Autor Wątek: Filmy, filmy...  (Przeczytany 162641 razy)

0 użytkowników i 3 Gości przegląda ten wątek.

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15521
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #390 dnia: 06 Września 2016, 21:43:46 »
Stanley Kubrick - The Shining [ok] - Stephen King wielokrotnie powtarzał że nie lubi tego filmu- ja wręcz przeciwnie: to jeden z moich ulubionych filmów grozy jakie widziałem- a rola  Nicholsona to już rzecz klasyczna

Uwielbiam ten film.

"Wyspa tajemnic" Martina Scorsese - niezły thiller.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22072
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #391 dnia: 19 Września 2016, 21:10:14 »
David Lynch - Mulholland Drive [ok] - jeden z najlepszych i najbardziej klimatycznych filmów tego reżysera- gorąco polecam jak ktoś nie zna
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15521
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #392 dnia: 20 Września 2016, 08:38:59 »
David Lynch - Mulholland Drive [ok] - jeden z najlepszych i najbardziej klimatycznych filmów tego reżysera- gorąco polecam jak ktoś nie zna

Znam, znam. Mam nawet dvd z jakiejś gazetki. Świetny film.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Natalie

  • Натали
  • Central Scrutinizer
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #393 dnia: 25 Września 2016, 22:53:12 »
Znamy już oficjalnie obsadę filmu fabularnego poświęconego losom Beksińskich - "Ostatnia Rodzina" - w reżyserii Pana Jana P. Matuszyńskiego! W rolach głównych wystąpią:

ANDRZEJ SEWERYN - Zdzisław Beksiński
DAWID OGRODNIK - Tomek Beksiński
ALEKSANDRA KONIECZNA - Zofia Beksińska
ANDRZEJ CHYRA - Piotr Dmochowski


Po tym co Wiesław Weiss mówił o tym filmie oraz po parodiowaniu Beksy przez Ogrodnika u Wojewódzkiego jakoś nie mam ochoty tego oglądać :-)
Za to kupiłam książkę Weissa o Tomku, tu jest najtaniej, bo to konto wydawnictwa.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6505025719
Some call me SATAN others have me GOD
some name me NEMO... I am unborn.

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15521
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #394 dnia: 26 Września 2016, 07:50:46 »
Znamy już oficjalnie obsadę filmu fabularnego poświęconego losom Beksińskich - "Ostatnia Rodzina" - w reżyserii Pana Jana P. Matuszyńskiego! W rolach głównych wystąpią:

ANDRZEJ SEWERYN - Zdzisław Beksiński
DAWID OGRODNIK - Tomek Beksiński
ALEKSANDRA KONIECZNA - Zofia Beksińska
ANDRZEJ CHYRA - Piotr Dmochowski


Po tym co Wiesław Weiss mówił o tym filmie oraz po parodiowaniu Beksy przez Ogrodnika u Wojewódzkiego jakoś nie mam ochoty tego oglądać :-)
Za to kupiłam książkę Weissa o Tomku, tu jest najtaniej, bo to konto wydawnictwa.

http://allegro.pl/show_item.php?item=6505025719

A ja chętnie film obejrzę; tym bardziej, że dostał już kupę nagród na festiwalach i ma pochlebne opinie.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Natalie

  • Натали
  • Central Scrutinizer
  • Zaawansowany użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 269
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #395 dnia: 26 Września 2016, 23:15:32 »
A ja chętnie film obejrzę; tym bardziej, że dostał już kupę nagród na festiwalach i ma pochlebne opinie.

Technicznie może i jest bardzo dobry, ale to fantasy :-)
Polecam to nagranie wywiadu z Weissem:

http://www.rp.pl/Gdynia-2016-/160929673-Wieslaw-Weiss-o-filmie-Ostatnia-rodzina.html#ap-1
Some call me SATAN others have me GOD
some name me NEMO... I am unborn.

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #396 dnia: 27 Września 2016, 22:58:18 »
Ja się na ten film trochę napaliłem, ale już mi mina zrzedła, bo w internecie jest sporo opinii weissopodobnych. Ci wytrawni krytycy mogli w ogóle nie słyszeć nigdy wcześniej o Beksińskich - oni skupiają się na ocenianiu samego dzieła filmowego, więc niech sobie dają nawet Oscary i inne fujary.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22072
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #397 dnia: 01 Października 2016, 20:19:05 »
Ja się na ten film trochę napaliłem, ale już mi mina zrzedła, bo w internecie jest sporo opinii weissopodobnych. Ci wytrawni krytycy mogli w ogóle nie słyszeć nigdy wcześniej o Beksińskich - oni skupiają się na ocenianiu samego dzieła filmowego, więc niech sobie dają nawet Oscary i inne fujary.

Ja właśnie z kina wróciłem gdzie oglądałem ten właśnie film. No i jest  z nim kłopot bo z jednej strony mamy bardzo ciekawy scenariusz i znakomitą reżyserię plus WYBITNĄ kreację Seweryna w roli Zdzisława Beksińskiego i cudowną Aleksandre Konieczną w roli Zofii, z drugiej strony ten film posiada  jeden poważny problem: David Ogrodnik- jego Tomek Beksiński został sportretowany jako socjopatyczny psychopata o umysłowości ameby. Ogrodnik poszedł chyba na łatwiznę ukazując wszystkie najgorsze cechy swojego bohatera- Tomek w jego wykonaniu rzuca przedmiotami w co drugiej scenie, no i słowo na literę K wykrzykuję co kilka zdań ( z powodu fatalnej dykcji aktora trudno zresztą cokolwiek z tego zrozumieć).
Beksa został ukazany bardzo jednostronnie i ktoś kto nigdy o nim nie słyszał ani nie czytał będzie bardzo skonfundowany. Zdaję sobie oczywiście sprawę z moich własnych ograniczeń dotyczących tej postaci. Nigdy bowiem Tomka nie spotkałem ( nie licząc koncertu Hammilla w 1999 roku na którym obaj byliśmy- nie zamieniłem z nim wówczas słowa choć mignął mi kilka razy na widowni).
 Z tego jednak co o nim czytałem, a także ze słów osób z którymi się przyjaźnił wiem że był to człowiek bardzo empatyczny, pomocny i choć daleko mu było do ideału i miał wiele wad obraz tej postaci w Ostatniej rodzinie jest ogromnie jednowymiarowy i chyba krzywdzący.
Film jednak polecam bo poza rolą Ogrodnika, jest to naprawdę dobre kino- na uwagę zasługuję znakomita ścieżka dźwiękowa na której usłyszmy np.: Nicka Cave'a, Ultravox, Yazoo, Closterkeller i Camel.
To także film straszny i śmieszny zarazem bo obok scen głęboko tragicznych jest tutaj dużo humoru ( czarnego oczywiście).
Najważniejszym jednak jego atutem jest, powtórzę raz jeszcze, rola Andrzeja Seweryna- rola na miarę Oscara i wszystkich innych możliwych nagród. Jego Zdzisław to pełnokrwista postać, obdarzona specyficzną wizja świata, a także wielki artysta który swojej sztuki nie traktuję tak poważnie jak by się mogło wydawać. To głownie z jego powodu każdy kto zechce ten film obejrzeć wróci z kina usatysfakcjonowany. 
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #398 dnia: 01 Października 2016, 21:00:45 »
A zatem Wampir potwierdza - obraz Tomka jest w tym filmie kompletnie skopany... Ale skoro już o tym wiem, to może jednak pójdę do tego kina i postaram się zanurzyć przede wszystkim w postaci Zdzisława, żeby przypadkiem nie spadł mi na głowę jakiś telewizor rzucany przez naszego biednego psychola. ;)

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #399 dnia: 07 Października 2016, 20:42:14 »
Ja się na ten film trochę napaliłem, ale już mi mina zrzedła, bo w internecie jest sporo opinii weissopodobnych. Ci wytrawni krytycy mogli w ogóle nie słyszeć nigdy wcześniej o Beksińskich - oni skupiają się na ocenianiu samego dzieła filmowego, więc niech sobie dają nawet Oscary i inne fujary.

Ja właśnie z kina wróciłem gdzie oglądałem ten właśnie film. No i jest  z nim kłopot bo z jednej strony mamy bardzo ciekawy scenariusz i znakomitą reżyserię plus WYBITNĄ kreację Seweryna w roli Zdzisława Beksińskiego i cudowną Aleksandre Konieczną w roli Zofii, z drugiej strony ten film posiada  jeden poważny problem: David Ogrodnik- jego Tomek Beksiński został sportretowany jako socjopatyczny psychopata o umysłowości ameby. Ogrodnik poszedł chyba na łatwiznę ukazując wszystkie najgorsze cechy swojego bohatera- Tomek w jego wykonaniu rzuca przedmiotami w co drugiej scenie, no i słowo na literę K wykrzykuję co kilka zdań ( z powodu fatalnej dykcji aktora trudno zresztą cokolwiek z tego zrozumieć).
Beksa został ukazany bardzo jednostronnie i ktoś kto nigdy o nim nie słyszał ani nie czytał będzie bardzo skonfundowany. Zdaję sobie oczywiście sprawę z moich własnych ograniczeń dotyczących tej postaci. Nigdy bowiem Tomka nie spotkałem ( nie licząc koncertu Hammilla w 1999 roku na którym obaj byliśmy- nie zamieniłem z nim wówczas słowa choć mignął mi kilka razy na widowni).
 Z tego jednak co o nim czytałem, a także ze słów osób z którymi się przyjaźnił wiem że był to człowiek bardzo empatyczny, pomocny i choć daleko mu było do ideału i miał wiele wad obraz tej postaci w Ostatniej rodzinie jest ogromnie jednowymiarowy i chyba krzywdzący.
Film jednak polecam bo poza rolą Ogrodnika, jest to naprawdę dobre kino- na uwagę zasługuję znakomita ścieżka dźwiękowa na której usłyszmy np.: Nicka Cave'a, Ultravox, Yazoo, Closterkeller i Camel.
To także film straszny i śmieszny zarazem bo obok scen głęboko tragicznych jest tutaj dużo humoru ( czarnego oczywiście).
Najważniejszym jednak jego atutem jest, powtórzę raz jeszcze, rola Andrzeja Seweryna- rola na miarę Oscara i wszystkich innych możliwych nagród. Jego Zdzisław to pełnokrwista postać, obdarzona specyficzną wizja świata, a także wielki artysta który swojej sztuki nie traktuję tak poważnie jak by się mogło wydawać. To głownie z jego powodu każdy kto zechce ten film obejrzeć wróci z kina usatysfakcjonowany. 

Wiesz to nie miał być film o Tomku tylko o całej rodzinie(co też wskazuje tytuł). To jak pokazano Bekse to część tego jaki był. Pewnie najbardziej "filmowa" (sex&przemoc ;) )  Ale taki też był (chyba bo też go nie poznałem) Można to zobaczyć w filmie "Dziennik Zapowiadanej śmierci"  A tak przy okazji postać Zofie Beksińskiej a dokładniej to jak została przedstawiona to mentalnie ideał kobiety,zony,matki. Opiekuńcza,nienarzucająca się ,ciepła,wyrozumiała... Teraz przez feminizm coraz mniej takich kobiet-No ale to już inny temat )     
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22072
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #400 dnia: 07 Października 2016, 20:56:02 »
Zgadzam się Polsecie że to miał być film o całej rodzinie jednak przez ukazanie w ten sposób postaci Tomka całośc traci odpowiednią wymowę- myślę że mógłby być o wiele lepszy gdyby scenarzysta bardziej popracował na tą postacią. Niestety sceny z udziałem Ogrodnika ogląda się jak parodię lub raczej kabaret na temat Tomasza Beksińskiego. Moim zdaniem aktor przeszarżował i poszedł w niepotrzebną, karykaturalną wręcz komedię. Szczególnie jest to widoczne gdy spojrzymy na znakomitą rolę Seweryna i równie dobrą Koniecznej.
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22072
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #401 dnia: 07 Października 2016, 20:59:42 »
Wołyń Wojciecha Smarzowskiego  [ok] - właśnie wróciłem z kina i jestem pod wielkim wrażeniem. To wspaniały i wstrząsający film a jego ostatnie 40 minut zapadnie mi w pamięć na zawsze- choć pewnie wolałbym o takich rzeczach nie pamiętać. Stanowczo polecam- najlepsza rzecz Smarzowskiego bez dwóch zdań. Trudno jest się po czymś takim otrząsnąć
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #402 dnia: 07 Października 2016, 21:11:53 »
Zgadzam się Polsecie że to miał być film o całej rodzinie jednak przez ukazanie w ten sposób postaci Tomka całośc traci odpowiednią wymowę- myślę że mógłby być o wiele lepszy gdyby scenarzysta bardziej popracował na tą postacią. Niestety sceny z udziałem Ogrodnika ogląda się jak parodię lub raczej kabaret na temat Tomasza Beksińskiego. Moim zdaniem aktor przeszarżował i poszedł w niepotrzebną, karykaturalną wręcz komedię. Szczególnie jest to widoczne gdy spojrzymy na znakomitą rolę Seweryna i równie dobrą Koniecznej.


Trochę grał jak filmie "Chce się żyć" Jakby się upośledzenia "nauczył" Ale generalnie film super! Co do Seweryna to jego najlepsza rola EVER!
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #403 dnia: 07 Października 2016, 21:13:18 »
Wołyń Wojciecha Smarzowskiego  [ok] - właśnie wróciłem z kina i jestem pod wielkim wrażeniem. To wspaniały i wstrząsający film a jego ostatnie 40 minut zapadnie mi w pamięć na zawsze- choć pewnie wolałbym o takich rzeczach nie pamiętać. Stanowczo polecam- najlepsza rzecz Smarzowskiego bez dwóch zdań. Trudno jest się po czymś takim otrząsnąć

Cholera a u mnie w Sandomierzu dopiero 14tego będzie można zobaczyć
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #404 dnia: 14 Października 2016, 19:24:55 »
Wołyń Wojciecha Smarzowskiego  [ok] - właśnie wróciłem z kina i jestem pod wielkim wrażeniem. To wspaniały i wstrząsający film a jego ostatnie 40 minut zapadnie mi w pamięć na zawsze- choć pewnie wolałbym o takich rzeczach nie pamiętać. Stanowczo polecam- najlepsza rzecz Smarzowskiego bez dwóch zdań. Trudno jest się po czymś takim otrząsnąć

Widziałem dziś. Ale bardziej od filmu przerażali mnie ludzie w kinie. Odbierać telefony i żreć chipsy na TAKIM filmie? Psychopaci ;) A film porusza,miałem po nim iść na koncert-nie poszedłem. Po taki przeżyciu tylko do domu.
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"