Autor Wątek: Aktualnie słucham...  (Przeczytany 2526723 razy)

0 użytkowników i 49 Gości przegląda ten wątek.

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14715 dnia: 12 Listopada 2016, 19:53:18 »
Joy Division - Substance [ok] -  wersja nagrania She's lost control jest o wiele lepsza niż ta zamieszczona na ich debiucie
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14716 dnia: 13 Listopada 2016, 12:23:38 »
Pieter Nooten- Haven [ok] - solowa płyta byłego lidera Clan of Xymox- mroczne i nieco upiorne to dzwięki
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14717 dnia: 13 Listopada 2016, 13:54:11 »
Orphaned Land - All Is One - początek płyty (pierwsze 4 nagrania), to mistrzostwo świata. Generalnie chyba moja ulubiona ich płyta w tej chwili. A kiedyś Mabol był niezagrożony.

Offline LukaszS

  • (ЛукашС)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 2975
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14718 dnia: 13 Listopada 2016, 14:47:57 »
Michał Łanuszka Cohen
There is so much sorrow in the world,
there is so much emptiness and heartbreak and pain.
Somewhere on the road we have all taken a wrong turn...
how can we build the right path again?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15549
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14719 dnia: 13 Listopada 2016, 16:35:44 »
SBB "Za linią horyzonutu" - kolejne przesłuchanie już wchodzi lepiej; dzieło nie jest wybitne, ale momenty ma...
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14720 dnia: 13 Listopada 2016, 18:06:07 »
SBB "Za linią horyzonutu" - kolejne przesłuchanie już wchodzi lepiej; dzieło nie jest wybitne, ale momenty ma...

zdecydowanie wypada się z Tobą zgodzić :)

Leonard Cohen "Songs of Love and Hate"

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14721 dnia: 13 Listopada 2016, 19:16:33 »
U mnie też Cohen i płyta Dear Heather [ok] - w 2004 roku kiedy się ten album ukazał niezbyt przypadł mi do gustu- w tej chwili chyba odkrywam go na nowo bo zaczyna mi się podobać
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14722 dnia: 13 Listopada 2016, 21:02:25 »
VDGG - Do not disturb [ok] - na dobrych słuchawkach ta płyta brzmi nawet lepiej niż z  głośników- wtedy bardziej zwraca się uwagę na wszystkie dźwiękowe smaczki tego albumu
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14723 dnia: 13 Listopada 2016, 23:48:33 »
na dobrych słuchawkach ta płyta brzmi nawet lepiej niż z  głośników- wtedy bardziej zwraca się uwagę na wszystkie dźwiękowe smaczki tego albumu

Kwestia starannej konfiguracji systemu audio. Fakt, że ze słuchawek dużo łatwiej wydobyć przyzwoity dźwięk, mniejszym nakładem finansowym i zerowym akustycznym. Zakładasz i słuchasz - z kolumnami nie ma tak łatwo, tutaj trzeba sporo uwagi poświęcić odpowiedniemu ustawieniu głośników, akustyce pomieszczenia i tak dalej... Ale myślę, że warto. Ja generalnie nie przepadam za sposobem prezentacji muzyki, jaki oferują rozmaite słuchawki. Obecnie już nawet żadnych nie posiadam, swoje ostatnie sprzedałem i słucham tylko z kolumn. :)

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6642
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14724 dnia: 14 Listopada 2016, 01:49:37 »
na dobrych słuchawkach ta płyta brzmi nawet lepiej niż z  głośników- wtedy bardziej zwraca się uwagę na wszystkie dźwiękowe smaczki tego albumu

Kwestia starannej konfiguracji systemu audio. Fakt, że ze słuchawek dużo łatwiej wydobyć przyzwoity dźwięk, mniejszym nakładem finansowym i zerowym akustycznym. Zakładasz i słuchasz - z kolumnami nie ma tak łatwo, tutaj trzeba sporo uwagi poświęcić odpowiedniemu ustawieniu głośników, akustyce pomieszczenia i tak dalej... Ale myślę, że warto. Ja generalnie nie przepadam za sposobem prezentacji muzyki, jaki oferują rozmaite słuchawki. Obecnie już nawet żadnych nie posiadam, swoje ostatnie sprzedałem i słucham tylko z kolumn. :)

Ja tylko na słuchawkach słucham,choć głośniki posiadam. Raz że zle mi brzmi,dwa nie ma kasy na dobre kolumny(ba nie wiem co jest dobre dla mnie a odsłuchu nie ma gdzie zrobić),dwa kompletnie się nie znam na akustyce,trzy słucham rożnych gatunków muzyki co komplikuje sprawę.  Swoją droga szkoda że nie mogę odwiedzić żadnego z forumowiczów mających sprzęt  nieco bardziej audiofilski,by posłuchać. Gdybym wiedział jaki sprzęt jest z mych marzeń łatwej był by mi na niego zaoszczędzić a tak to mam sporo rzadkich CD za to :)   
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15549
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14725 dnia: 14 Listopada 2016, 10:36:59 »
Alice In Chains "Sap/Jar of Flies".
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline LukaszS

  • (ЛукашС)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 2975
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14726 dnia: 14 Listopada 2016, 13:57:01 »
na dobrych słuchawkach ta płyta brzmi nawet lepiej niż z  głośników- wtedy bardziej zwraca się uwagę na wszystkie dźwiękowe smaczki tego albumu

Kwestia starannej konfiguracji systemu audio. Fakt, że ze słuchawek dużo łatwiej wydobyć przyzwoity dźwięk, mniejszym nakładem finansowym i zerowym akustycznym. Zakładasz i słuchasz - z kolumnami nie ma tak łatwo, tutaj trzeba sporo uwagi poświęcić odpowiedniemu ustawieniu głośników, akustyce pomieszczenia i tak dalej... Ale myślę, że warto. Ja generalnie nie przepadam za sposobem prezentacji muzyki, jaki oferują rozmaite słuchawki. Obecnie już nawet żadnych nie posiadam, swoje ostatnie sprzedałem i słucham tylko z kolumn. :)

Ja tylko na słuchawkach słucham,choć głośniki posiadam. Raz że zle mi brzmi,dwa nie ma kasy na dobre kolumny(ba nie wiem co jest dobre dla mnie a odsłuchu nie ma gdzie zrobić),dwa kompletnie się nie znam na akustyce,trzy słucham rożnych gatunków muzyki co komplikuje sprawę.  Swoją droga szkoda że nie mogę odwiedzić żadnego z forumowiczów mających sprzęt  nieco bardziej audiofilski,by posłuchać. Gdybym wiedział jaki sprzęt jest z mych marzeń łatwej był by mi na niego zaoszczędzić a tak to mam sporo rzadkich CD za to :)   

To jest niekończąca się zabawa... Ja słucham i na słuchawkach (nie zawsze droższe dają lepszy dżwięk), i na kolumnach (słyszę różnicę pomiędzy połączeniem CD ze wzmacniaczem za pomocą  XLR i RCA). Do audiofilskiego sprzętu jeszcze mi wiele brakuje, ale słyszę już takie instrumenty których nie słyszałem wcześniej...wiem też że można dużo lepiej odseparować poszczególne instrumenty, że można dodać nieco dynamiki i zmniejszyć odrobinę basu w moim zestawie i do tego przez nastepne 20 lat pewnie będę dążył ;-)
There is so much sorrow in the world,
there is so much emptiness and heartbreak and pain.
Somewhere on the road we have all taken a wrong turn...
how can we build the right path again?

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14727 dnia: 14 Listopada 2016, 16:29:57 »
Lou Reed - Transformer [ok] - chyba najlepsza płyta Reeda- czemu zresztą nie ma się co dziwić skoro za konsoleta usiadł sam David Bowie...poza tym pełno na niej największych klasyków artysty m.in: Perfect Day, Walk on the wild side czy tez Satellite of love
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14728 dnia: 14 Listopada 2016, 16:42:38 »
To jest niekończąca się zabawa... Ja słucham i na słuchawkach (nie zawsze droższe dają lepszy dżwięk), i na kolumnach (słyszę różnicę pomiędzy połączeniem CD ze wzmacniaczem za pomocą  XLR i RCA). Do audiofilskiego sprzętu jeszcze mi wiele brakuje, ale słyszę już takie instrumenty których nie słyszałem wcześniej...wiem też że można dużo lepiej odseparować poszczególne instrumenty, że można dodać nieco dynamiki i zmniejszyć odrobinę basu w moim zestawie i do tego przez nastepne 20 lat pewnie będę dążył ;-)

Ta zabawa może trwać już do końca życia. :) Przecież zawsze może być lepiej, a nawet jeśli nie lepiej, to po prostu inaczej, mogą zmienić się upodobania. Zadowolenie z czasem słabnie, zaczyna się kombinowanie, potem na jakiś czas spokój i znowu.

Co do XLR, to ja jakiś czas temu nabyłem integrę Abrahamsena, a mój CD ma tylko wyjścia RCA, więc teraz pewnie on będzie następny do odstrzału. No i tak to się samo napędza, jedna zmiana wymusza kolejną. Do tego oczywiście nowe kabelki by się przydały...

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #14729 dnia: 14 Listopada 2016, 19:06:16 »
Van Der Graaf Generator - Present   [ok] - tym razem, o dziwo, płyta druga z zestawu czyli improwizacje- do których rzadko wracam, zawsze jednak kiedy to robię słucham ich na słuchawkach- o wiele lepiej docenia się wtedy te dzwieki ( PS: na kolumnach nie słuchałem tego wydawnictwa od dobrych 7 lat :) )
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?