Autor Wątek: Podsumowanie roku 2011  (Przeczytany 2969 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Podsumowanie roku 2011
« dnia: 08 Stycznia 2012, 05:12:09 »
Jak w temacie, jeśli ktoś bardzo na bieżąco, to z przyjemnością poczytam co tam dalej, jakie macie przemyślenia ;).

Ja przy okazji podsumowania roku 2011 wybrałem sobie 5 swoich albumów:

1. Steven Wilson - Grace For Drowning
2. Black Country Communion - 2
3. Memories Of Machines - Warm Winter
4. Hipgnosis - Relusion
5. Airbag - All Rights Removed

Uważam, że miniony rok pod względem muzycznym był całkiem udany, sporo wyszło nowych płyt, osobiście poznałem kilka zespołów, których wcześniej nie znałem (Siena Root, My Brother The Wind, Hipgnosis) i nie zawiodłem się na oczekiwane pozycje (Black Country Communion, Steven Wilson).

- Lider Porcupine Tree dał czadu drugim albumem solowym, ponad 90 minut kapitalnej (momentami bardzo karmazynowej) muzyki. Ostatnie (cztery, pięć?) albumy Porcupine Tree przy Grace For Drowning mogą się serio schować. Brawa za przywołanie starych klimatów, brawa za plejadę genialnych gości (nie trzeba przedstawiać nikomu większości) i brawa za fantastyczną produkcję owej płyty. Wiem, że na forum raczej fanów tego pana nie ma, ale jestem pewien, że tym razem wielu osobom płyta może przypaść do gustu. Na koncercie Wilsona nie byłem, aczkolwiek żałuje i to cholernie. Widziałem fragmenty i działo się naprawdę sporo.

- Niesamowitym zaskoczeniem dla mnie jest nowy album Hipgnosis, warto nabyć (gdzie niegdzie za 25 zł :) ), to co gra zespół z Krakowa jest naprawdę niesamowite.

- Na pewno też cieszy powrót Frippa i nowy krążek "nieoficjalnego King Crimson". Materiał bardzo dobry, grono muzyków grających na albumie również. Ogólnie muzyka jakoś nie powala, ale zaskoczenie powrotu było i to duże.

- Zaskoczeniem dla mnie jest również wspólna płyta Metaliki i Lou Reeda. Jeszcze całości nie słuchałem, ale brzmi to dość interesująco.

- Zajebioza, że Black Country Communion się jeszcze bardziej rozkręciło, nowe dvd to potwierdziło. Swoją drogą, warto zobaczyć.

- No i zapomniałbym o fantastycznym newsie, że... Black Sabbath powraca. I powraca z nową płytą. Ta informacja jest mega pozytywna dla roku 2011. Warto czekać na pierwszą od trzydziestu czterech (?) lat płytę w oryginalnym składzie z Ozzym :).

- Pod kątem vandergraffowym było mocno średnio. Nie jestem rozczarowany nową płytą VDGG, jak na staż muzyków, to uważam, że jest nieźle, ale raczej bez fajerwerków. W porównaniu z tym jakie dziwactwa wyczyniał w zeszłym roku zespół Yes, to morały fanów VDGG są prawie nie naruszone.

- Z punktu mniej artystycznego, a komercyjnego myślę, że też było nieźle. Europę i świat podbija Adele i Florence & The Machine, ale jakoś wcale mi to nie przeszkadza. Ta pierwsza ma naprawdę niesamowity głos i możliwości wokalne, a druga sporą smykałke do komponowania.

- A tak bardziej przyziemnie, to mam wrażenie, że forum powoli... Nie chce tego powiedzieć! Przez jakiś czas nie jest dobrze z forum, jakoś sytuacja z ostatniego kwartału nie wróży dobrze "Ship of Fools".
Miło byłoby zobaczyć wraz z nowym rokiem więcej postów, bo użytkowników ostatnio kilka przybyło. Tak więc, piszemy, trza rozruszać forum!  ;D
« Ostatnia zmiana: 08 Stycznia 2012, 06:06:54 wysłana przez Kuba »
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21976
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie roku 2011
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Stycznia 2012, 14:08:26 »
moja 5-tka wyglada tak:


1. Kate Bush- 50 words for snow- najlepsza plyta tej pani od Sensual world a moze nawet od Hounds of love
2. KC project- Scarsity of miracles- wiadomo
3. Radiohead i King of limbs- najlepszy Radiohead od czasu Kid A
4. Yes i Fly from here- tak tak naleze do tej mniejszosci ktorej nowa plyta sie bardzo podoba
5. VDGG i Grounding in numbers
« Ostatnia zmiana: 09 Stycznia 2012, 11:17:27 wysłana przez Sebastian Winter »
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Podsumowanie roku 2011
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Stycznia 2012, 17:16:41 »
Mój TOP-FAJW :)

1.Van der Graaf Generator-"A Grounding in Numbers "
2.Yes-"Fly From Here "
3.Tangerine Dream-"The Island of the Fay "
4.Kate Bush-"50 Words for Snow"
5.Gary Numan-"Dead Son Rising"   
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie roku 2011
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Stycznia 2012, 09:05:10 »
1.Discipline "To Shatter All Accord"
2. Opeth "Heritage"
długo nic
3. Riverside "Momeries In My Head"
4. Steven Wilson "Grace Of Drowning"
długo nic
5. Pain Of Salvation "Road Salt Two" albo Pendragon "Passion"

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15468
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Podsumowanie roku 2011
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Stycznia 2012, 09:39:41 »
Na początek powiem, że raczej nowości niespecjalnie słucham; a poniższa lista to te, które mi wpadły w ucho i trochę dłużej w nim zagościły.

VDGG "A Grounding In Numbers" - zdecydowany nr 1 roku 2011.

PH "Pno Gtr Vox" (czekam z utęsknieniem na box) - nagrania z roku 2010, ale wydane w 2011 więc dodaję do listy.

Riverside "Momeries In My Head" - mój "pozavandergraafowy" nr 1.

Discipline "To Shatter All Accord"

Kate Bush "50 Words for Snow" - miła muzyka na wieczór.

Radiohead "King of limbs" - eksperymentów ciąg dalszy.

Jakszyk, Fripp, Collins - A King Crimson ProjeKct "A Scarcity of Miracles" - szkoda, że ta płyta wyszła pod takim szyldem, w takim a nie innym składzie. Najważniejsze, że w ogóle Fripp nagrał coś. Jednak wolałbym ciąg dalszy "Konstrukcji światła".
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.