Autor Wątek: Aktualnie słucham...  (Przeczytany 2456853 razy)

Sebastian Winter i 32 Gości przegląda ten wątek.

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16815 dnia: 21 Lipca 2017, 14:01:51 »
Wobbler - "Hinterland"

Tak dużego braku oryginalności to ja już dawno nie słyszałem. Mam wrażenie, że słucham jakiejś kompilacji "The best of 70s". Jest ELP, jest King Crimson, jest Gentle Giant itp... Ale jest na tej "składance" również Änglagård i to chyba właśnie ten zespół tutaj przeważa. Kończący płytę "Clair Obscur" to przecież czysty Änglagård, brzmi dosłownie jak jakaś zaginiona, niepublikowana kompozycja Szwedów.

Muzyka jest kapitalna, bardzo mi się podoba, aczkolwiek... dziwnie się tego słucha.

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21978
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16816 dnia: 21 Lipca 2017, 14:18:51 »
Wobbler - "Hinterland"

Tak dużego braku oryginalności to ja już dawno nie słyszałem. Mam wrażenie, że słucham jakiejś kompilacji "The best of 70s". Jest ELP, jest King Crimson, jest Gentle Giant itp... Ale jest na tej "składance" również Änglagård i to chyba właśnie ten zespół tutaj przeważa. Kończący płytę "Clair Obscur" to przecież czysty Änglagård, brzmi dosłownie jak jakaś zaginiona, niepublikowana kompozycja Szwedów.

Muzyka jest kapitalna, bardzo mi się podoba, aczkolwiek... dziwnie się tego słucha.


kiedyś u Kosińskiego w audycjach dużo było muzyki tego zespolu- wtedy mi się nawet podobało- choć nie wiem jak by było teraz

David Sylvian - Blemish
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16817 dnia: 21 Lipca 2017, 14:51:05 »
Fifty Foot Hose - Ingredients
1997

American Avant Psychodelic. Warto.

...where I trade cigarettes in return for songs

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16818 dnia: 21 Lipca 2017, 15:35:41 »
Billy Nicholls - Would You Believe
1968

Psychodelia. Pierwsza i chyba najlepsza jego płyta.
...where I trade cigarettes in return for songs

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21978
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16819 dnia: 21 Lipca 2017, 18:22:44 »
The Gil Evans Orchestra - Out of the Cool ( 1961) - czyli solowe dzieło pianisty znanego ze współpracy z Davisem ( Sketches of Spain)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16820 dnia: 22 Lipca 2017, 01:06:42 »
Wobbler - "Afterglow"

Również znakomita płyta, wpływy Änglagård nie mniejsze niż na debiucie. Chwilami niemalże kopiuj-wklej, a nie wpływy... ;) Ale dobra, już się nie czepiam, oryginalni za grosz nie są, lecz muzyka jest wyborna!

Poznałem ten zespół kilka dni temu, dwie pierwsze płyty już zamówione. Z trzecią dopiero zaczynam się osłuchiwać, ale pierwsze wrażenie jest niestety takie, że przekształcili się w jakiś cover band Yes, więc już raczej tak gładko jej nie łyknę. Wolę ich jednak, gdy podrabiają Änglagård. :P

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21978
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16821 dnia: 22 Lipca 2017, 12:00:32 »




Poznałem ten zespół kilka dni temu, dwie pierwsze płyty już zamówione. Z trzecią dopiero zaczynam się osłuchiwać, ale pierwsze wrażenie jest niestety takie, że przekształcili się w jakiś cover band Yes, więc już raczej tak gładko jej nie łyknę. Wolę ich jednak, gdy podrabiają Änglagård. :P


najbardziej bezczelny cover band Yes to grupa Glass Hammer- ci to rżną równo w tak doskonałym stopniu że kiedyś nawet kolege oszukałem mówiąc że słucha premierowej płyty Yes :) choć nie zmienia to faktu iż Glass Hammer lubię i czasami do ich muzyki wracam
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21978
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16822 dnia: 22 Lipca 2017, 12:32:16 »
The 13th Floor Elevators - Live (1969)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline mahavishnu

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16823 dnia: 22 Lipca 2017, 15:44:02 »
Niemen "Niemen, Vol. 1", "Niemen, Vol. 2" - nowy remaster.
Nieskromnie pochwalę się, że jestem autorem eseju dołączonego do wydawnictwa. Bardzo się cieszę, żę to wydawnictwo się w końcu ukazało.

W dwójnasób bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieję, że esej długi.  ;)  Swego czasu, gdy robiliśmy na innym forum muzycznym ranking pojawiła się ciekawa dyskusja na temat tego, jak ująć ten album na liście propozycji? Dwie odrębne płyty: „Niemen, Vol. 1”, „Niemen, Vol. 2” czy też jedna „Marionetki”. Ostatecznie zwyciężyła pierwsza opcja.



Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21978
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16824 dnia: 22 Lipca 2017, 16:28:24 »
Yes - Yessongs- czyli jedna z najlepszych koncertówek w dziejach muzyki rockowej
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Hajduk

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1093
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16825 dnia: 22 Lipca 2017, 18:05:03 »
Niemen "Niemen, Vol. 1", "Niemen, Vol. 2" - nowy remaster.
Nieskromnie pochwalę się, że jestem autorem eseju dołączonego do wydawnictwa. Bardzo się cieszę, żę to wydawnictwo się w końcu ukazało.

W dwójnasób bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieję, że esej długi.  ;)  Swego czasu, gdy robiliśmy na innym forum muzycznym ranking pojawiła się ciekawa dyskusja na temat tego, jak ująć ten album na liście propozycji? Dwie odrębne płyty: „Niemen, Vol. 1”, „Niemen, Vol. 2” czy też jedna „Marionetki”. Ostatecznie zwyciężyła pierwsza opcja.
Bardzo długi. A pierwotna wersja byla dwa razy dluzsza. Cześć wątków taktownie pominąłem. Tylko proszę o wyrozumiałość. Zachowałem nieprawidłową kolejność imienia i nazwiska Apostolisa Antymosa - tak jak był podpisywany na płytach w latach siedemdziesiątych - co już spotkało się z krytyką. Mam nadzieję, że udało mi się uniknąć większych błędów. Tak czy inaczej będę wdzięczny za opinie. Również krytyczne.

Offline Hajduk

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1093
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16826 dnia: 22 Lipca 2017, 18:16:08 »
Niemen "Niemen, Vol. 1", "Niemen, Vol. 2" - nowy remaster.
Nieskromnie pochwalę się, że jestem autorem eseju dołączonego do wydawnictwa. Bardzo się cieszę, żę to wydawnictwo się w końcu ukazało.

W dwójnasób bardzo dobra wiadomość. Mam nadzieję, że esej długi.  ;)  Swego czasu, gdy robiliśmy na innym forum muzycznym ranking pojawiła się ciekawa dyskusja na temat tego, jak ująć ten album na liście propozycji? Dwie odrębne płyty: „Niemen, Vol. 1”, „Niemen, Vol. 2” czy też jedna „Marionetki”. Ostatecznie zwyciężyła pierwsza opcja.



Z zachowanych wypowiedzi Niemena wynika, że jednak w założeniu miał to być album podwójny. Z dokumentów Polskich Nagrań wynika, że kolejność zastosowana w reedycjach kompaktowych była pierwotną, a dopiero później ja zamieniono i postanowiono obie płyty wydać osobno. Kto podjął taką decyzję nie udało mi się ustalić. Ciekawe jest też to, że Sariusz miał znaleźć się w programie Vol. 2.

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21978
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16827 dnia: 22 Lipca 2017, 18:38:31 »
The Stooges - "The Stooges"
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5227
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16828 dnia: 22 Lipca 2017, 19:19:03 »
Gabor Szabo - Bacchanal
Gabor Szabo - The Sorcerer

jazz


...where I trade cigarettes in return for songs

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #16829 dnia: 22 Lipca 2017, 19:28:34 »
Depeche Mode - Music for the Masses
Uneindeutig
Für immer: Neu