Autor Wątek: Filmy, filmy...  (Przeczytany 163530 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #480 dnia: 07 Września 2017, 22:41:49 »
Ejejejej, jestem prostą chłopką i nie będę się edukować nie wiadomo jak, żeby docenić film, który mnie znudził. Czy takie rzeczy nie powinny same się bronić? Obejrzałam ostatnio trochę starych filmów (więcej niż nowych, szczerze mówiąc) i wiem, że większość mi się bardzo podobała. Nie mam więc wstrętu do kina lat 20. czy 40. Ale Kane po prostu nie wywołał u mnie żadnej większej reakcji, nie zdziwił, czy nie zachwycił choćby jedną sceną.

Choć swoją drogą mogę zajrzeć do kinowej literatury, czemu nie. Toteż dzięki bardzo za polecenie  ;)

Jako ignorant mogę tylko uznać, że to dzieło przereklamowane.
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #481 dnia: 07 Września 2017, 22:42:28 »
Sunset Limited
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22111
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #482 dnia: 10 Września 2017, 19:22:40 »
It - Chapter One w reżyserii Andresa Muschiettiego - bardzo ciekawa ekranizacja słynnej powieści Kinga- zrobiona niezwykle stylowo i klimatycznie- atmosfera prozy Króla horroru oddana w stopniu wręcz idealnym. A Bill Skarsgard w roli Klauna znakomity- i naprawdę przerażający. Polecam Ceizuracowi bo to bardzo Ceizuracowy film
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #483 dnia: 10 Września 2017, 21:51:50 »
It - Chapter One w reżyserii Andresa Muschiettiego - bardzo ciekawa ekranizacja słynnej powieści Kinga- zrobiona niezwykle stylowo i klimatycznie- atmosfera prozy Króla horroru oddana w stopniu wręcz idealnym. A Bill Skarsgard w roli Klauna znakomity- i naprawdę przerażający. Polecam Ceizuracowi bo to bardzo Ceizuracowy film

Mam zamiar się zapoznać z tym filmem; a po Twojej rekomendacji z pewnością to zrobię.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22111
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #484 dnia: 13 Września 2017, 19:00:43 »
It - Chapter One w reżyserii Andresa Muschiettiego - bardzo ciekawa ekranizacja słynnej powieści Kinga- zrobiona niezwykle stylowo i klimatycznie- atmosfera prozy Króla horroru oddana w stopniu wręcz idealnym. A Bill Skarsgard w roli Klauna znakomity- i naprawdę przerażający. Polecam Ceizuracowi bo to bardzo Ceizuracowy film

Mam zamiar się zapoznać z tym filmem; a po Twojej rekomendacji z pewnością to zrobię.


koniecznie Ceizuracu- film odniósł zasłużony sukces na całym świecie- druga część ma być gotowa w 2019
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15536
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #485 dnia: 16 Września 2017, 22:18:14 »
Polecam film "Powiernik królowej", który dziś miałem przyjemność obejrzeć; o dziwnej przyjaźni królowej Wiktorii z hindusem Abdulem.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #486 dnia: 24 Września 2017, 21:04:20 »
Herzog - Aguirre, gniew boży. Uśmiałam się prawie tak mocno, jak na Siódmej Pieczęci.
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #487 dnia: 25 Września 2017, 13:21:18 »
Herzog - Aguirre, gniew boży. Uśmiałam się prawie tak mocno, jak na Siódmej Pieczęci.

Mną ten film kiedyś totalnie wstrząsnął. Kiński genialny w roli Aguirre.... ciekaw jestem jakbym po latach to odebrał.

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #488 dnia: 25 Września 2017, 18:13:42 »
To ja się tradycyjnie poprzyczepiam. Film podobał mi się bardzo, ale ze względu na całokształt. Sama gra Kinskiego przez większość czasu nie rzucała mnie na kolana. Połowę filmu miał ten sam wyraz twarzy i stał w tej samej zapijaczonej pozycji. Ale wybaczam, na brzydkich ludzi zawsze miło popatrzeć :D
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #489 dnia: 26 Września 2017, 15:39:34 »
To ja się tradycyjnie poprzyczepiam. Film podobał mi się bardzo, ale ze względu na całokształt. Sama gra Kinskiego przez większość czasu nie rzucała mnie na kolana. Połowę filmu miał ten sam wyraz twarzy i stał w tej samej zapijaczonej pozycji. Ale wybaczam, na brzydkich ludzi zawsze miło popatrzeć :D

Hehehe, jest coś w tym co piszesz :) Ja miałem inny problem na początku. Że jak to - Hiszpan o blond włosach? Komuś się coś pomyliło...ale po seansie już nie potrafiłem sobie wyobrazić nikogo innego w tej roli. na hasło konkwistador, zaraz po Procol Harum mam skojarzenie: Klaus Kinski. No i ten jego obłęd w oczach - nie wiem czy to była gra czy on tak już ma. Mega to dla mnie przekonujące było.

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #490 dnia: 26 Września 2017, 15:41:05 »
Cholera - muszę to raz jeszcze raz zobaczyć, bo pisze o wrażeniach sprzed lat. Sam ciekaw jestem jak odbiorę ten film teraz.

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #491 dnia: 04 Października 2017, 13:28:46 »
Obejrzałem wreszcie "Ostatnią rodzinę".

Nie porwał mnie ten film. Ani trochę. Tomek potwornie irytujący, ciężko się to oglądało. Jakoś dotrwałem do końca, aczkolwiek 2 godziny to trochę za dużo. Całość była, moim zdaniem, cokolwiek chaotyczna. Jakieś to wszystko pourywane, przeskakujące, bez głębszego zamysłu. Taki dziwny zlepek.

Duży plus na pewno od strony wizualnej - ładnie odtworzony klimat tamtych czasów. Ale poza tym? Kiepsko...

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #492 dnia: 04 Października 2017, 14:52:50 »
A ja obejrzałem ponownie Aguirre i niestety film w moich oczach straszliwie się zestarzał. Choć nie do końca utracił swą magię. Kinski nadal hipnotyzuje no i jest surowo i sugestywnie. Do tego piękna muzyka. No i ostatnia scena (z małpkami) jest niesamowita.

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #493 dnia: 08 Października 2017, 18:13:31 »
Obejrzałem dziś po długiej przerwie "Dom Wariatów" Koterskiego. I doszedłem do wniosku że filmy o życiu gdy są prawdziwe,bolą i pozrażają bardziej niż horrory z flakami i hektolitrami krwi. Nie znałem tego filmu we wczesnej młodości ale może to co w nim pokazane jestem jedną z odpowiedzi na pytanie dlaczego nigdy nie chciałem mieć własnej rodziny... 
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #494 dnia: 08 Października 2017, 20:54:03 »
Obejrzałem dziś po długiej przerwie "Dom Wariatów" Koterskiego. I doszedłem do wniosku że filmy o życiu gdy są prawdziwe,bolą i pozrażają bardziej niż horrory z flakami i hektolitrami krwi. Nie znałem tego filmu we wczesnej młodości ale może to co w nim pokazane jestem jedną z odpowiedzi na pytanie dlaczego nigdy nie chciałem mieć własnej rodziny... 

Zgadzam się w stu procentach. Nic dodać, nic ująć. Świetny film.