Autor Wątek: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce  (Przeczytany 27252 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline LukaszS

  • (ЛукашС)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 2960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #105 dnia: 04 Marca 2019, 21:53:24 »
Muszę statystycznie zobaczyć ze swoich 9 koncertów, co usłyszałem i ile razy...

Bydgoszcz 1999
Bydgoszcz 2007
Budapeszt 2009
Praga 2009
Berlin 2013
Berlin 2018
Berlin 2018
Warszawa 2019
Kraków 2019
There is so much sorrow in the world,
there is so much emptiness and heartbreak and pain.
Somewhere on the road we have all taken a wrong turn...
how can we build the right path again?

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #106 dnia: 04 Marca 2019, 22:36:05 »
Pięknie to wszystko opisujesz LenoreLazuli; mam nadzieję, że kiedyś może się z nami podzielisz tymi "zapiskami z koncertu". U mnie głowa również pełna emocji związanych z tymi koncertami; jednak nie jestem w stanie ich przelać na papier.

Oj bałabym się tym dzielić, bo boję się nawet samemu zajrzeć do tego, gdy wróci mi przytomność umysłu :D Nigdy bym nie pomyślała, jaki mętlik w głowie będę miała po koncercie. Od euforii po dziwną pustkę, że nie ma na co czekać. Te strony będą chyba najbardziej nierzeczywistą rzeczą w moim dzienniku :D
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15472
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #107 dnia: 05 Marca 2019, 13:54:26 »
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Hajduk

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1093
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #108 dnia: 05 Marca 2019, 18:39:16 »
Pięknie to wszystko opisujesz LenoreLazuli; mam nadzieję, że kiedyś może się z nami podzielisz tymi "zapiskami z koncertu". U mnie głowa również pełna emocji związanych z tymi koncertami; jednak nie jestem w stanie ich przelać na papier.

A tymczasem jedna statystyczna informacja dla szczęśliwców, którzy byli na koncercie w Krakowie - Peter Hammill od roku 2009 (głębiej mi się nie chciało sięgać) wykonał na żywo "A Louse Is Not A Home" tylko raz - 17 listopada 2018 roku w Tokio podczas "koncertu życzeń" od japońskich słuchaczy; to naprawdę podnosi rangę wczorajszego wydarzenia, w którym dane mi było uczestniczyć.

Myślę, że to iż wrócił do "A Louse Is Not A Home" to zasługa japońskich fanów. Przed wykonaniem tej kompozycji Peter powiedział, że musi się skupić, bo całkiem niedawno musiał się nauczyć tego utworu na nowo.
Na razie nie mogę zebrać myśli i wrażeń dotyczących - dla mnie - jednego (z 20-godzinną przerwą) koncertu, na którym usłyszałem 33 "pieśni". Jest to jedno z najważniejszych doświadczeń w moim dotychczasowym życiu. Nie, nie jestem bezkrytyczny... lecz intensywność pasji i zaangażowania, które docierały do słuchaczy z obu scen, była tak przeogromna, że przesłania / unieważnia to wszelkie mankamenty wykonania (gubienie tonacji itp). Mam wrażenie obcowania z PRAWDĄ - czymś szlachetnym, pięknym, szczerym, niczym niezmąconym. Tak, to górnolotne, egzaltowane słowa ale nie potrafię wyrazić tego inaczej.
Po występie sobotnim powiedziałem, że był to najlepszy koncert jakiego doświadczyłem. Nie oczekiwałem, że dzień później uda się to przebić. Okazałem się człowiekiem małej wiary. To było MISTRZOSTWO.
Przypominają mi się słowa młodego Beksy po koncercie bydgoskim w 1995 roku, że marzenie się spełniło, ale pojawiło się kolejne. Jeszcze raz usłyszeć Mistrza na żywo.
Dziękuję wszystkim Forumowiczom. Szczególnie Michałowi Polsetowi.

Offline LukaszS

  • (ЛукашС)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 2960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #109 dnia: 05 Marca 2019, 19:04:43 »
Muszę statystycznie zobaczyć ze swoich 9 koncertów, co usłyszałem i ile razy...

Bydgoszcz 1999
Bydgoszcz 2007
Budapeszt 2009
Praga 2009
Berlin 2013
Berlin 2018
Berlin 2018
Warszawa 2019
Kraków 2019


85 piosenek na solowych koncertach Hammilla
39 na koncertach VDGG...

86 unikalnych pozycji
124 utwory na żywo

Koledzy mieli rację, że suitę Flight słyszałem na koncercie VDGG...

Poniżej lista tego co dane mi było usłyszeć na własne uszy i ilość :

Still Life   4
Lifetime   4
La Rossa   3
A Way Out   3
All That Before   3
Man-Erg   3
Patient   2
The Siren Song   2
That Wasn't What I Said   2
A Better Time   2
Ophelia   2
Been Alone So Long   2
Shell   2
Childlike Faith in Childhood's End   2
The Descent   2
Comfortable   2
Too Many of My Yesterdays   2
Faculty X   2
Over the Hill   2
I Will Find You   2
Scorched Earth   2
Interference Patterns   2
Shingle Song   2
Just Good Friends   2
The Comet, The Course, The Tail   2
Lemmings   2
The Lie (Bernini's Saint Theresa)   2
Meurglys III, the Songwriter's Guild   2
The Sleepwalkers   2
Nothing Comes   2
Unrehearsed   2
Nutter Alert   2
My Room (Waiting for Wonderland)   2
Easy to Slip Away   1
Afterwards   1
Happy Hour   1
 Flight   1
 Your Time Starts Now   1
Amnesiac   1
Four Pails   1
 Gog   1
Time to Burn   1
Last Frame   1
Driven   1
Anagnorisis   1
Stumbled   1
 Scorched Earth   1
 Bunsho   1
Like Veronica   1
The Second Hand   1
 A Plague of Lighthouse Keepers   1
The Undercover Man   1
Autumn   1
Torpor   1
Mirror Images   1
Your Time Starts Now   1
(In The) Black Room   1
Skin   1
My unintended   1
Stranger Still   1
(We Are) Not Here   1
Tenderness   1
Bubble   1
Empire of Delight   1
Once You Called Me   1
The Habit of the Broken Heart   1
Central Hotel   1
The Mercy   1
Our Eyes Give It Shape   1
Friday Afternoon   1
(On Tuesdays She Used to Do) Yoga   1
The Sphinx in the Face   1
A Louse Is Not a Home   1
Time Heals   1
Primo on the Parapet   1
House With No Door   1
Reputation   1
Traintime   1
Rubicon   1
Wondering   1
Curtains   1
In the End   1
Don't Tell Me   1

There is so much sorrow in the world,
there is so much emptiness and heartbreak and pain.
Somewhere on the road we have all taken a wrong turn...
how can we build the right path again?

Offline LukaszS

  • (ЛукашС)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 2960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #110 dnia: 05 Marca 2019, 19:06:07 »
Zabieram się za obróbkę dźwięku z obydwu koncertów. Podział na ścieżki
There is so much sorrow in the world,
there is so much emptiness and heartbreak and pain.
Somewhere on the road we have all taken a wrong turn...
how can we build the right path again?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15472
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #111 dnia: 06 Marca 2019, 17:32:43 »
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15472
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #112 dnia: 06 Marca 2019, 17:33:19 »
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline LukaszS

  • (ЛукашС)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 2960
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #113 dnia: 06 Marca 2019, 18:03:08 »
There is so much sorrow in the world,
there is so much emptiness and heartbreak and pain.
Somewhere on the road we have all taken a wrong turn...
how can we build the right path again?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #114 dnia: 07 Marca 2019, 01:58:57 »
Pięknie to wszystko opisujesz LenoreLazuli; mam nadzieję, że kiedyś może się z nami podzielisz tymi "zapiskami z koncertu". U mnie głowa również pełna emocji związanych z tymi koncertami; jednak nie jestem w stanie ich przelać na papier.

A tymczasem jedna statystyczna informacja dla szczęśliwców, którzy byli na koncercie w Krakowie - Peter Hammill od roku 2009 (głębiej mi się nie chciało sięgać) wykonał na żywo "A Louse Is Not A Home" tylko raz - 17 listopada 2018 roku w Tokio podczas "koncertu życzeń" od japońskich słuchaczy; to naprawdę podnosi rangę wczorajszego wydarzenia, w którym dane mi było uczestniczyć.

Myślę, że to iż wrócił do "A Louse Is Not A Home" to zasługa japońskich fanów. Przed wykonaniem tej kompozycji Peter powiedział, że musi się skupić, bo całkiem niedawno musiał się nauczyć tego utworu na nowo.
Na razie nie mogę zebrać myśli i wrażeń dotyczących - dla mnie - jednego (z 20-godzinną przerwą) koncertu, na którym usłyszałem 33 "pieśni". Jest to jedno z najważniejszych doświadczeń w moim dotychczasowym życiu. Nie, nie jestem bezkrytyczny... lecz intensywność pasji i zaangażowania, które docierały do słuchaczy z obu scen, była tak przeogromna, że przesłania / unieważnia to wszelkie mankamenty wykonania (gubienie tonacji itp). Mam wrażenie obcowania z PRAWDĄ - czymś szlachetnym, pięknym, szczerym, niczym niezmąconym. Tak, to górnolotne, egzaltowane słowa ale nie potrafię wyrazić tego inaczej.
Po występie sobotnim powiedziałem, że był to najlepszy koncert jakiego doświadczyłem. Nie oczekiwałem, że dzień później uda się to przebić. Okazałem się człowiekiem małej wiary. To było MISTRZOSTWO.
Przypominają mi się słowa młodego Beksy po koncercie bydgoskim w 1995 roku, że marzenie się spełniło, ale pojawiło się kolejne. Jeszcze raz usłyszeć Mistrza na żywo.
Dziękuję wszystkim Forumowiczom. Szczególnie Michałowi Polsetowi.

Dokładnie takie samo mam wrażenie. To był jeden koncert. Powiem więcej-czułem jakby Peter tak o tym myślał. Chyba przewidział że wielu ludzie zobaczy go w 2 miejscach. Koncert krakowski ,a zwłaszcza jego druga część to było pożegnanie z polską publicznością. Ciekawi mnie czy  "Louse..." wejdzie teraz do repertuaru? Jeżeli tak to zapewne tylko na chwilę. Do teraz pamiętam te ciszę gdy wyśpiewał "Sometimes I think..." Nie wiem jak u innych ale u mnie to rwanie w tak długiej ciszy wynikało z czekania az zaśpiewa "...I,...I...I" Na koniec. Tak akustycznie. Może ludzie też czekali na to i nie chcieli przerywać. Nie każdy znał tam dobrze repertuar Mistrza ;) Ktoś mi za plecami klaskał podczas "Unrehearsed" przedwcześnie.
Drogi Grzegorzu-nawet nie wiesz jak żałuje że mimo dwóch spotkań nie zrobiłem sobie z Tobą pamiątkowego zdjęcia. Dzięki za spotkanie. Aha.... Wtedy w Warszawie nie myśl że Cię nie poznałem-zwyczajnie jakoś wstydziłem się Ciebie zaczepić jako pierwszy,stojąc za Tobą :)       
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #115 dnia: 07 Marca 2019, 02:19:58 »
Nie wiem, jak się wraca do rzeczywistości po takich wieczorach. Mogłoby to potrwać trochę dłużej. Więcej nie powiem, bo chyba mnie trwale zamurowało.

Przy okazji - czy byłeś, Polsecie w 4 rzędzie?



Tak byłem☺ Przezt to ze nie wiemy jak wyglądasz to sie nie przywitalem.

Rozmawiałes z kimś po angielsku na początku rzędu i za późno padło słowo Polset - albo ja byłam w stanie mało kontaktującym :D siedziałam tuż obok na miejscu nr 7 w turkusowej marynarce i muszce. Miałam różowe włosy i wygląd przestraszonego dzieciaka :D Może kojarzysz

Niestety nie pamiętam Nawet nie pamiętam że w Warszawie rozmówiłem po angielsku :D W Krakowie to tak ale w W Warszawie? Ciekawe z kim i oczym gadałem? :)
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #116 dnia: 07 Marca 2019, 18:21:23 »
Nie wiem, jak się wraca do rzeczywistości po takich wieczorach. Mogłoby to potrwać trochę dłużej. Więcej nie powiem, bo chyba mnie trwale zamurowało.

Przy okazji - czy byłeś, Polsecie w 4 rzędzie?



Tak byłem☺ Przezt to ze nie wiemy jak wyglądasz to sie nie przywitalem.

Rozmawiałes z kimś po angielsku na początku rzędu i za późno padło słowo Polset - albo ja byłam w stanie mało kontaktującym :D siedziałam tuż obok na miejscu nr 7 w turkusowej marynarce i muszce. Miałam różowe włosy i wygląd przestraszonego dzieciaka :D Może kojarzysz

Niestety nie pamiętam Nawet nie pamiętam że w Warszawie rozmówiłem po angielsku :D W Krakowie to tak ale w W Warszawie? Ciekawe z kim i oczym gadałem? :)

No nic, to był dziwny wieczór. Ale jeśli ktoś w moim rzędzie przedstawił się Polset to raczej nie było pomyłki z mojej strony  :)
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #117 dnia: 07 Marca 2019, 19:53:45 »
Nie wiem, jak się wraca do rzeczywistości po takich wieczorach. Mogłoby to potrwać trochę dłużej. Więcej nie powiem, bo chyba mnie trwale zamurowało.

Przy okazji - czy byłeś, Polsecie w 4 rzędzie?



Tak byłem☺ Przezt to ze nie wiemy jak wyglądasz to sie nie przywitalem.

Rozmawiałes z kimś po angielsku na początku rzędu i za późno padło słowo Polset - albo ja byłam w stanie mało kontaktującym :D siedziałam tuż obok na miejscu nr 7 w turkusowej marynarce i muszce. Miałam różowe włosy i wygląd przestraszonego dzieciaka :D Może kojarzysz

Niestety nie pamiętam Nawet nie pamiętam że w Warszawie rozmówiłem po angielsku :D W Krakowie to tak ale w W Warszawie? Ciekawe z kim i oczym gadałem? :)

No nic, to był dziwny wieczór. Ale jeśli ktoś w moim rzędzie przedstawił się Polset to raczej nie było pomyłki z mojej strony  :)

Chyba już pamiętam. Powiedziałem tak do pewnej dziewczyny,znanej mi od lat fanki z internetu. Chociaz chyba moja nazwisko jej powiedziałem?  Sefi z nią mam ;) 
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #118 dnia: 07 Marca 2019, 20:34:18 »
Nie wiem, jak się wraca do rzeczywistości po takich wieczorach. Mogłoby to potrwać trochę dłużej. Więcej nie powiem, bo chyba mnie trwale zamurowało.

Przy okazji - czy byłeś, Polsecie w 4 rzędzie?



Tak byłem☺ Przezt to ze nie wiemy jak wyglądasz to sie nie przywitalem.

Rozmawiałes z kimś po angielsku na początku rzędu i za późno padło słowo Polset - albo ja byłam w stanie mało kontaktującym :D siedziałam tuż obok na miejscu nr 7 w turkusowej marynarce i muszce. Miałam różowe włosy i wygląd przestraszonego dzieciaka :D Może kojarzysz

Niestety nie pamiętam Nawet nie pamiętam że w Warszawie rozmówiłem po angielsku :D W Krakowie to tak ale w W Warszawie? Ciekawe z kim i oczym gadałem? :)

No nic, to był dziwny wieczór. Ale jeśli ktoś w moim rzędzie przedstawił się Polset to raczej nie było pomyłki z mojej strony  :)

Chyba już pamiętam. Powiedziałem tak do pewnej dziewczyny,znanej mi od lat fanki z internetu. Chociaz chyba moja nazwisko jej powiedziałem?  Sefi z nią mam ;) 

No to bardzo mi miło że nie miałam halucynacji :D
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15472
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Koncerty Petera Hammilla w 2019 w Polsce
« Odpowiedź #119 dnia: 08 Marca 2019, 12:25:49 »
Ciekawi mnie czy  "Louse..." wejdzie teraz do repertuaru? Jeżeli tak to zapewne tylko na chwilę. Do teraz pamiętam te ciszę gdy wyśpiewał "Sometimes I think..." Nie wiem jak u innych ale u mnie to rwanie w tak długiej ciszy wynikało z czekania az zaśpiewa "...I,...I...I" Na koniec.

No właśnie - tego końcowego "I..." nie było; albo nie słyszałem bo byłem w takim szoku, że "Louse" został zagrany. Wrażenie robiła na pewno owacja na stojąco po "Louse"; Peter wtedy się uśmiechnął i powiedział, że jeszcze coś zagra...
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.