Autor Wątek: Filmy, filmy...  (Przeczytany 163252 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #555 dnia: 17 Lutego 2018, 18:23:58 »
Nixon w reżyserii Oliviera Stone'a-  z wybitną kreacją Anthonego Hopkinsa  [ok]
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #556 dnia: 18 Marca 2018, 11:30:00 »
Kształt wody w reżyserii Del Toro- czyli film który zdobył w tym roku 4 oscary- wczesniejsze filmy tego reżysera bardzo mi się podobaly szczegolnie Labirynt Fauna i Crimson Peak. Kształt wody jednak w żadnym razie nie zachwyca- ogląda się go dosc dobrze, kilka scen (choćby finał) na dlugo zapada w pamieć, aczkolwiek całośc zdaję się być zbyt Hollywoodzka i nieco zbyt poprawna politycznie co chwilami zakloca odbiór dzieła. Mimo wszystko jednak warto je obejrzeć- choćby dla znakomitej roli Sally Hawkins jako niewidomej sprzątaczki. Pozostaje mieć nadzieję iż Del Toro wezmię się wreszcie za realizację zapowiadanej od lat ekranizacji "W gorach szalenstwa" wedlug Lovecrafta
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #557 dnia: 21 Marca 2018, 14:22:54 »
Only lovers left alive Jima Jarmuscha- czyli jeden z najlepszych wampirycznych filmów w dziejach kina [ok] [ok] [ok]
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #558 dnia: 21 Marca 2018, 15:08:40 »
Only lovers left alive Jima Jarmuscha- czyli jeden z najlepszych wampirycznych filmów w dziejach kina [ok] [ok] [ok]

A rzeczywiście bardzo fajny to film :) Tilda zajebista

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #559 dnia: 21 Marca 2018, 17:27:56 »
Only lovers left alive Jima Jarmuscha- czyli jeden z najlepszych wampirycznych filmów w dziejach kina [ok] [ok] [ok]

A rzeczywiście bardzo fajny to film :) Tilda zajebista

Potwierdzam, świetny film :)
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #560 dnia: 21 Marca 2018, 23:49:46 »
Kształt wody w reżyserii Del Toro- czyli film który zdobył w tym roku 4 oscary- wczesniejsze filmy tego reżysera bardzo mi się podobaly szczegolnie Labirynt Fauna i Crimson Peak. Kształt wody jednak w żadnym razie nie zachwyca- ogląda się go dosc dobrze, kilka scen (choćby finał) na dlugo zapada w pamieć, aczkolwiek całośc zdaję się być zbyt Hollywoodzka i nieco zbyt poprawna politycznie co chwilami zakloca odbiór dzieła. Mimo wszystko jednak warto je obejrzeć- choćby dla znakomitej roli Sally Hawkins jako niewidomej sprzątaczki. Pozostaje mieć nadzieję iż Del Toro wezmię się wreszcie za realizację zapowiadanej od lat ekranizacji "W gorach szalenstwa" wedlug Lovecrafta

Muszę przyznać, że ten film mnie po prostu zabolał :( Spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego a doczekałam dość naiwnej - chociaż dobrze zrealizowanej i niepozbawionej dobrych momentów - bajki. I to bajki pokazującej wyłącznie fizyczny aspekt miłości. Wydawało mi się to dość niesmaczne. I tak oglądało się to w sumie dość przyjemnie, ale te nagrody to przesada. (Z drugiej strony od kiedy Oscary coś znaczą?)
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #561 dnia: 24 Marca 2018, 13:37:24 »
Scars of Dracula - czyli klasyczny Hammer Horror z 1970 roku w reżyserii Roya Warda Bakera z Christopherem Lee w roli tytułowej- z tego co pamiętam był to pierwszy Hammer jaki sobie nagrałem na video ;)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #562 dnia: 25 Marca 2018, 09:15:01 »
Monachium Stevena Spielberga - mój zdecydowanie ulubiony film tego reżysera
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #563 dnia: 25 Marca 2018, 18:25:10 »
Monachium Stevena Spielberga - mój zdecydowanie ulubiony film tego reżysera

Mnie jakoś ten film wymęczył; ale wczoraj obejrzałem "Most szpiegów" tegoż reżysera. Film pierwsza klasa.
A jeśli już mowa o ulubionym filmie Spielberga to muszę wymienić dwa (a właściwie pięć) - z poważnych to "Szeregowiec Ryan", a z "rozrywkowych" to seria z Indianą Jonesem.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #564 dnia: 25 Marca 2018, 19:36:34 »
Monachium Stevena Spielberga - mój zdecydowanie ulubiony film tego reżysera

Mnie jakoś ten film wymęczył; ale wczoraj obejrzałem "Most szpiegów" tegoż reżysera. Film pierwsza klasa.
A jeśli już mowa o ulubionym filmie Spielberga to muszę wymienić dwa (a właściwie pięć) - z poważnych to "Szeregowiec Ryan", a z "rozrywkowych" to seria z Indianą Jonesem.

Szeregowiec byłby wybitny gdyby nie zjebali wszystkiego ostatnią sceną na cmentarzu. Wyżej oceniam Cienką Czerwona Linię z tego samego okresu (chyba nawet tego samego roku).

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #565 dnia: 26 Marca 2018, 14:29:52 »
Monachium Stevena Spielberga - mój zdecydowanie ulubiony film tego reżysera

Mnie jakoś ten film wymęczył; ale wczoraj obejrzałem "Most szpiegów" tegoż reżysera. Film pierwsza klasa.
A jeśli już mowa o ulubionym filmie Spielberga to muszę wymienić dwa (a właściwie pięć) - z poważnych to "Szeregowiec Ryan", a z "rozrywkowych" to seria z Indianą Jonesem.

Szeregowiec byłby wybitny gdyby nie zjebali wszystkiego ostatnią sceną na cmentarzu. Wyżej oceniam Cienką Czerwona Linię z tego samego okresu (chyba nawet tego samego roku).


Jeśli chodzi o Saving private Ryan to tylko pierwsze 30 minut filmu można naprawdę nazwać wybitnymi- pozniej go głosu dochodzi amerykanski patriotyzm i calośc schodzi o co najmniej jeden poziom niżej :) za to Thin red line to dzielo wybitne od początku do końca- oba te filmy rywalizowały o Oscary za rok 1998 i oczywiście znacznie gorszy obraz Spielberga wygral- zupełnie moim zdaniem nieslusznie
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #566 dnia: 08 Kwietnia 2018, 18:49:03 »
dziś w TVP leci o 21 Smoleńsk Antoniego Krauze - jak ktoś by chciał zniszczyć sobie umysł tym dziełem.... ;)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #567 dnia: 10 Kwietnia 2018, 01:11:43 »
dziś w TVP leci o 21 Smoleńsk Antoniego Krauze - jak ktoś by chciał zniszczyć sobie umysł tym dziełem.... ;)

Oglądałem,film...zwyczajny,średni. Ale nie tak tragiczny jak mówili jajogłowi krytycy. Myślę że tutaj poglądy polityczne zdeterminowały falę krytyki. Zupełnie jakby to był najgorszy film w historii PL. A przecież "Ciacho" Vegi czy "Nie kłam Kochanie" to gorsze gówna i to znacznie. 
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #568 dnia: 14 Kwietnia 2018, 19:13:53 »
2001 Odyseja kosmiczna w reżyserii Kubricka- niedawno 50 lat mineło od premiery tego arcydziela...
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22104
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #569 dnia: 06 Maja 2018, 19:22:35 »
u mnie przypomnienie z klasyki czyli Ziemia Obiecana Wajdy- jeden z moich ulubionych polskich filmów [ok]
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?