Autor Wątek: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?  (Przeczytany 72068 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #270 dnia: 03 Lutego 2011, 09:39:40 »
Witam wszystkich waryjatów!

Ja wszystko widzę na Chomiku, audycja jest w folderze "Audycje Noc Muzycznych Pejzaży".

Dokładnie tam jest. :):) :[:[

Ja tam teraz widze napis" Trwa sesja: MO czyli Mało Obiektywnie
Całkowity czas sesji: 60 min."


Foldery z audycjami powinny byc pod tym napisem - zjedz na dół i spróbuj
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #271 dnia: 05 Lutego 2011, 03:02:52 »
Wysłuchałem VDGG w  NMP. Trisector jest (prawdopodobnie) NICZYM przy A Grounding in Numbers !!!!!!!  (oczywiście się podzielę ;) ) Tym razem karta TV była wyłączona :D
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Desdemona

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #272 dnia: 05 Lutego 2011, 03:13:02 »
Wysłuchałem VDGG w  NMP. Trisector jest (prawdopodobnie) NICZYM przy A Grounding in Numbers !!!!!!!  (oczywiście się podzielę ;) ) Tym razem karta TV była wyłączona :D

Słuchałam i mam nagrane.
Numery fajne, ale "Over The Hill" nie pobiją (przynajmniej te, które były), ani nawet "Interference Patterns".
Mam nadzieję, iż jest na płycie jakiś solidny "połamaniec", dzisiejsze numery były zdecydowanie za mało połamane ;-)

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #273 dnia: 05 Lutego 2011, 03:49:24 »
Wysłuchałem VDGG w  NMP. Trisector jest (prawdopodobnie) NICZYM przy A Grounding in Numbers !!!!!!!  (oczywiście się podzielę ;) ) Tym razem karta TV była wyłączona :D

Słuchałam i mam nagrane.
Numery fajne, ale "Over The Hill" nie pobiją (przynajmniej te, które były), ani nawet "Interference Patterns".
Mam nadzieję, iż jest na płycie jakiś solidny "połamaniec", dzisiejsze numery były zdecydowanie za mało połamane ;-)


Nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić że,  [><]   ;) 
Mnie to co usłyszałem POWALIŁO
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Desdemona

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #274 dnia: 05 Lutego 2011, 03:59:49 »
Nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić że,  [><]   ;) 
Mnie to co usłyszałem POWALIŁO

Pierwszy utwór z nowych dziś zaprezentowanych, czyli (o ile się nie mylę) "Highly Strung" jest wprost okropny z popowym refrenem.
Jedynie fajny riff go ratuje, chociaż zagrany z hammillową niedbałością.
Drugi był lepszy, zaraz go posłucham dokładnie.
W każdym razie mnie szybciej powali dzisiejsza wichura od czegoś takiego ;-)
Wstrzymuję się z zamówieniem tej płyty w Rock Serwisie, chociaż już miałam to zrobić [nie]

Desdemona

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #275 dnia: 05 Lutego 2011, 04:18:06 »
Drugi utwór to "Snake Oil", całkiem fajny, ale moja ocena to 8/10.
Pierwszy (z nowych) dzisiaj to faktycznie "Highly Strung", jak dla mnie jeden z najgorszych utworów VdGG w historii :( [nie]

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #276 dnia: 05 Lutego 2011, 04:24:31 »
Nie pozostaje mi nic innego jak stwierdzić że,  [><]   ;) 
Mnie to co usłyszałem POWALIŁO

Pierwszy utwór z nowych dziś zaprezentowanych, czyli (o ile się nie mylę) "Highly Strung" jest wprost okropny z popowym refrenem.
Jedynie fajny riff go ratuje, chociaż zagrany z hammillową niedbałością.
Drugi był lepszy, zaraz go posłucham dokładnie.
W każdym razie mnie szybciej powali dzisiejsza wichura od czegoś takiego ;-)
Wstrzymuję się z zamówieniem tej płyty w Rock Serwisie, chociaż już miałam to zrobić [nie]


Nie zamierzasz wcale kupować tej płyty?
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Desdemona

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #277 dnia: 05 Lutego 2011, 04:29:40 »
Nie zamierzasz wcale kupować tej płyty?

Jeśli będzie tam więcej takich koszmarków jak "Highly Strung" to nie, dziękuję bardzo.
Słychać tam "łapę" producenta, który jest niestety producentem ze skłonnościami popowymi.
Idę spać zniesmaczona [nie] [nie] [nie]

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #278 dnia: 05 Lutego 2011, 04:31:20 »
Nie zamierzasz wcale kupować tej płyty?

Jeśli będzie tam więcej takich koszmarków jak "Highly Strung" to nie, dziękuję bardzo.
Słychać tam "łapę" producenta, który jest niestety producentem ze skłonnościami popowymi.
Idę spać zniesmaczona [nie] [nie] [nie]


Obrzydzasz mi super płytę :( Kosiak na szczęście ma inne zdanie [ok]
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #279 dnia: 05 Lutego 2011, 07:42:15 »
Taka mnie nasz myśl o utworze-Snake Oil. W refrenie słyszę jak nic fragment suity A Headlong Stretch (The Twelve i Long Light ) Ara nawiązanie do Over The Hill  z Trisectora.
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #280 dnia: 05 Lutego 2011, 11:54:12 »
dobra teraz ja sie wypowiem- zaczne od Snake oil- ktory jest z tych dwoch fragmentow najlepszy- bardzo dobra kompozycja super refren i klimat bardzo trisectorowy, natomiast Highly Strung ma bardzo fajny rif- refren jednak niestety troszke mi nie podchodzi- jakis taki nijaki jest- nie nazwalbym jednak  tego popem jak Des

Ogolnie rzecz biorac nie jest zle jednak daleki jestem od mowienia ze Trisector jest  niczym przy A Grounding in Numbers- te dwa fragmenty sa calkiem fajne ( Snake oil jest nawet bardzo dobry) trzeba jednak poczekac na calą plyte ( ktorą oczywiscie juz zamowilem)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Desdemona

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #281 dnia: 05 Lutego 2011, 14:31:03 »
Obrzydzasz mi super płytę :( Kosiak na szczęście ma inne zdanie [ok]

Jakby moja firma była dystrybutorem tej płyty to też bym tak mówiła ;-)
Poza tym Kosiak puszcza Dream Theater, więc jego gust jest dziwny.
"Highly Strung" jest ohydnym utworem i kupię płytę dopiero, gdy usłyszę u Kosiaka coś fajnego.
"Snake Oil" jest na poziomie Trisectora, lepszy od utworów z koszmarnego "Present", ale w sumie niczym się nie wyróżnia.
Mam nadzieję, że inne utwory są lepsze.
Jeśli nie, to obawiam się, iż to już koniec VdGG, "Highly Strung" to dno i 6 metrów mułu, wstyd coś takiego wydawać.

Wobbler

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #282 dnia: 05 Lutego 2011, 14:50:27 »
A co z tekstami bo nic o nich nie piszecie? Dla mnie ocenianie muzyki Hammilla bez dobrej znajomości treści w tekstach to jak ocenianie książki po okładce. U Hammilla to tak jest, że muzyka to tylko taki dodatek… Również byłbym daleki od oceny nowego albumu znając tylko fragmenty.
Ja sobie daruje słuchanie tych fragmentów. Szkoda mi psuć tego magicznego momentu gdy z zaciekawieniem wsadzam nowo kupioną płytę do odtwarzacza i wysłuchuje pierwszych dźwięków..

Black_Rose

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #283 dnia: 05 Lutego 2011, 14:58:32 »
A co z tekstami bo nic o nich nie piszecie? Dla mnie ocenianie muzyki Hammilla bez dobrej znajomości treści w tekstach to jak ocenianie książki po okładce. U Hammilla to tak jest, że muzyka to tylko taki dodatek… Również byłbym daleki od oceny nowego albumu znając tylko fragmenty.
Ja sobie daruje słuchanie tych fragmentów. Szkoda mi psuć tego magicznego momentu gdy z zaciekawieniem wsadzam nowo kupioną płytę do odtwarzacza i wysłuchuje pierwszych dźwięków..

Właściwie masz rację, ale jest jedno ale.
Nawet najlepszy tekst nie pomoże, gdy kompozycja jest słaba.
"Highly Strung" jest po prostu muzycznie odpychający, coś na poziomie "Painting By Numbers", co mi po tekście (jeszcze go nie analizowałam), skoro słuchać się tego nie da.
Mam nadzięję, iż gorszych utworów na tej płycie już nie ma, zresztą trudno byłoby nagrać gorszy.
"Snake Oil" jest fajny, ale niczym się nie wyróżnia.

Offline Sylvie

  • Сильвия
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1296
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #284 dnia: 05 Lutego 2011, 15:53:57 »
Wysłuchałem VDGG w  NMP. Trisector jest (prawdopodobnie) NICZYM przy A Grounding in Numbers !!!!!!!  (oczywiście się podzielę ;) ) Tym razem karta TV była wyłączona :D

Pomyliłeś tytuły, bo jeśli cała nowa płyta jest taka jak te 3 znane już nam utwory, to będzie ona niczym przy Trisectorze.
Być może będzie ona lepsza od "Present", ale o to nietrudno.
"Highly Strung" to jeden z najgorszych utworów VdGG lub w ogóle Hammilla, kojarzy mi się z płytami Genesis z lat 80.
Jego wszystkie kopie powinny zostać komisyjnie zniszczone, umieszczanie czegoś takiego na płycie to plucie w twarz fanom [nie]
"Snake Oil" to typowy bardzo dobry numer VdGG i nic więcej, rewelacji nie ma.
Something makes me nervous,
something makes me twitch...