Autor Wątek: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?  (Przeczytany 72085 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Desdemona

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #330 dnia: 06 Lutego 2011, 23:30:07 »
Co jest takiego okropnego w tym utworze, nie licząc wpadającego w ucho refrenu? Połamane rytmy, dobry riff czy wokal Hammilla?
Mnie podoba się najbardziej ze znanych dotąd trzech, choć Your Time Starts Now był już super. Przypominanie o Painting By Numbers jest w tym kontekście niepoważne. :)

Właśnie wpadający w ucho refren jest nagorszy, poza tym poczatek jak z jakiegoś przeboju Genesis z lat 80.
VdGG nigdy nie nagrał takiego koszmarka i nigdy tego nie zaakceptuję.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #331 dnia: 06 Lutego 2011, 23:38:31 »
Co jest takiego okropnego w tym utworze, nie licząc wpadającego w ucho refrenu? Połamane rytmy, dobry riff czy wokal Hammilla?
Mnie podoba się najbardziej ze znanych dotąd trzech, choć Your Time Starts Now był już super. Przypominanie o Painting By Numbers jest w tym kontekście niepoważne. :)

Właśnie wpadający w ucho refren jest nagorszy, poza tym poczatek jak z jakiegoś przeboju Genesis z lat 80.
VdGG nigdy nie nagrał takiego koszmarka i nigdy tego nie zaakceptuję.




nie wiem dlaczego lecz poczatek tego nagrania przypomina mi trochę wczesny New order, a nawet chwilami Joy Division ( chodzi o pierwsze 20 sekund)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Desdemona

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #332 dnia: 06 Lutego 2011, 23:48:50 »
nie wiem dlaczego lecz poczatek tego nagrania przypomina mi trochę wczesny New order, a nawet chwilami Joy Division ( chodzi o pierwsze 20 sekund)

A mnie to się kojarzy z przebojem "Invisible Touch" Genesis, może bardziej klimatem niż muzyką ;)
Ten refren jest okropny i musiałam skasować to nagranie gdyż powodował u mnie mdłości (nie żartuję).

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #333 dnia: 07 Lutego 2011, 03:07:11 »
Co jest takiego okropnego w tym utworze, nie licząc wpadającego w ucho refrenu? Połamane rytmy, dobry riff czy wokal Hammilla?
Mnie podoba się najbardziej ze znanych dotąd trzech, choć Your Time Starts Now był już super. Przypominanie o Painting By Numbers jest w tym kontekście niepoważne. :)

Właśnie wpadający w ucho refren jest nagorszy, poza tym poczatek jak z jakiegoś przeboju Genesis z lat 80.
VdGG nigdy nie nagrał takiego koszmarka i nigdy tego nie zaakceptuję.




nie wiem dlaczego lecz poczatek tego nagrania przypomina mi trochę wczesny New order, a nawet chwilami Joy Division ( chodzi o pierwsze 20 sekund)

Mnie te pierwsze sekundy przypominają nagranie zespołu Wishbon Ash "Underground" Swoja droga znakomite [ok] A tak poza tym to Highly Strung jest dla mnie odpowiednikiem Drop Dead z Trisectora (którego nienawidzę!) Tyle że Highly Strung jest znacznie lepszy :) Ale dziwie się Des i Hennosowi którzy lubią Drop Dead ze tak narzekają na Highly Strung.

Moja ocena
Your Time Starts Now-9
Highly Strung-6
Snake Oil-10 (powala mnie to [ok]
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Desdemona

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #334 dnia: 07 Lutego 2011, 03:26:41 »
Ale dziwie się Des i Hennosowi którzy lubią Drop Dead ze tak narzekają na Highly Strung.

"Drop Dead" to utwór-żart, jak już Wobbler napisał to raczej taki bonus (mógłby być ostatni na płycie), natomiast "Highly Strung" wygląda na numer "poważny", nie wiedzieć czemu nagrany.
Jednak "Drop Dead" da się słuchać, natomiast "Highly Strung" nie, mimo tego, iż jest lepszy ;)
Po prostu ten refren wszystko masakruje, gdyby go wyciąć zostawiając resztę to numer byłby całkiem niezły.

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #335 dnia: 07 Lutego 2011, 03:53:08 »
Ale dziwie się Des i Hennosowi którzy lubią Drop Dead ze tak narzekają na Highly Strung.

"Drop Dead" to utwór-żart, jak już Wobbler napisał to raczej taki bonus (mógłby być ostatni na płycie), natomiast "Highly Strung" wygląda na numer "poważny", nie wiedzieć czemu nagrany.
Jednak "Drop Dead" da się słuchać, natomiast "Highly Strung" nie, mimo tego, iż jest lepszy ;)
Po prostu ten refren wszystko masakruje, gdyby go wyciąć zostawiając resztę to numer byłby całkiem niezły.


Dlaczego zakładasz że ten kawałek jest na serio? A no i Drop Dead nie mógł by być ostatni bo to by zaburzyło znakomita interpretacji Trscotra by Sylwia :) Pod która podpisuję oburącz [ok]
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #336 dnia: 07 Lutego 2011, 09:51:34 »
kto wie moze Highly Strung jest rzeczywiscie takim zartem i jak plyta sie ukaze wszystko się wyjaśni
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Desdemona

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #337 dnia: 07 Lutego 2011, 14:59:45 »
Dlaczego zakładasz że ten kawałek jest na serio? A no i Drop Dead nie mógł by być ostatni bo to by zaburzyło znakomita interpretacji Trscotra by Sylwia :) Pod która podpisuję oburącz [ok]

Na serio, czy nie na serio to w sumie nie ma wielkiego znaczenia.
"Drop Dead" da się słuchać, bo on razu (także muzycznie) wiadomo, iż to po prostu żart, natomiast "Highly Strung" jest muzycznie odpychający, jeśli to żart to wyjątkowo nieudany.

Aha, w najbliższej audycji Kosiaka chyba nie będzie nic VdGG:

=======================
Bohaterowie spotkania to: Amplifier, About Tess, Perihellium, Hundred
Seventy Split, Antimatter, Mogwai, Poor Genetic Material, Blackfield, Wolf
People, Barclay James Harvest, Wishbone Ash, The Allman Brothers Band,
Gary Moore i inni.

W cyklu "Ocalić od zapomnienia" muzyka z albumu "ABWH" formacji Anderson
Bruford Wakeman Howe.

Wasz DJ Kosiak

Offline Tamara

  • (Тамара)
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 948
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #338 dnia: 08 Lutego 2011, 01:12:12 »
Ja oceniac tez nie bede, dopoki calej plyty nie poslucham.
Ale te 3 utwory juz slyszalam, i "Highly Strung" mi sie podoba jak ta pani nizej, ale moze tylko jeden tam taki jest?


You are gone
and I am with you:
this will never come again.

Elizabeth Winter

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #339 dnia: 09 Lutego 2011, 18:13:38 »
Ja oceniac tez nie bede, dopoki calej plyty nie poslucham.
Ale te 3 utwory juz slyszalam, i "Highly Strung" mi sie podoba jak ta pani nizej, ale moze tylko jeden tam taki jest?




Doskonałe porównanie. :[:[:[ . Jola jest dla miasta z którego pochodzi takim samym wstydem, jak "Highly strung" dla zespołu :P

Black_Rose

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #340 dnia: 09 Lutego 2011, 18:20:26 »
Doskonałe porównanie. :[:[:[ . Jola jest dla miasta z którego pochodzi takim samym wstydem, jak "Highly strung" dla zespołu :P

Ej, ładne pasemka ma ;D
"Highly Strung" to obciach też dla mnie [nie]

Elizabeth Winter

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #341 dnia: 09 Lutego 2011, 19:15:00 »
Doskonałe porównanie. :[:[:[ . Jola jest dla miasta z którego pochodzi takim samym wstydem, jak "Highly strung" dla zespołu :P

Ej, ładne pasemka ma ;D
"Highly Strung" to obciach też dla mnie [nie]

:[:[:[

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #342 dnia: 09 Lutego 2011, 20:40:24 »
oj Snakeoil coraz bardziej mi się podoba na razie oceniam go na 9 lecz jak tak dluzej pojdzie bedzie miał 10- szczególnie genialny jest ten motyw w drugiej części kompozycji jak Peter śpiewa " Teacher knows best...." [ok] [ok]   a Highly Strung dalej oceniam na 6 może 6 i pół- wiecej nie powiem bo się dyrekcja wkurzy ;D
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15539
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #343 dnia: 09 Lutego 2011, 20:43:45 »
oj Snakeoil coraz bardziej mi się podoba na razie oceniam go na 9 lecz jak tak dluzej pojdzie bedzie miał 10- szczególnie genialny jest ten motyw w drugiej części kompozycji jak Peter śpiewa " Teacher knows best...." [ok] [ok]   a Highly Strung dalej oceniam na 6 może 6 i pół- wiecej nie powiem bo się dyrekcja wkurzy ;D

Ja się nie wkurzę Wampirze więc śmiało oceniaj wysoko; poza tym mnie się bardzo ten utwór podoba.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #344 dnia: 09 Lutego 2011, 20:53:34 »
oj Snakeoil coraz bardziej mi się podoba na razie oceniam go na 9 lecz jak tak dluzej pojdzie bedzie miał 10- szczególnie genialny jest ten motyw w drugiej części kompozycji jak Peter śpiewa " Teacher knows best...." [ok] [ok]   a Highly Strung dalej oceniam na 6 może 6 i pół- wiecej nie powiem bo się dyrekcja wkurzy ;D

Ja się nie wkurzę Wampirze więc śmiało oceniaj wysoko; poza tym mnie się bardzo ten utwór podoba.



no dobra 7
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?