Autor Wątek: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?  (Przeczytany 72048 razy)

0 użytkowników i 4 Gości przegląda ten wątek.

Desdemona

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #180 dnia: 20 Stycznia 2011, 01:23:01 »
Skan okładki nie jest zbyt duży, ale wydaje mi się, że to niebieskie tło zawiera mnóstwo zer i jedynek, czyli kod binarny.
Jest to więc nowoczesna, "komputerowa" okładka, o ile się nie mylę :)

Desdemona

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #181 dnia: 20 Stycznia 2011, 01:33:31 »
"Red Baron" - czyżby chodziło o znanego lotnika?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Manfred_von_Richthofen

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #182 dnia: 20 Stycznia 2011, 10:05:48 »
"Red Baron" - czyżby chodziło o znanego lotnika?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Manfred_von_Richthofen




calkiem mozliwe
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15537
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #186 dnia: 20 Stycznia 2011, 14:08:39 »
za rockserwis :


21 marca ukaże się najnowszy, już dwunasty studyjny album zespołu Van Der Graaf Generator zatytułowany "A Grounding In Numbers". Płyta jest fantastycznym zbiorem pozornie bezładnych melodii, które wyróżniają się niezwykłą czystością i głębią brzmienia. Wiadomo powszechnie, że zespół VDGG ma za sobą długą historię; po raz kolejny udowodnił jednak, że jest zespołem na wskroś nowoczesnym.

Po bardzo udanych koncertach promujących poprzedni album ("Trisector" z 2008 roku), Hugh Banton, Guy Evans i Peter Hammill rozpoczęli przygotowania do następnego projektu. Zebrali fragmenty utworów, wymienili pomysły i przedyskutowali muzyczny kierunek, w jakim zdecydowali się ruszyć. W kwietniu ubiegłego roku spotkali się w Kornwalii, gdzie zaaranżowali utwory, odbyli próby i w ciągu tygodnia nagrali cały album. Niektóre z kompozycji były gotowe, inne - nawet na tym etapie - pozostały bardziej szkicami niż ukończonymi utworami. W ciągu następnych kilku miesięcy prace nad płytą trwały - tym razem w prywatnych studiach muzyków. Wiązało się to oczywiście ze stałą wymianą plików przez Internet i niekończącymi się twórczymi dyskusjami. We wrześniu projekt był gotowy do ostatecznego zmiksowania. Zadania tego podjął się Hugh Padgham - po raz pierwszy powierzono je osobie spoza zespołu. Po trzech tygodniach pracy w londyńskim studiu Sofasound album "A Grounding in Numbers" był gotowy.

 po raz kolejny udowodnił jednak, że jest zespołem na wskroś nowoczesnym. - moze byc ciekawie
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #187 dnia: 20 Stycznia 2011, 17:16:35 »
za rockserwis :


21 marca ukaże się najnowszy, już dwunasty studyjny album zespołu Van Der Graaf Generator zatytułowany "A Grounding In Numbers". Płyta jest fantastycznym zbiorem pozornie bezładnych melodii, które wyróżniają się niezwykłą czystością i głębią brzmienia. Wiadomo powszechnie, że zespół VDGG ma za sobą długą historię; po raz kolejny udowodnił jednak, że jest zespołem na wskroś nowoczesnym.

Po bardzo udanych koncertach promujących poprzedni album ("Trisector" z 2008 roku), Hugh Banton, Guy Evans i Peter Hammill rozpoczęli przygotowania do następnego projektu. Zebrali fragmenty utworów, wymienili pomysły i przedyskutowali muzyczny kierunek, w jakim zdecydowali się ruszyć. W kwietniu ubiegłego roku spotkali się w Kornwalii, gdzie zaaranżowali utwory, odbyli próby i w ciągu tygodnia nagrali cały album. Niektóre z kompozycji były gotowe, inne - nawet na tym etapie - pozostały bardziej szkicami niż ukończonymi utworami. W ciągu następnych kilku miesięcy prace nad płytą trwały - tym razem w prywatnych studiach muzyków. Wiązało się to oczywiście ze stałą wymianą plików przez Internet i niekończącymi się twórczymi dyskusjami. We wrześniu projekt był gotowy do ostatecznego zmiksowania. Zadania tego podjął się Hugh Padgham - po raz pierwszy powierzono je osobie spoza zespołu. Po trzech tygodniach pracy w londyńskim studiu Sofasound album "A Grounding in Numbers" był gotowy.

 po raz kolejny udowodnił jednak, że jest zespołem na wskroś nowoczesnym. - moze byc ciekawie


Tekst ten był tu http://www.muzyka.pl/plyty/pokaz/2036/van_der_graaf_generator_a_grounding_in_numbers.html
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Wobbler

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #188 dnia: 20 Stycznia 2011, 17:47:04 »
Wątpię, że chodzi o gwiazdozbiór lub planetoidę. Po prostu te dwa obiekty nie są niczym szczególnym.
Red Baron to prawie na pewno chodzi o tego lotnika, z resztą to pierwsze co przychodzi na myśl.

Okładka bardzo mi się podoba bo… lubię niebieski kolor ;D
Tło pasowałoby na okładkę paiting by numbers

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15537
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #189 dnia: 20 Stycznia 2011, 19:51:56 »
http://www.burningshed.com/store/peterhammill/collection/383/

Można zamawiać cd - 11.50 funciaków i winyl (2000 numerowanych egzemplarzy) za 18.50 funciaków.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #190 dnia: 20 Stycznia 2011, 20:51:17 »
http://www.burningshed.com/store/peterhammill/collection/383/

Można zamawiać cd - 11.50 funciaków i winyl (2000 numerowanych egzemplarzy) za 18.50 funciaków.

i co zamawiasz winyl?
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #191 dnia: 20 Stycznia 2011, 20:52:10 »
Wątpię, że chodzi o gwiazdozbiór lub planetoidę. Po prostu te dwa obiekty nie są niczym szczególnym.


a czy musza byc czyms szczegolnym by Hammill o nich pisal?  :P
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Wobbler

  • Gość
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #192 dnia: 20 Stycznia 2011, 20:58:37 »
No…
Bo wyobraź sobie, że w kosmosie takich galaktyk czy latających kamyczków są miliony więc dlaczego akurat ta? Czytałem o nich i nie ma nic szczególnego co by wyróżniało je na tle innych galaktyk czy planetoid.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22113
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #193 dnia: 20 Stycznia 2011, 21:01:14 »
No…
Bo wyobraź sobie, że w kosmosie takich galaktyk czy latających kamyczków są miliony więc dlaczego akurat ta? Czytałem o nich i nie ma nic szczególnego co by wyróżniało je na tle innych galaktyk czy planetoid.



moze PH jest innego zdania??? zreszta uwazam ze takie dywagacje sa w tej chwili tylko gdybaniem-  trzeba poczekac na teksty
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline kpt. Nemo

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Nowy album VDGG - lato/jesień/zima 2010 - wiosna 2011?
« Odpowiedź #194 dnia: 20 Stycznia 2011, 21:35:51 »
http://www.burningshed.com/store/peterhammill/collection/383/

Można zamawiać cd - 11.50 funciaków i winyl (2000 numerowanych egzemplarzy) za 18.50 funciaków.
Jestem pozytywnie zaskoczony, myślałem, że za takie limitowane wydanie na winylu zażyczą sobie jakąś kosmiczną sumę, a tu proszę. Gdybym miał sprzęt, to sam bym z chęcią kupił.