Autor Wątek: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition  (Przeczytany 5746 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Frippotronic

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Mężczyzna
  • CRISWELL
    • Zobacz profil
Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« dnia: 21 Grudnia 2009, 00:14:52 »
http://rateyourmusic.com/list/Frippotronic/uprawiam__2__avant_prog

Moja lista, nie ma Henry Cowa - bo jestem za cienki chyba na niego ;> Ciągle będę aktualizował.

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Grudnia 2009, 10:21:29 »
Twoja lista uswiadamia mi jak malo wiem o tej muzyce. Znam stad tylko Magme (choc znam, to chyba za duze slowo) i raz czy dwa slyszalem Kultivator... reszte kojarze co najwyzej z nazyw (Univers Zero) albo wcale ;(

Offline Frippotronic

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Mężczyzna
  • CRISWELL
    • Zobacz profil
Odp: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Grudnia 2009, 10:44:34 »
Twoja lista uswiadamia mi jak malo wiem o tej muzyce. Znam stad tylko Magme (choc znam, to chyba za duze slowo) i raz czy dwa slyszalem Kultivator... reszte kojarze co najwyzej z nazyw (Univers Zero) albo wcale ;(

Warto się zainteresować :)

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Grudnia 2009, 13:22:48 »
No i sie zainteresowalem i moge z czystym sumieniem napisac, ze Univers Zero nie jest mi juz znany tylko z nazwy :)

Offline Frippotronic

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Mężczyzna
  • CRISWELL
    • Zobacz profil
Odp: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Grudnia 2009, 03:32:03 »
No i sie zainteresowalem i moge z czystym sumieniem napisac, ze Univers Zero nie jest mi juz znany tylko z nazwy :)

Bardzo ciekawa muzyka, aczkolwiek wielokrotnie zarzucano jej to, że nadaje się bardziej jako soundtrack do jakiegoś horroru niż do słuchania, he he.

Wobbler

  • Gość
Odp: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Stycznia 2010, 18:11:51 »
Ja ostatnio również jestem w opozycji i aktualnie zachwycam  się takimi zespołami jak Henry Cow, Univers Zero, Art Zoyd, Art Bears, Slappy Happy czy Samla Mammas Manna.  Muzyka wyjątkowo wymagająca ale jak już się mnie więcej załapie co tam jest grane to na pewno nie będzie chciało łatwo puścić.

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Stycznia 2010, 14:24:57 »
Ja takie rzeczy musze dawkowac bardzo ostrożnie. Bycmoze wynika to z tego, ze jestem za "cienki w uszach" :) - doslownie i w przenosni. Generalnie nie stronie od Canterbury. Bardzo lubie takie rzeczy jak Caravan, Khan, cenie Hatfield and the North, Gong,  Egg ale juz taki Henry Cow jest dla mnie zbyt "odjechany".

Offline Frippotronic

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Płeć: Mężczyzna
  • CRISWELL
    • Zobacz profil
Odp: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Stycznia 2010, 18:50:12 »
Nie wiem, czy wspominałem. Nowe Univers Zero, z 2010 roku - GENIUSZ!

Offline Kogut

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 1267
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Maja 2014, 17:35:42 »
Ja jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do kakofonicznej nudy typu Gong. Magma też mnie swego czasu zanudziła potwornie. Z Canterbury niektóre rzeczy bardzo lubię, ale te wszystkie RIO, Zeuhl... Nie. Zdecydowanie wolę jakieś psychodeliczne rozjazdy niż ten cały "awangardowy" zgiełk.

Online Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22065
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Maja 2014, 19:59:30 »
Ja jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do kakofonicznej nudy typu Gong. Magma też mnie swego czasu zanudziła potwornie. Z Canterbury niektóre rzeczy bardzo lubię, ale te wszystkie RIO, Zeuhl... Nie. Zdecydowanie wolę jakieś psychodeliczne rozjazdy niż ten cały "awangardowy" zgiełk.

z  tych klimatów polecam grupę Henry cow i ich wspaniały album Unrest- kilka lat temu zrobił niemałą furorę na tym forum :) starsi forumowicze pewnie pamiętają
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sylvie

  • Сильвия
  • Central Scrutinizer
  • Ekspert-wyjadacz
  • *
  • Wiadomości: 1296
  • Płeć: Kobieta
    • Zobacz profil
Odp: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Maja 2014, 22:19:43 »
z  tych klimatów polecam grupę Henry cow i ich wspaniały album Unrest- kilka lat temu zrobił niemałą furorę na tym forum :) starsi forumowicze pewnie pamiętają

Henryk Krowa rządzi!
Something makes me nervous,
something makes me twitch...

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6640
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Avant-Prog, Zeuhl, Rock in Opposition
« Odpowiedź #11 dnia: 06 Maja 2014, 13:50:57 »
Ja jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do kakofonicznej nudy typu Gong. Magma też mnie swego czasu zanudziła potwornie. Z Canterbury niektóre rzeczy bardzo lubię, ale te wszystkie RIO, Zeuhl... Nie. Zdecydowanie wolę jakieś psychodeliczne rozjazdy niż ten cały "awangardowy" zgiełk.
Ja jakoś nigdy nie mogłem się przekonać do kakofonicznej nudy typu Gong. Magma też mnie swego czasu zanudziła potwornie. Z Canterbury niektóre rzeczy bardzo lubię, ale te wszystkie RIO, Zeuhl... Nie. Zdecydowanie wolę jakieś psychodeliczne rozjazdy niż ten cały "awangardowy" zgiełk.

z  tych klimatów polecam grupę Henry cow i ich wspaniały album Unrest- kilka lat temu zrobił niemałą furorę na tym forum :) starsi forumowicze pewnie pamiętają
z  tych klimatów polecam grupę Henry cow i ich wspaniały album Unrest- kilka lat temu zrobił niemałą furorę na tym forum :) starsi forumowicze pewnie pamiętają

Henryk Krowa rządzi!


Ja pamiętam oczywiście ale jego tego nie lubiłem nigdy. Magmy też nie lubię 
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"