Autor Wątek: Aktualnie słucham...  (Przeczytany 2526715 razy)

0 użytkowników i 41 Gości przegląda ten wątek.

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5274
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21555 dnia: 28 Marca 2019, 22:08:24 »
Album "Bish Bosh" dobiegł końca-Było SUPER! Wspaniała produkcja,dźwięk taki czysty,detaliczny. Do głosu Walkera też można się przyzwyczaić,choć nie jest on mocną stroną tej muzyki. Przez cały czas byłem zaskakiwany. Zmiany klimatów,aranżacji zachodzą na tej płycie z niedacka. Myślałem sobie "Co się teraz stanie?" "Czy to już koniec?" "A nie,jednak nie" Mam już swoje 3 ulubione utwory (co nie zawsze się zdarza po pierwszym przesłuchaniu) sa to :" SDSS1416+13B" "Tar" oraz "The Day The "Conductor" Died" Do tego ostatniego jak ulał pasuje głos Walkera.     

Do Scotta przekonywałem się długo. Nie wiedziałem co jest grane, od Walker Brothers potem kariera solowa ale wszystko dość komercyjne choć głos super. Ale nie dla mnie. Potem w latach 80-tych "Climate of hunter" to płyta z innej bajki! Wzbudził moją sympatię.  Ale jak zrobił "tilt" i "drift" to już wiedziałem że facet ma łeb. Słuchałem go więcej. Potem ostatnie płyty - super. Teraz to mi się podoba cały - nawet te wczesne płyty.

U mnie
Oskar Sala / Elektronische Impressionen - Nr. 5
...where I trade cigarettes in return for songs

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6642
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21556 dnia: 29 Marca 2019, 01:05:04 »
Album "Bish Bosh" dobiegł końca-Było SUPER! Wspaniała produkcja,dźwięk taki czysty,detaliczny. Do głosu Walkera też można się przyzwyczaić,choć nie jest on mocną stroną tej muzyki. Przez cały czas byłem zaskakiwany. Zmiany klimatów,aranżacji zachodzą na tej płycie z niedacka. Myślałem sobie "Co się teraz stanie?" "Czy to już koniec?" "A nie,jednak nie" Mam już swoje 3 ulubione utwory (co nie zawsze się zdarza po pierwszym przesłuchaniu) sa to :" SDSS1416+13B" "Tar" oraz "The Day The "Conductor" Died" Do tego ostatniego jak ulał pasuje głos Walkera.     

Do Scotta przekonywałem się długo. Nie wiedziałem co jest grane, od Walker Brothers potem kariera solowa ale wszystko dość komercyjne choć głos super. Ale nie dla mnie. Potem w latach 80-tych "Climate of hunter" to płyta z innej bajki! Wzbudził moją sympatię.  Ale jak zrobił "tilt" i "drift" to już wiedziałem że facet ma łeb. Słuchałem go więcej. Potem ostatnie płyty - super. Teraz to mi się podoba cały - nawet te wczesne płyty.

U mnie
Oskar Sala / Elektronische Impressionen - Nr. 5

 "Climate of Hunter" Słucham teraz-Cudo :) Szkoda że takie krótkie (30 minut) Do jego głosu zaczynam się przyzwyczajać. Na Tilt i czy Bish Bosch stworzył on własny gatunek muzyki,którym momentami powieli Bowie na płycie "Black Star"  A myślałem że taki brzmienie Bowie sam wymyślił.
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15549
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21557 dnia: 29 Marca 2019, 07:42:57 »
Właśnie zacząłem tego słuchać. o 2 pierwszych utworach jestem. Mnie też jego głos się nie podoba. Co do muzyki... No awangarda ale nie zaskoczyło mnie nic zbytnio (jak na razie)  Czy tylko mnie jego głos przypomina Presleya albo Isaaka?   

Właśnie - Chris Isaak to pierwsze co mi na myśl przyszło o głosie Walkera. Posłucham jeszcze resztę tej trylogii, ale na razie jestem sceptycznie nastawiony (głównie do wokalu).

U mnie tymczasem:
Pink Floyd "The Final Cut".
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21558 dnia: 29 Marca 2019, 11:02:43 »
Album "Bish Bosh" dobiegł końca-Było SUPER! Wspaniała produkcja,dźwięk taki czysty,detaliczny. Do głosu Walkera też można się przyzwyczaić,choć nie jest on mocną stroną tej muzyki. Przez cały czas byłem zaskakiwany. Zmiany klimatów,aranżacji zachodzą na tej płycie z niedacka. Myślałem sobie "Co się teraz stanie?" "Czy to już koniec?" "A nie,jednak nie" Mam już swoje 3 ulubione utwory (co nie zawsze się zdarza po pierwszym przesłuchaniu) sa to :" SDSS1416+13B" "Tar" oraz "The Day The "Conductor" Died" Do tego ostatniego jak ulał pasuje głos Walkera.     


to zdecydowanie jedna z jego najlepszych płyt- nastrój bardzo elektroniczno-awangardowy może się chwilami kojarzyć z Blackstar Bowiego- widać że David trochę się na tym albumie Walkerem inspirował- a co do wokalu to po prostu kwestia przyzwyczajenia- mnie akurat taka barwa głosu odpowiada a co więcej bardzo dobrze pasuje do muzyki aż tak odrealnionej i niepokojącej- co do wcześniejszych płyt artysty to jakoś mi nie podchodzą- Scotta słucham dopiero od Climate of hunter choć na tamtym wydawnictwie to jeszcze nie jest klasyczny późny Scott Walker- taki dopiero zacznie się od płyty Tilt

Joan Baez - Joan Baez/5
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21559 dnia: 29 Marca 2019, 14:25:15 »
New Order - Brotherhood - wersja zremasterowana z bonusami
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15549
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21560 dnia: 29 Marca 2019, 18:37:35 »
Pet Shop Boys ‎"Bilingual Remixed".
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5274
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21561 dnia: 29 Marca 2019, 18:44:56 »
PH - Out Of Water
...where I trade cigarettes in return for songs

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5274
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21562 dnia: 29 Marca 2019, 19:29:57 »
PH - And Close As This
...where I trade cigarettes in return for songs

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21563 dnia: 29 Marca 2019, 20:15:55 »
Neil Young and Crazy Horse - Zuma - moja ulubiona płyta Younga
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5274
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21564 dnia: 29 Marca 2019, 20:18:43 »
PH - From The Trees

Nie słuchałem tej płyty przez kilka miesięcy. Wydaje się być lepsza po odleżeniu.
« Ostatnia zmiana: 29 Marca 2019, 21:43:42 wysłana przez tercero »
...where I trade cigarettes in return for songs

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21565 dnia: 29 Marca 2019, 21:13:40 »
Colin Edwin - Third Vessel
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6642
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21566 dnia: 30 Marca 2019, 01:18:06 »
Neil Young and Crazy Horse - Zuma - moja ulubiona płyta Younga

Muszę Pana Younga poznać bliżej. Fragmenty "Zumy" pamiętam z radia,podobały mi się. Mam słynny album "Hervest" (kupiony na 10 PLN :) ) Słyszałem też nagranie "Driftin Back" i pomyślałem "To jeszcze ktoś tak gra?!"
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6642
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21567 dnia: 30 Marca 2019, 01:19:33 »
U mnie Vangelis i "El Greco" Jedna z najpiękniejszych płyt Artysty,zwłaszcza w katergoli muzyki poważnej.
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21568 dnia: 30 Marca 2019, 09:43:20 »
Neil Young and Crazy Horse - Zuma - moja ulubiona płyta Younga

Muszę Pana Younga poznać bliżej. Fragmenty "Zumy" pamiętam z radia,podobały mi się. Mam słynny album "Hervest" (kupiony na 10 PLN :) ) Słyszałem też nagranie "Driftin Back" i pomyślałem "To jeszcze ktoś tak gra?!"

W ubiegłym tyg. ZUMA w kółko grała w moim aucie :) Bardzo fajna płyta, no i jest na niej Cortez The Killer. Fantastyczny kawałek.

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22149
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #21569 dnia: 30 Marca 2019, 10:24:28 »
Neil Young and Crazy Horse - Zuma - moja ulubiona płyta Younga

Muszę Pana Younga poznać bliżej. Fragmenty "Zumy" pamiętam z radia,podobały mi się. Mam słynny album "Hervest" (kupiony na 10 PLN :) ) Słyszałem też nagranie "Driftin Back" i pomyślałem "To jeszcze ktoś tak gra?!"

jesli chodzi o Younga polecam ci Polsecie płyty: Harvest, On the beach, wspomnianą Zumę i Psychedelic Pill na której jest prawie półgodzinny Driftin Back
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?