Autor Wątek: Aktualnie słucham...  (Przeczytany 2529153 razy)

0 użytkowników i 39 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4365 dnia: 12 Kwietnia 2011, 16:02:54 »
Marek Grechuta-Szalona lokomotywa-Najlepsza polska płyta lat 70-tych [ok]


a SBB Niemen? dla mnie najlepszą plyta lat 70-tych ( polska) są Marionetki

Myślałem dziś o Niemenie i tych jego płyta i stwierdzam (nie od dziś) że są słabe,nie złe ale słabe. Wole SBB bez Niemena albo Test z tamtego okresu polskiej muzyki. Zachwyty nad Niemnem są przesadne. Wielki gło to fakt ale na głosie się bycie wybitnym muzykiem rockowym nie kończy. Niemen jest wielki jak go porównywać z takimi ludźmi jak Krawczyk,Wodecki,Rodowicz. A Ja nie chce go oceniać jako estradowca bo nim nie był. 


mialem na myśli wielkie awangardowe plyty tego muzyka jak na przyklad wlasnie Marionetki czy Aerolit...kompozycje takie jak Cozem uczynil czy tez Cztery ściany świata są wielkimi arcydzielami porownywalnymi ( moje zdanie) z najlepszymi dzielami KC. Mysle ze jakby byl anglikiem jego dziela bylyby wymieniane na rowni z Larks....czy tez Foxtrot. Plyty Niemena z lat 70-tych uwielbiam w calosci bo na nich wlasnie okreslil sie jako artysta poszukujacy i jednoczesnie wrażliwy...Trudno mi sie tez zgodzic zopinią ze Niemen byl typowym artysta rockowym bo dla jego tworczosci powinna powstac odrębna kategoria: właściwie kontemplacyjny rock progresywny moglby nawet pasowac choć nie do konca: elementy jazzu rocka awangardy i elektroniki na jego plytach sprawily ze dla mnie na zawsze pozostanie najlepszym polskim muzykiem wszechczasow....choć zdaje sobie sprawe ze ta muzyka nie jest dla wszystkich, wiekszosc ludzi zna Niemena tylko z jego 'hitow" nie zdając sobie sprawy z innych jego dzieł. Krawczyki  polomskie i inne dziwadła nie były nawet godne instrumentów za nim nosic


PS: wydaje mi sie rowniez ze pan Czesław mimo iz zna go cala Polska tak naprawde byl głęboko niezrozumiany i niedoceniany. Jego arcydziela z lat 70-tych nigdy nie spotkaly sie z nalezytym uznaniem ( poza oczywiscie sluchaczami prog, jazz- rocka)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4366 dnia: 12 Kwietnia 2011, 16:06:40 »
Marek Grechuta-Szalona lokomotywa-Najlepsza polska płyta lat 70-tych [ok]


a SBB Niemen? dla mnie najlepszą plyta lat 70-tych ( polska) są Marionetki

. Wielki gło to fakt ale na głosie się bycie wybitnym muzykiem rockowym nie kończy.



Głos nie jest wszystkim- a co ze znakomitym warsztatem kompozytorskim
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4367 dnia: 12 Kwietnia 2011, 16:18:07 »
bym zapomnal: jak wiele lat temu byłem użytkownikiem pewnego amerykańskiego forum progresywnego i jednemu koledze z Los angeles przeslalem kilka plyt Niemena ( bodajze idee fixe i Ode to venus) był w szoku ze taki artysta jest prawie zupełniee  nieznany na swiecie......po wysluchaniu Marionetek napisał tylko : f....  masterpiece. I tyle w tym temacie :P
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4368 dnia: 12 Kwietnia 2011, 16:47:39 »
Pendragon "Passion" - przedkoncertowo.
Gentle Giant

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6644
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4369 dnia: 12 Kwietnia 2011, 16:53:13 »
Dla mnie płyty które nazywasz arcydziełami niemi nie sa. Porównując co z tym co sie działo wtedy na świecie KC,VDGG,Pink Floyd to sa absolutnie przeciętne.Ode to Venus treoche mi się podoba ale nie znoszę tego archaizmu tej muzyki. Niemen robił muzykę która brzmiała jak by ja nagrał 10 lat wcześniej. Takim album jest zwłaszcza  Idee Fixe. Biorąc pod uwagę datę premiery tej płyty to nic odkrywczego nie było. Charyzma Niemena i jego osobowość wydawała mi się zawsze wyniosła i zrozumiała i to tez mi przeszkadza w jego odbiorze. Fanem nigdy nie będę za co z góry Ci przepraszam :)   A porównałem go do takich a nie innych postaci bo tak jest postrzegany przez masy ale to nie wia mediów ale konsekwencja jego drogi. śpiewał że stodoła płonie to dostał od gawiedzi ( tym dziennikarzy typu Szewczyk,Wrona) łatkę na całe życie. Hammill zawsze będzie ateistą chociaż mówił ze nim nie jest-tak to już działa :D   
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15552
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4370 dnia: 12 Kwietnia 2011, 17:20:22 »
Typical
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Desdemona

  • Gość
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4371 dnia: 12 Kwietnia 2011, 17:23:24 »
"Marionetki" i "Aerolit " to arcydzieła równie wielkie jak najlepsze płyty King Crimson, VdGG, czy innych wielkich kapel.
Inne płyty są już trochę słabsze.

Elizabeth Winter

  • Gość
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4372 dnia: 12 Kwietnia 2011, 17:57:49 »
"Marionetki" i "Aerolit " to arcydzieła równie wielkie jak najlepsze płyty King Crimson, VdGG, czy innych wielkich kapel.


To prawda :)

Elizabeth Winter

  • Gość
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4373 dnia: 12 Kwietnia 2011, 17:58:41 »
"In a glass house"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4374 dnia: 12 Kwietnia 2011, 19:48:27 »
Dla mnie płyty które nazywasz arcydziełami niemi nie sa. Porównując co z tym co sie działo wtedy na świecie KC,VDGG,Pink Floyd to sa absolutnie przeciętne.Ode to Venus treoche mi się podoba ale nie znoszę tego archaizmu tej muzyki. Niemen robił muzykę która brzmiała jak by ja nagrał 10 lat wcześniej. Takim album jest zwłaszcza  Idee Fixe. Biorąc pod uwagę datę premiery tej płyty to nic odkrywczego nie było. Charyzma Niemena i jego osobowość wydawała mi się zawsze wyniosła i zrozumiała i to tez mi przeszkadza w jego odbiorze. Fanem nigdy nie będę za co z góry Ci przepraszam :)   A porównałem go do takich a nie innych postaci bo tak jest postrzegany przez masy ale to nie wia mediów ale konsekwencja jego drogi. śpiewał że stodoła płonie to dostał od gawiedzi ( tym dziennikarzy typu Szewczyk,Wrona) łatkę na całe życie. Hammill zawsze będzie ateistą chociaż mówił ze nim nie jest-tak to już działa :D   


Polsecie nie musisz mnie przepraszac ze nie bedziesz fanem Niemena- twoj wybór............zgodzę sie jednak z Des ze Aerolit i Marionetki mozna porównywac znajwiększymi dzielami VDGG i KC...

PS: jesli Ode to venus bylo nagrane w roku 1973 nie moze brzmiec jakby powstalo 10 lat wczesniej bo w 1963 roku nikt tak nie grał- nie bylo czegoś takiego jak jazz rock ( choć moze Miles davis zamyslał juz taką rewolucje :D ) ja zadnego achaizmu tam nie  widze - raczej podobieństwo do Machavishnu Orchestra jak juz
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22154
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4375 dnia: 12 Kwietnia 2011, 19:51:26 »
Free hands zespolu na G
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6644
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4376 dnia: 12 Kwietnia 2011, 20:14:30 »
Dla mnie płyty które nazywasz arcydziełami niemi nie sa. Porównując co z tym co sie działo wtedy na świecie KC,VDGG,Pink Floyd to sa absolutnie przeciętne.Ode to Venus treoche mi się podoba ale nie znoszę tego archaizmu tej muzyki. Niemen robił muzykę która brzmiała jak by ja nagrał 10 lat wcześniej. Takim album jest zwłaszcza  Idee Fixe. Biorąc pod uwagę datę premiery tej płyty to nic odkrywczego nie było. Charyzma Niemena i jego osobowość wydawała mi się zawsze wyniosła i zrozumiała i to tez mi przeszkadza w jego odbiorze. Fanem nigdy nie będę za co z góry Ci przepraszam :)   A porównałem go do takich a nie innych postaci bo tak jest postrzegany przez masy ale to nie wia mediów ale konsekwencja jego drogi. śpiewał że stodoła płonie to dostał od gawiedzi ( tym dziennikarzy typu Szewczyk,Wrona) łatkę na całe życie. Hammill zawsze będzie ateistą chociaż mówił ze nim nie jest-tak to już działa :D   


Polsecie nie musisz mnie przepraszac ze nie bedziesz fanem Niemena- twoj wybór............zgodzę sie jednak z Des ze Aerolit i Marionetki mozna porównywac znajwiększymi dzielami VDGG i KC...

PS: jesli Ode to venus bylo nagrane w roku 1973 nie moze brzmiec jakby powstalo 10 lat wczesniej bo w 1963 roku nikt tak nie grał- nie bylo czegoś takiego jak jazz rock ( choć moze Miles davis zamyslał juz taką rewolucje :D ) ja zadnego achaizmu tam nie  widze - raczej podobieństwo do Machavishnu Orchestra jak juz

Myślałem o Idee Fixe z tym archaizmem. Album ten brzmi jak z 1970 roku a nawet wcześniej i nie cohdzi o rodzaj muzyki a aranżacje. Ode to Venus cóż... W tym samym roku Pink Floyd wydaje ciemna stronę... Fust wydaje Fust IV a Oldfield dzwony 
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6644
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4377 dnia: 12 Kwietnia 2011, 20:15:59 »
Niemen-Idée Fixe I Moze sie przekonam
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6644
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4378 dnia: 13 Kwietnia 2011, 08:21:45 »
Eloy-Performance [ok]
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15552
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4379 dnia: 13 Kwietnia 2011, 09:08:49 »
Bauhaus "Mask" (wersja 3CD - oszałamiająca; dysk 2 - remixy; dysk 3 - koncertowe wersje).
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.