i w czern ubrany 0=0 ;D

Koleżanki mąż podobnie wyglądał (a może wygląda nadal, nie widziałam go od kilku lat), ale oprócz tego miał kozią bródkę (dość długą) ufarbowaną na zielono ;D
(Nie mam zdjęcia niestety ;D)


Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22096
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #125 dnia: 18 Czerwca 2009, 23:52:09 »
na studiach kiedy przerabialismy Dracule to sobie gralismy po nocach w taką gre role play: wampir maskarada: oczywiscie w pelnym makijarzu ;D ;D fajnie bylo- szczegolnie gryzienie w szyje jednej kolezanki ;D
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Jabukasiga

  • Koneser
  • Nowy użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 13
  • Ryszawy Jabukasiga
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #126 dnia: 20 Października 2009, 00:50:23 »
/\/\
musiało być słodko :B

Nosferatu, Dracula - wiadomo klasyka :)

Z wampirów to ja bym polecił Wywiad z wampirem i książkę...

A nie z wampirów to "Freddy got fingered" (Luźny gość - tak to ztłumoczyli :) ). Bardzo dziwna komedia, ostrzegam, że nie dla każdego... Jeżeli nie rażą kogoś sceny wywijania nad głową świeżo narodzonym dzieckiem itp. debilizmy.

No i filmy ZF Skurcz/GIT Produkcja (nie ma co, samo ambitne kino ;) ) np. "Wściekłe pięści węża", "Sarnie żniwo, czyli pokusa statuetkowego szlaku". Polecę tylko kilkoma cytatami z ich twórczości:

(o papierosach)
- Liche!
- Liche-nieliche...
- Liche, bo w Licheniu kupowane.

- Bo jak mówi stare rumuńskie przysłowie: "Kto cię z wody wyciągnie za d*pę, temu będziesz pilnował chałupę"

:B:B:B

Offline Frippotronic

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Mężczyzna
  • CRISWELL
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #127 dnia: 20 Października 2009, 02:03:02 »
Tak się składa, że widziałem Sarnie Żniwo  :D To jeden z filmów tak żenujących, że aż zabawnych  ;D

Offline Sylvie

  • Сильвия
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1296
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #128 dnia: 13 Lutego 2010, 23:27:16 »
Wczoraj oglądałam genialny film "Baza ludzi umarłych", ale sporo waryjatów go już zna, więc chyba nie muszę go reklamować ;)
Something makes me nervous,
something makes me twitch...

Offline Mazo

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 139
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #129 dnia: 14 Lutego 2010, 15:27:15 »
Film, który bodaj dorównał książkowemu pierwowzorowi. :-) Wczoraj "Coffee and Cigarettes", od dzisiaj biorę się za filmy Tarkowskiego. Ferie są.
- Well, young man, when you grow up, what do you want to be?
- Please, sir, if that's alright, I'd really rather like to learn, how to be me.

Offline dziobak

  • NadKoneser
  • Aktywny użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 189
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #130 dnia: 03 Kwietnia 2010, 19:35:11 »
Tarkowski jest dosyć "ciężki" ale warto zobaczyć. Stalker, Zwierciadło czy Solaris to świetne filmy.
Z nowszych które ostatnio widziałem zdecydowanie polecam Fish Tank oraz najnowszy film Woody Allena "Whatever Works" (nie zwracajcie uwagi na polskie tłumaczenie :))

Desdemona

  • Gość
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #131 dnia: 03 Kwietnia 2010, 21:11:25 »
Lem nie lubił "Solaris" Tarkowskiego, ale mnie się podoba, ta amerykańska wersja to przy tym szajs zupełny...

Wobbler

  • Gość
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #132 dnia: 21 Grudnia 2010, 10:45:25 »
Film jaki chciałbym polecić to Moon. Co ciekawe to film z kategorii science fiction czyli coś za czym nie przepadam. Ten mnie się akurat podobał ponieważ uważam, że scenariusz jest bardzo prawdopodobny do spełnienia w przyszłości. O fabule nie będę pisać za wiele bo byłby to po prostu spoiler. Napiszę tylko, że plot ma miejsce w przyszłości na Księżycu(a jakżeby inaczej), gdzie na 3 lata zostaje wysłany jeden człowiek w celu obsługi tamtejszych Harvesterów(takie pojazdy co zbierają coś, z czego później można pozyskiwać energię). No i tak się składa, że ten człowieczek przesiedział już te 3 lata, które miał zapisane w kontrakcie i szykuje się do powrotu na Ziemię. Jak się okaże, nie będzie to takie proste... Więcej nic nie mogę napisać gdyż jak wspomniałem, popsułbym film potencjalnym widzom.
Mnie film poruszył na tyle, że o nim piszę a raczej jestem wybredny jeśli chodzi o… cokolwiek;)
W mojej ocenie daję *****, czyli tyle co The Fountain, o którym kiedyś tutaj pisałem gdyż wywołał u mnie podobne wrażenia. 

Wobbler

  • Gość
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #133 dnia: 26 Marca 2011, 14:13:06 »
Kolejny film do polecenia: Black Swan. Na razie pozostawiam bez oceny gdyż muszę sobie go jeszcze przemyśleć i obejrzeć ponownie.  Darren Aronofsky to chyba najlepszy reżyser w historii kina. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z producentem tak wielowymiarowych filmów.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22096
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #134 dnia: 26 Marca 2011, 14:52:04 »
Kolejny film do polecenia: Black Swan. Na razie pozostawiam bez oceny gdyż muszę sobie go jeszcze przemyśleć i obejrzeć ponownie.  Darren Aronofsky to chyba najlepszy reżyser w historii kina. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z producentem tak wielowymiarowych filmów.


genialny film- wart wszystkich nagród- jak dla mnie najlepszy ubieglego roku
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?