Autor Wątek: Sprzęt grający  (Przeczytany 12996 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dziobak

  • NadKoneser
  • Aktywny użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 189
    • Zobacz profil
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #15 dnia: 10 Lipca 2009, 15:17:02 »
Tak sobie czytam ten prastary wątek i pełen podziwu jestem jeśli chodzi o Wasze sprzęty. Jeśli o mnie chodzi to postawiłem na zupełny minimalizm i płyt CD słucham tylko ze słuchawek sennheisera podłączonych bezpośrednio do dosyć już wiekowego odtwarzacza Marantz. Posiadam również wzmacniacz Denona i kolumny ale ten zestaw służy tylko i wyłącznie do odsłuchu mp3.

Offline Montresor

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #16 dnia: 21 Maja 2010, 23:49:14 »
A przy okazji spytam na czym słuchacie muzyki, ...

A odświerzę wątek ;)

Oto mój sprzęcik stereo :)





Wobbler

  • Gość
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #17 dnia: 13 Czerwca 2010, 16:13:45 »
U mnie ostatnio doszły dwa nowe sprzęty grające tj. słuchawki CREATIVE AURVANA LIVE! oraz samochodowy system nagłaśniający BOSE w połączeniu z odtwarzaczem BLAUPUNKT Audi Concert. Co do słuchawek to spodziewałem się trochę lepszych wrażeń bo z tego co czytałem miały grać równie dobrze co słuchawki za 700-800zł. Ogólnie jak dla mnie to jest za mało szczegółów a brzmienie średnio-wysokich tonów jest za mało klarowne. Bas ok. Natomiast muzyka w samochodzie to rewelacja. Doszło do tego, że teraz aby posłuchać muzyki chodzę do garażu bo w domu to już tak fajnie nie brzmi:). Płyty źle wyprodukowane brzmią faktycznie źle (np. płyty  Pain of Salvation, które są przede wszystkim za głośno nagrane to wolę słuchać w domu) natomiast te dobrze nagrane, grają rewelacyjnie. Dark Side of The Moon w wersji limitowanej 5.1 puszczone na tym systemie to normalnie kosmos. Jakby ktoś się zastanawiał nad nowym systemem nagłaśniania w samochodzie to zdecydowanie polecam BOSE:)


Montresor-- może coś więcej o Twoim sprzęciku bo wygląda ciekawie..

Offline Montresor

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #18 dnia: 14 Czerwca 2010, 09:30:42 »
Wobbler,

Sprzęcik domowy audio to od lat takie moje oczko w głowie  ;)

- źródło analogowe to gramofon Linn Basik z ramieniem Basik LV X, wkładka Denon DL-103, do tego przedwzmaczniacz gramofonowy Densen DP-Drive/DP02 MC (co ciekawe preramp phono jest zasilany światłem, przez to jest jednym z najciszej działających przedwzmacniaczy i skutecznie odizolowany od wpływu sieci zasilającej)
- odtwarzacz CD to również Densen model Beat B-400Plus (po upgrade) oraz pilot Gizmo
- wzmacniacz to także Densen model Beat B-100



- głośniki to piękne Sonus faber Concertino



- peryferia audio czyli kable to Audionova Moonwalk bi-wire oraz Proteus, Flatline Magic 1, Linn phono, zasilające to VooDoo Devil :)

a reszta to płyty kolekcjonowane od lat i muzyka  8)


Co do muzyki w samochodzie to założyłem głośniki DLS MS6A: 16,6-centymetrowy system 2-drożny z linii Reference MS, zwrotnice z trzystopniową regulacją poziomu przetwornika wysokotonowego, metalowa membrana, 28 mm jedwabny kopułkowy przetwornik wysokotonowy oraz skutecznie wytłumiłem drzwi i zamknąłem komory głośników w drzwiach.
Wytłumienie to równeż wymienione na nowe kołki mocujące tapicerkę, podklejona taśmą listwa ozdobna od wewnątrz (oryginalnie była zamocowana na spinkach, które brzęczały) oraz podklejone i uszczelnione przyciski sterujące elektryką szyb i lusterek w panelu drzwi. To wszytsko sprawiło że zachowałem fabrycznego Clariona w aucie wraz ze zintegrowanym  wzmaczniaczem. Muzyka mnie niemal w pełni satysfakcjonuje. Choć w domu gra lepiej ;)




 

ps. jeśli chodzi o słuchawki to używałem kiedyś Sennheisera HD 600, chyba jedne z najbardziej rzetelnych słuchawek, mogę zarekomendować - nie będziesz zawiedziony. A jak już dołożysz oddzielny wzmacniacz słuchawkowy na.; MF X-cans to bajka w uszach :)
 
ps2. jak lubisz się delektować w aucie perfekcyjnym dźwiękiem to polecam płyty z wytwórni NAIM lub ACT - nie zawiedziesz się :)
« Ostatnia zmiana: 14 Czerwca 2010, 22:44:03 wysłana przez Montresor »

Offline Tamara

  • (Тамара)
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 948
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Czerwca 2010, 23:34:06 »
Ja polecam sluchawki tej firmy:

http://www.gradolabs.com/

Mialam takie pozyczone i nie pamietam jaki to byl model, ale takie sobie kupie bo bardzo dobre byly.
You are gone
and I am with you:
this will never come again.

Wobbler

  • Gość
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #20 dnia: 29 Czerwca 2010, 21:13:34 »
Twój sprzęt widać pochodzi z już z audiofilskiej półki. Nic tylko pozazdrościć. Ja niestety jak na razie muszę zadowolić się swoim, opisywanym wcześniej Technicsem. Jeśli chodzi o słuchawki polecone przez Ciebie to niestety jak dla mnie, na razie trochę za drogie. Teraz myślę "posiedzieć" trochę na tych co mam a w przyszłym roku poszukam czegoś nowego ale tak do 800zł max. Sprzęt grający to ciężka sprawa jeśli chodzi o kupowanie bo ciężko jest znaleźć sklep, w którym można by na spokojnie przetestować kilka modeli z wyższej półki. O słuchawkach "Gradolabs" nie słyszałem jeszcze ale po wstępnym rozeznaniu widzę, że to raczej słuchawki z tej najwyższej półki. (cena 7000zł za słuchawki robi wrażenie;-)

Odnośnie wydawnictw z wytwórni, które poleciłeś to mógłbyś polecić jakieś konkretne tytuły?
Jeśli chodzi o muzykę w samochodzie to lubię takie łatwiejsze dźwięki np. Thrakattak;-)
Ale tak całkiem serio to w samochodzie w dobrej jakości nawet dobra elektronika nie jest zła.

Offline Sylvie

  • Сильвия
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1296
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Czerwca 2010, 21:17:06 »
Znajomy kupił słuchawki Grado za skromne chyba 600, czy 800 zł, więc tanie modele też robią :)
Ale jaki to konkretnie model to muszę się zapytać.
Something makes me nervous,
something makes me twitch...

Offline Montresor

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 131
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #22 dnia: 30 Czerwca 2010, 09:18:07 »
Twój sprzęt widać pochodzi z już z audiofilskiej półki. Nic tylko pozazdrościć. Ja niestety jak na razie muszę zadowolić się swoim, opisywanym wcześniej Technicsem. Jeśli chodzi o słuchawki polecone przez Ciebie to niestety jak dla mnie, na razie trochę za drogie. Teraz myślę "posiedzieć" trochę na tych co mam a w przyszłym roku poszukam czegoś nowego ale tak do 800zł max. Sprzęt grający to ciężka sprawa jeśli chodzi o kupowanie bo ciężko jest znaleźć sklep, w którym można by na spokojnie przetestować kilka modeli z wyższej półki. O słuchawkach "Gradolabs" nie słyszałem jeszcze ale po wstępnym rozeznaniu widzę, że to raczej słuchawki z tej najwyższej półki. (cena 7000zł za słuchawki robi wrażenie;-)

Odnośnie wydawnictw z wytwórni, które poleciłeś to mógłbyś polecić jakieś konkretne tytuły?
Jeśli chodzi o muzykę w samochodzie to lubię takie łatwiejsze dźwięki np. Thrakattak;-)
Ale tak całkiem serio to w samochodzie w dobrej jakości nawet dobra elektronika nie jest zła.

To zacznę od płyt NAIM:

1. Van der Veer, John - The Ark - muzyka niemal w stylu "Thrakattak" może nie tak szalona jak Crimsoni niemniej te klimaty z gitarą z metalowymi strunami i improwizjacjami
2. Antonio Forcione   - Tears of Joy - fenomenalna muzyka gitarowa łącząca klasyczną, flamenco i rytmy południowe
3. Daniel Mulhern - Pigeon Coup - amibitny pop z domieszką urzekającego folku
4. Dominic Miller & Neil Stacey - New Dawn - to Ten Dominic od Stinga :)

Jak Ci się spodoba to polecę następną wytwórnię ACT, z równie emocjonującym repertuarem jak i fenomenalną (rzetelną) jakością nagrań  ;)

Co do słuchawek i sprzętu wogóle, słuchawki warto kupić lepszej jakości lecz z drugiej ręki od pewnej osoby. Wiele sprzętu audio tak kupowałem i nigdy nie było problemów. Trzeba tylko zwrócić uwagę od kogo się kupuje i sprawdzić na miejscu, czy nie jest uszkodzony i ewentualnie ocenić stopień wyeksploataowania. To od razu widać czy ktoś dbał o sprzęt czy nie. Polecam w tym celu ogłoszenia w prasie Audio czy HFM i wycieczkę do delikwenta. Średnio kupuje się za połowę ceny detalicznej. Rzeczone słuchawki kupisz za ok 500-600 zł. 

Co do wymiany sprzętu w przyszłości to nie jesteś w stanie wszytskiego przesłuchać, nawet gdyby jakiś sklep to umożliwił. Jak będziesz zainteresowany wymianą sprzętu to chętnie podzielę się swoimi przemyśleniami w tym zakreesie. Kiedyś byłem na bieżąco z branżą audio dziś trochę mniej jednak wiedza i doświadczenia własne pozostały  :)   

 


Offline LukaszS

  • (ЛукашС)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 2960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #23 dnia: 05 Września 2010, 20:39:04 »
There is so much sorrow in the world,
there is so much emptiness and heartbreak and pain.
Somewhere on the road we have all taken a wrong turn...
how can we build the right path again?

Offline Sylvie

  • Сильвия
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1296
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #24 dnia: 05 Września 2010, 20:41:37 »
A jeśli ktoś ma odłożonych kilka groszy, to może kupić te kolumny:

http://allegro.pl/focal-utopia-iii-maestro-ministerstwo-dzwieku-i1183475147.html
Something makes me nervous,
something makes me twitch...

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21979
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #25 dnia: 05 Września 2010, 20:50:32 »
A jeśli ktoś ma odłożonych kilka groszy, to może kupić te kolumny:

http://allegro.pl/focal-utopia-iii-maestro-ministerstwo-dzwieku-i1183475147.html


Polset moze by chcial
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #26 dnia: 05 Września 2010, 21:33:40 »
A jeśli ktoś ma odłożonych kilka groszy, to może kupić te kolumny:

http://allegro.pl/focal-utopia-iii-maestro-ministerstwo-dzwieku-i1183475147.html


Polset moze by chcial

Chciał by ale nie ma tak wysokiej renty :D
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #27 dnia: 05 Września 2010, 21:35:48 »
Ja chcę sobie kupić sprzęt grający ale za ok 2 tysiące :)
Jak ktoś ma propozycje to słucham bo się nie tym nie znam 
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Wobbler

  • Gość
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #28 dnia: 05 Grudnia 2010, 23:50:07 »
Ja chcę sobie kupić sprzęt grający ale za ok 2 tysiące :)
Jak ktoś ma propozycje to słucham bo się nie tym nie znam 

Podobno to ładnie gra

http://allegro.pl/yamaha-pianocraft-mcr-840-dostawa-1zl-lub-wroclaw-i1338663164.html


Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Sprzęt grający
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwietnia 2011, 13:41:56 »
Nabyłem (prawie) sprawny magnetofon Fisher CR-4120M.
Zamierzam słuchać strych,zapomnieniach taśm i poczuć się jak w innej epoce za którą coraz częściej tęskne. digitalizacja bywa smutna i mecząca-coś umyka,"to coś..."
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"