Aktualności:

vdgg.art.pl - całkiem niezła polska strona o VdGG i PH

Menu główne
Menu

Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wiadomości Menu

Wiadomości - Crying Wolf

#1
Cześć. Mam takie pytanie odnośnie audycji z 25.07.1992. Z niewiadomych przyczyn krąży ona w sieci w niekompletnej odsłonie. Jest dziwnie poucinana i brakuje prawię połowę z tego. Jest jakaś szansa żeby znaleźć ją w całości. To prawdopodobnie jedna z ostatnich Trójek pod Księżycem przed operacją Beksińskiego. Aha, chyba odszyfrowałem tajemniczą datę o którą pytałem wcześniej - właśnie wtedy Beksiński zobaczył film "Kobietę-Wąż" od której wiele się zaczęło. Audycja z lipca 1996 zatytułowana jest "W 27 rocznicę" czyli rok 1969. Ale to tylko przypuszczenia bo samej audycji nie słuchałem.
#2
Skoro tyle tu o Beksińskim to chciałbym zawiadomić, że w Niedzielę 16.02.2014 o 21.05 w radiowej Trójce rozmowa z autorką najnowszej książki o Zdzisławie i Tomaszu Beksińskim, "Beksińscy, portret podwójny" - Magdaleny Grzebałkowskiej. Trójka ma też przypomnieć ostatnią audycję z grudnia 1999 roku.
#3
Dyskusje mało muzyczne / Odp: Domowe audycje
05 Luty 2014, 23:37:03
Napisałem już kilka scenariuszy, ale kurcze nie wiem jak to wszystko zmontować :(
#4
Dyskusje mało muzyczne / Domowe audycje
04 Luty 2014, 21:24:25
Mam do was prośbę, a mianowicie: Szukam programu, edytora w którym można nakładac swój głos na nagrania, utwory. Coś w rodzaju takich domowych audycji, słuchowisk. Z góry dziękuje
#5
Od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem największego dzieła naszego Mistrza - IN CAMERA. Nie jest to remaster których nie znosze i po prostu nie kupuję, a wersja z 1990 roku Vergin. Z tego tez powodu moja kolekcja powiększa się powoli.
#6
No tak ale przecież w późniejszych audycjach Beksiński przecież puszczał całe płyty. Choćby Spartakusa grupy Triumwirat czy koncertówkę Sladę jak i Devil Doll w ostatniej audycji.
#7
Dyskusja hammillowa / Odp: Od czego zacząć?
28 Styczeń 2014, 23:37:53
Witam. Jeśli o mnie chodzi to tak jak Mazo preferuję rozpocząc przygodę z każdym nowym artystą od początku. Tak jak ja to robię i obserwuję zachodzące zmiany na przestrzeni lat. Czynię tak od Lipca 2013 poznając również teksty. Właśnie jestem na etapie A Black Box (kończę lata 70te). Z późniejszych lat znam tylko całe Out of Water oraz pojedyńcze utwory typu Time to Burn i Bubbles.
#8
Do Sebastiana Wintera: Nawet nie wiesz jak ci zazdroszcze, że mogłeś Go słuchać na żywo nawet po 1995. Ja niestety mam 25 lat. Czasami chciałbym być starszy, dziś mało takich ludzi z prawdziwą pasją. Co do mojego pytania natomiast - to pewnie była jakaś Jego tajemnica, ale i tak wielkie dzięki za odpowiedź.
#9
Witam. Jetsem nowy na forum. Fanem VdGG jestem od jesieni 2011, natomiast Petera Hammilla słucham od Lipca 2013. Na dobry początek mam pytanie związane z Tomaszem Beksińskim. Jako, że większość z was pierwszy raz z twórczością Mistrza zetknęła się w jego audycjach - pozwoliłem sobie wejść właśnie na tego posta. A mianowicie. Uwielbiam te poetyckie audycje, a szczególnie tą zEdgarem Allanem Poe z 27.07.1991. Niesamowita audycja, a pierwsza godzina to prawdziwe pikno. Mogę śmiało napisać, że ta audycja przebija wszystkie albumy muzyczne jakie kiedykolwiek słyszałem. Gdzieś wyczytałem, że okres z 25/26 Lipca to wyjątkowy czas dla Pana Beksińskiego - dlatego wtedy były te wyjątkowe wieczory. Może ktoś z was wie dlaczego ten okres był taki wyjątkowy? Co znaczył?