Autor Wątek: The Silent Corner... i jeszcze jedna  (Przeczytany 14841 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
The Silent Corner... i jeszcze jedna
« dnia: 06 Grudnia 2008, 00:33:07 »
Jeden z najbardziej wstrząsających i poruszających albumów jakie zostały kiedykolwiek nagrane. Peter Hammill stworzył dzieło które moim zdaniem przewyższa wszystkie klasyczne płyty Van der Graaf Generator.
Pamiętam jak przed laty usłyszałem tę płytę po raz pierwszy... w środku nocy, radio włączone, a na uszach słuchawki...i te dżwięki...i ta przeszywająca muzyka ktora zostala ze mną już na zawsze. I wydaje mi się że coś we mnie nieodwracalnie zmieniła...wiem ze to głupio i trywialnie zabrzmi ale nic nie bylo potem takie same...nawet promienie wiosennego slońca odczuwałem inaczej...i tylko te dzwięki wciąż drązą dziurę w moim sercu...
chyba nigdy wcześniej ani póżniej nie słyszalem muzyki w takim stopniu przepelnionej mrokiem i rozpaczą...muzyki która wrażliwe serca pogrąża w otchlaniach wiecznej nocy skąd nie będzie już powrotu.
Tych dżwieków najlepiej się słucha w pustym pokoju oświetlonym jedynie lekkim światłem swiec....wytedy wystarczy tylko zamknąć oczy i już nas nie ma....na 49 minut zostaniemy przeniesieni do krainy niczym z opowiadań Edgara Allana Poe... byc może niektórzy zostaną tam na zawsze...
Ktoś kiedyś napisał że wstyd nie mieć tej płyty, wstyd nie nosić jej przy sobie. Podpisuję się pod tym obiema rękami...
Arcydzieło

« Ostatnia zmiana: 12 Grudnia 2008, 14:52:12 wysłana przez Desdemona »
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Hennos

  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1041
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
    • Polska strona o VdGG i Peterze Hammillu
Odp: i jeszcze jedna
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Grudnia 2008, 00:38:37 »
Chodzi o "Silent Cornera"???
Without deviation from the norm, progress is not possible - F. Zappa.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: i jeszcze jedna
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Grudnia 2008, 00:42:09 »
oczywiście...zapomialem dodac tytuł
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Godbluff

  • Gość
Odp: i jeszcze jedna
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Grudnia 2008, 16:51:47 »
Czytając tą recenzję robiłem się coraz bardziej niecierpliwy bo byłem bardzo ciekaw o jaką płytę w końcu chodzi. :) Ogólnie fajna recka.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21980
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: The Silent Corner... i jeszcze jedna
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Marca 2010, 20:56:27 »
jeszcze jedna recenzja tej plyty znaleziona w serwisiie muzycznym MLWS- ;) :) dodam ze bardzo pochlebna ( choć tego sie mozna bylo spodziewac  ;) )


http://www.mlwz.ceti.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=4562&Itemid=75
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?