Autor Wątek: Tylko Rock / Teraz Rock  (Przeczytany 7484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wobbler

  • Gość
Tylko Rock / Teraz Rock
« dnia: 01 Marca 2011, 15:50:39 »
Sporo tych wywiadów. Nie było tyle przy Trisectorze

No sporo. W marcowym "Teraz Rocku" też ma być wywiad z VDGG. Może i recenzja się znajdzie?
Ja już dawno "Teraz Rock" nie kupije, ale może ktoś kupuje to prosiłbym o scan z wywiadem.

Tego Carla Wilsona z wywiadu to pamiętam z koncertu w Krakowie. W Pradze też się chyba raz na scenie pojawił.

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15472
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Marca 2011, 16:12:01 »
Ja już dawno "Teraz Rock" nie kupije, ale może ktoś kupuje to prosiłbym o scan z wywiadem.

Ja też już dawno porzuciłem to pismo, ale może ktoś sobie przejrzeć w sklepie. Sam tak zrobię, ale na pewno nie kupię.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Elizabeth Winter

  • Gość
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Marca 2011, 21:09:21 »
Czytałem ten wywiad w Teraz Rocku, nawet w porządku, recenzja na 4/5, pochlebna.



Ta gazeta już dawno nie drukuje nic ciekawego.


Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Marca 2011, 21:40:41 »
Czytałem ten wywiad w Teraz Rocku, nawet w porządku, recenzja na 4/5, pochlebna.



Ta gazeta już dawno nie drukuje nic ciekawego.



Tak? A co chciałabyś? :P To jest logiczne, że wszystko zależy od własnych preferencji i od tego, co się dzieje aktualnie na scenie muzycznej. Prawda, wkładka jest tragiczna i ten zespół, ale reszta, według mnie całkiem ok - Mogwai, VDGG, Deriglasoff, Eddie Jobson, PJ Harvey, After, Queen, Thin Lizzy i Captain Beefheart. Jest pare fajnych rzeczy w marcowym numerze.

Na rynku jak na razie lepszego miesięcznika o muzyce rockowej nie ma.
« Ostatnia zmiana: 02 Marca 2011, 21:51:10 wysłana przez Kuba »
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Desdemona

  • Gość
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Marca 2011, 21:49:04 »
Czytałem ten wywiad w Teraz Rocku, nawet w porządku, recenzja na 4/5, pochlebna.



Ta gazeta już dawno nie drukuje nic ciekawego.



Tak? A co chciałabyś? :P To jest logiczne, że wszystko zależy od własnych preferencji i od tego, co się dzieje aktualnie na scenie muzycznej. Prawda, wkładka jest tragiczna i ten zespół, ale reszta, według mnie całkiem ok - Mogwai, VDGG, Deriglasoff, Eddie Jobson, PJ Harvey, After, Queen, Thin Lizzy i Captian i Captain Beefheart. Jest pare fajnych rzeczy w marcowym numerze.

Na rynku jak na razie lepszego miesięcznika o muzyce rockowej nie ma.

Nie kupuję "Teraz Rocka" od początku, kupowałam "Tylko Rock".
Między tymi gazetami jest taka różnica jak między węglem drzewnym i kefirem, więc nie mała ;)

Elizabeth Winter

  • Gość
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Marca 2011, 21:57:24 »
Czytałem ten wywiad w Teraz Rocku, nawet w porządku, recenzja na 4/5, pochlebna.



Ta gazeta już dawno nie drukuje nic ciekawego.



Tak? A co chciałabyś? :P
Na rynku jak na razie lepszego miesięcznika o muzyce rockowej nie ma.

Chciałabym stary "Tylko Rock" dokładnie taki jak był kiedyś  Ale zgadzam się, że lepszego miesięcznika o tematyce rockowej na rynku nie ma. Niestety :(:(

Elizabeth Winter

  • Gość
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Marca 2011, 22:00:58 »
Czytałem ten wywiad w Teraz Rocku, nawet w porządku, recenzja na 4/5, pochlebna.



Ta gazeta już dawno nie drukuje nic ciekawego.



Tak? A co chciałabyś? :P To jest logiczne, że wszystko zależy od własnych preferencji i od tego, co się dzieje aktualnie na scenie muzycznej. Prawda, wkładka jest tragiczna i ten zespół, ale reszta, według mnie całkiem ok - Mogwai, VDGG, Deriglasoff, Eddie Jobson, PJ Harvey, After, Queen, Thin Lizzy i Captain Beefheart. Jest pare fajnych rzeczy w marcowym numerze.

Właśnie głównie o nieszczęsną wkładkę mi chodzi :) Nie mówię, że w gazecie nie ma kompletnie niczego dobrego, ale ciekawe rzeczy zdarzają się rzadziej niż kiedyś. :)
« Ostatnia zmiana: 06 Marca 2011, 22:23:36 wysłana przez Elizabeth Winter »

Elizabeth Winter

  • Gość
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Marca 2011, 22:03:24 »
Czytałem ten wywiad w Teraz Rocku, nawet w porządku, recenzja na 4/5, pochlebna.



Ta gazeta już dawno nie drukuje nic ciekawego.



Tak? A co chciałabyś? :P To jest logiczne, że wszystko zależy od własnych preferencji i od tego, co się dzieje aktualnie na scenie muzycznej. Prawda, wkładka jest tragiczna i ten zespół, ale reszta, według mnie całkiem ok - Mogwai, VDGG, Deriglasoff, Eddie Jobson, PJ Harvey, After, Queen, Thin Lizzy i Captian i Captain Beefheart. Jest pare fajnych rzeczy w marcowym numerze.

Na rynku jak na razie lepszego miesięcznika o muzyce rockowej nie ma.

Nie kupuję "Teraz Rocka" od początku, kupowałam "Tylko Rock".
Między tymi gazetami jest taka różnica jak między węglem drzewnym i kefirem, więc nie mała ;)

Uwielbiam Twoje porównania Des :[:[:[

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Marca 2011, 00:54:08 »
Czytałem ten wywiad w Teraz Rocku, nawet w porządku, recenzja na 4/5, pochlebna.



Ta gazeta już dawno nie drukuje nic ciekawego.



Tak? A co chciałabyś? :P To jest logiczne, że wszystko zależy od własnych preferencji i od tego, co się dzieje aktualnie na scenie muzycznej. Prawda, wkładka jest tragiczna i ten zespół, ale reszta, według mnie całkiem ok - Mogwai, VDGG, Deriglasoff, Eddie Jobson, PJ Harvey, After, Queen, Thin Lizzy i Captain Beefheart. Jest pare fajnych rzeczy w marcowym numerze.

Właśnie głównie o nieszczęsną wkładkę mi chodzi :) Nie mówię, że w gazecie nie ma kompletnie niczego dobrego, ale ciekawe rzeczy zdarzają się żadziej niż kiedyś. :)

Ja ostatnio nie kupuje, kiedyś bardzo regularnie, teraz zwykle przeglądam. Zdarzają się dobre numery. O wkładkach mam dobre zdanie, każdy lubi co innego, więc w gusta jest ciężko trafić, a co do ich zawartości merytorycznej i ogólnej jakości to bywa różnie, ale zdarzają się naprawdę niezłe (Budgie, Pink Floyd solo, Tadeusz Nalepa) i dość obszerne (dwuczęściowa o Kulcie, Hendrixie).

Ja się ogólnie ciesze, że ta gazeta jest na rynku, można się trochę dowiedzieć, nowości też śledzić. W dobie internetu jest łatwiej o informacje, (dojdziemy w końcu do takiego punktu, że prasa nie będzie nam do niczego konieczna/potrzebna) ale powiedzmy w 2003 roku nie było tak idealnie jak jest teraz, nie mówię już o "Tylko Rocku", bo cofając się do roku '96 jest serio kiepsko i takie pisemko to było spore źródło wiedzy. Kiedyś inaczej się na to patrzyło, dlatego bo był gorszy przepływ informacji, bardziej się szanowało prasę i to co jest w sprzedaży. Niestety praktycznie można powiedzieć, że "Teraz Rock" ma monopol w naszym kraju, no i w związku z tym ciężko nam o jakieś inne odniesienie do konkurencji. Metal Hammer, Lizard, Gitarzysta to nie konkurencja, tylko prasa o podobnej, ale znacznie węższej tematyce. Ogólnie nie mam nic do tej gazety, ani do jej poprzedniego wcielenia, leży na półkach i wciąż wracam jak potrzebuje jakiś tekst o danym wykonawcy.
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Marca 2011, 01:08:24 »
Wiadomo o co chodzi. Wątku takiego jeszcze nie było, a temat jest dość często poruszany. Przy okazji prosiłbym siły wyższe o przeniesienie postów o Tylko Rocku/Teraz Rocku właśnie tu ;).
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Desdemona

  • Gość
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Marca 2011, 04:05:49 »
Wiadomo o co chodzi. Wątku takiego jeszcze nie było, a temat jest dość często poruszany. Przy okazji prosiłbym siły wyższe o przeniesienie postów o Tylko Rocku/Teraz Rocku właśnie tu ;).

Właśnie zrobiłam przemeblowanie ;)

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21979
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Marca 2011, 09:28:40 »
teraz jeszcze nie jest z TR najgorzej- pamietam lata 2000-2003 kiedy zmienił sie wydawca i gazeta miala podtytul- I nie tylko.....wtedy tam sie rozne koszmarki zdarzaly vide: Madonna, Golcowie, Ich troje .......a teraz TR czasami kupuje jednak tylko dla wkladek ktore sa bardzo dobre: Joy Division , Sisters, Thin Lizzy
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Marca 2011, 09:39:34 »
teraz jeszcze nie jest z TR najgorzej- pamietam lata 2000-2003 kiedy zmienił sie wydawca i gazeta miala podtytul- I nie tylko.....wtedy tam sie rozne koszmarki zdarzaly vide: Madonna, Golcowie, Ich troje .......a teraz TR czasami kupuje jednak tylko dla wkladek ktore sa bardzo dobre: Joy Division , Sisters, Thin Lizzy

Była kiedys znakomita wkładka o King Crimson oraz o Gabrielu.
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline LukaszS

  • (ЛукашС)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 2960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Marca 2011, 19:19:10 »
Ja kupuję, chociaż najlepsze numery były, gdy pojawiła się wkładka o VDGG, czyli gdzieś koło 1996-1997 roku... Teraz już z przyzwyczajenia kupuję, w ostatnim numerze przeczytałem wywiad z VDGG, z Eddiem Jobsonem, jak powstał tekst do Wind Of Change, i parę recenzji płyt...
There is so much sorrow in the world,
there is so much emptiness and heartbreak and pain.
Somewhere on the road we have all taken a wrong turn...
how can we build the right path again?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21979
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Tylko Rock / Teraz Rock
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Marca 2011, 20:16:32 »
w najnowszym jest kilka fajnych rzeczy: swietny tekst o Queen, Capitanie beefhearcie, no i wywiad z VDGG
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?