Aktualności:

vdgg.art.pl - całkiem niezła polska strona o VdGG i PH

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Kogut

#1
Cytat: Sylvie w 20 Styczeń 2023, 09:40:42
Riverside - "ID.Entity" [ok] [ok] [ok]
Numer "Big Tech Brother" wgniata w podłogę, inne nie są gorsze :-)

Płyta pod względem muzycznym jest super, tylko teksty trochę zaniżają poziom, ale i tak świetnie się słucha. Mój ulubiony utwór to na ten moment "Friend or Foe?". Pewnie dlatego, że przez ostatnie miesiące sporo ejtisów się nasłuchałem i tu nagle taka piosenka od Riverside wypłynęła, dość niespodziewanie :)
#2
Dyskusja van der graafowa / Odp: VDGG A.D. 2022
03 Czerwiec 2022, 07:20:12
Na stronie VDGG koncerty widnieją jako odwołane, a nie przełożone, co raczej dobrze nie wróży... W Rockserwisie bilety zniknęły ze sprzedaży.
#3
Hammill napisał też na Twitterze.
#4
Pytanie było chyba zbyt ogólne, więc doprecyzuję: która strona/fanpage/konto? Nie śledzę takich rzeczy na bieżąco, sprawdziłem tylko Rockserwis na FB i Hammilla na Twitterze.
#5
Skąd masz info? Strona VDGG (na razie) pisze tylko o jednym odwołanym.
#6
Dyskusja van der graafowa / Odp: VDGG A.D. 2022
23 Kwiecień 2022, 12:36:10
Również zarezerwowałem przejazdy i nocleg... Tym razem musi się udać.
#7
Dyskusja van der graafowa / Odp: VDGG A.D. 2022
12 Kwiecień 2022, 08:32:49
Jak tam wasze przeczucia, będą wreszcie te koncerty w Polsce? Bilet "covidowy" oddałem dawno temu, a jak tylko kupiłem nowy, to za chwilę wojna wybuchła. Zastanawiam się, co się wydarzy wkrótce, jak będę bilety na pociąg rezerwował. ;)
#8
Cytat: Sebastian Winter w 27 Luty 2021, 19:54:45
Astor Piazzolla -Oblivion - przepiękne nagranie

Też ładne, aczkolwiek "Hotel Supramonte" oraz "Il Vino" podobają mi się bardziej.
#9
SBB - "Pamięć" (Remaster 2020)
#10
MIA - "Cornonstipicum"
#11
Asia Minor - "Points of Libration"
Bubu - "Anabelas"

Czyli coś nowego i coś starego.
#12
Cytat: Hajduk w 21 Luty 2021, 10:25:48
Diagonal - nie znałem tego - dla mnie BOMBA! Kawałek brzmi jakby został nagrany w 1969 roku (późna psychodelia + wczesny progress). I wychodzę teraz na dziadersa - bo właśnie dlatego mi się podoba. A mamy 2021 rok.... nie 1969.

W takim razie polecam Ci sprawdzić ich poprzednie płyty, a zwłaszcza imienny debiut z 2008 roku.

https://youtube.com/watch?v=KJmnpRGHUL8
#13
Cytat: Sebastian Winter w 20 Luty 2021, 20:02:49
Hotel Supramonte

Kurczę, piękne nagranie. Chętnie posłucham w wykonaniu Petera.
#14
Celeste - "Il Principe del Regno Perduto" (2021)
#15
Asia Minor - "Points of Libration"

Niektórzy mogą kojarzyć ich najbardziej znany album (i do niedawna ostatni), czyli "Between Flesh And Divine" z 1980 roku. "Points of Libration" to powrót francusko-tureckiego zespołu po przeszło 40 latach od wydania tamtej płyty! Powrót, rzekłbym, naprawdę udany. Chwilami muzyka brzmi dla mnie troszkę za bardzo neoprogresywnie* (szczególnie perkusja bywa nieco "dyskotekowa"), ale jak wchodzi flecik, to robi kawał dobrej, "camelowej" roboty. Uwagę przykuwa też specyficzny wokal - śpiewa Turek z przedziwnym angielskim akcentem. Może to wiele osób odstraszać, ale mi się podoba jego melancholia w głosie, a zespół znam nie od wczoraj, więc akcent już dawno przetrawiłem. :D* Z pewnością nie jestem fanem takiego typowego neoprogresu (Marillion, IQ, Pendragon etc.). Zdecydowanie wyżej cenię sobie "wintydżowy" nalot, analogowe instrumenty oraz ciepłe, lampowe brzmienie. ;)


Celeste - "Il Principe del Regno Perduto"

Tego albumu nie przesłuchałem jeszcze w całości, w ogóle dopiero dzisiaj się dowiedziałem, że miesiąc temu ukazała się płyta. Jeśli lubicie ich klasyczną pozycję z lat 70. - "Principe Di Un Giorno" - to stawiam w ciemno, że i z tą najnowszą warto się zapoznać. Przy okazji polecam też poprzedni album, czyli "Il Risveglio Del Principe" z 2019 roku, bo to bardzo przyjemny włoski prog-rock, mocno nawiązujący do tradycji sprzed blisko pół wieku.Polecam w szczególności fanom mellotronu, bo tego instrumentu jest w muzyce Celeste bardzo dużo. :)


Diagonal - "4"

Ten album jeszcze się nie ukazał, trwają prace wykończeniowe, ale można już odsłuchać dwie piosenki. W wersji cyfrowej prawdopodobnie wyjdzie wiosną, a na nośnikach fizycznych latem/jesienią. Panowie mają całkiem różnorodne zamiłowania muzyczne, ciężko mi ich wrzucić do jednej szufladki, dlatego po prostu polecam zapoznać się z zapowiadającym płytę "Amonem".


https://diagonal.bandcamp.com/track/amon