Autor Wątek: Aktualnie słucham...  (Przeczytany 2522752 razy)

0 użytkowników i 6 Gości przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22119
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4155 dnia: 25 Marca 2011, 19:46:05 »
Procol harum i Grand hotel [ok]
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4156 dnia: 25 Marca 2011, 22:56:03 »
Oldfield-Crises [ok]
Świetna rzecz. [ok]
Według mnie lepsza od trochę przereklamowanego Tubular Bells.





zgadzam sie zTobą w 1000%....kiedyś mi sie Dzwony podobały , teraz jednak dzialają na mnie usypiająco

Słucham Dzwonów! Chcę sprawdzić czy nie usnę :D I nic z tego. Cześć pierwszej kompozycji to ARCYDZIEŁO,zaryzykuje ze kompozycyjnie jest lepsze od wszystkiego co Hammill kiedykolwiek skomponował. Cześć druga jest słabsza o polowe ale ciągle jest dobrze. Powinna być krótsza po prostu,bo między 1 a 10 minuta są nudy na pudy a motyw który zaczyna się ok 17 minuty jest cudowny ale też za długi. A finał.. finał jest rozczulający :D Kocham takie "puszczanie oka" na koniec wielkiego dzieła które było raczej melnchlijne.     
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22119
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4157 dnia: 25 Marca 2011, 23:23:37 »
Oldfield-Crises [ok]
Świetna rzecz. [ok]
Według mnie lepsza od trochę przereklamowanego Tubular Bells.





zgadzam sie zTobą w 1000%....kiedyś mi sie Dzwony podobały , teraz jednak dzialają na mnie usypiająco

zaryzykuje ze kompozycyjnie jest lepsze od wszystkiego co Hammill kiedykolwiek skomponował.




nie zgodze sie- moze i Oldfield technicznie jest lepszym kompozytorem lecz Dzwony sa dla mne wyprane z emocji i po prostu chwilami nudne- jesli chodzi o emocjonalnosc muzyki PH wyprzedza Oldfielda  o lata świetlne...........
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Wobbler

  • Gość
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4158 dnia: 26 Marca 2011, 00:03:24 »

Cześć pierwszej kompozycji to ARCYDZIEŁO,zaryzykuje ze kompozycyjnie jest lepsze od wszystkiego co Hammill kiedykolwiek skomponował.

To żeś dał do pieca :D. Muzyka Tubular Bells to nic poza fajnie brzmiącymi dźwiękami. Ot tak żeby chwile posłuchać (np. do przetestowania systemu 5.1) Ogólnie kompozycja nudna bo pozbawiona treści (no może jakby tego na haju słuchać to gdzieś się tam treść usłyszy…). Nazywanie tego ARCYDZIEŁEM jest śmieszne, a stawianie ponad Hammillem na poświęconym jego muzyce forum bluźnierstwem. ;)

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4159 dnia: 26 Marca 2011, 00:46:59 »
Oldfield-Crises [ok]
Świetna rzecz. [ok]
Według mnie lepsza od trochę przereklamowanego Tubular Bells.





zgadzam sie zTobą w 1000%....kiedyś mi sie Dzwony podobały , teraz jednak dzialają na mnie usypiająco

zaryzykuje ze kompozycyjnie jest lepsze od wszystkiego co Hammill kiedykolwiek skomponował.




nie zgodze sie- moze i Oldfield technicznie jest lepszym kompozytorem lecz Dzwony sa dla mne wyprane z emocji i po prostu chwilami nudne- jesli chodzi o emocjonalnosc muzyki PH wyprzedza Oldfielda  o lata świetlne...........

Cześć pierwszej kompozycji to ARCYDZIEŁO,zaryzykuje ze kompozycyjnie jest lepsze od wszystkiego co Hammill kiedykolwiek skomponował.

To żeś dał do pieca :D. Muzyka Tubular Bells to nic poza fajnie brzmiącymi dźwiękami. Ot tak żeby chwile posłuchać (np. do przetestowania systemu 5.1) Ogólnie kompozycja nudna bo pozbawiona treści (no może jakby tego na haju słuchać to gdzieś się tam treść usłyszy…). Nazywanie tego ARCYDZIEŁEM jest śmieszne, a stawianie ponad Hammillem na poświęconym jego muzyce forum bluźnierstwem. ;)

Zaskakujecie mnie.  To jest ARCYDZIEŁO!!! I nie mogę pojąć czemu tego nie słyszycie.
Znam te płytę od lat (na pewno dłużej niż Wobbler) i wciąż mnie porywa i powoduje ciarki na plecach,wyciska łzy wzruszenia. Porównajcie sobie instrumentalne utwory Hammilla z tym! Co jest lepsze?! Troche obiektywizmu! Nie pisałem generalnie ze Oldfield jest lepszy od Hammilla,chodziło konkretnie o ten album a jeszcze konkretniej o pierwszy utwór,drugi już nie. 
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Kuba

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 616
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4160 dnia: 26 Marca 2011, 00:54:35 »
Uwielbiam Tubular Bells, ale już drugą stronę (drugi utwór) już dużo mniej. Pierwsza część jest wybitna, geniusz.

U mnie głównie odloty:

Gong - Flying Teapot
Gong - You
Steve Hillage - Fish Rising
Steve Hillage - Rainbow Dome Musick
Ozric Tentacles - Jurassic Shift
Ozric Tentacles - Arborescence
How can I be free?
How can I get help?
Am I really me?
Am I someone else?

Desdemona

  • Gość
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4161 dnia: 26 Marca 2011, 02:55:35 »
"Tylko Rock" najwyższą ocenę (5 gwiazdek) nazywał "wstyd nie mieć" i tak jest z "Dzwonami", oczywiście oryginalnymi, czyli cześcią 1.
Czy to jest kompozycja wybitna to kwestia nazewnictwa, mnie się podoba, chociaż z Oldfielda bardzo lubię też jego solówki gitarowe, np. z "Platinum".
To bardzo dobry gitarzysta i dość zdolny kompozytor, niestety oprócz kompozycji świetnych miał tendencje to komponowania przebojów, do czego też zresztą miał talent, ale jednak osobiście słuchać jego popowych numerów nie mogę.
W sumie w ogóle nie mogę słuchać popu ;)
Z całego dorobku Oldfielda możnaby wybrać kilka naprawdę świetnych numerów, "Dzwony" się do nich zaliczają.
O następnych częściach "Dzwonów" nie ma sensu pisać, lepiej żeby ich nie było :)

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4162 dnia: 26 Marca 2011, 09:20:01 »
"Tylko Rock" najwyższą ocenę (5 gwiazdek) nazywał "wstyd nie mieć" i tak jest z "Dzwonami", oczywiście oryginalnymi, czyli cześcią 1.
Czy to jest kompozycja wybitna to kwestia nazewnictwa, mnie się podoba, chociaż z Oldfielda bardzo lubię też jego solówki gitarowe, np. z "Platinum".
To bardzo dobry gitarzysta i dość zdolny kompozytor, niestety oprócz kompozycji świetnych miał tendencje to komponowania przebojów, do czego też zresztą miał talent, ale jednak osobiście słuchać jego popowych numerów nie mogę.
W sumie w ogóle nie mogę słuchać popu ;)
Z całego dorobku Oldfielda możnaby wybrać kilka naprawdę świetnych numerów, "Dzwony" się do nich zaliczają.
O następnych częściach "Dzwonów" nie ma sensu pisać, lepiej żeby ich nie było :)


Zgadzam się (o dziwno) z Des. Platinum też kocham! 2 i 3 dzwony to kompromitacja!
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22119
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4163 dnia: 26 Marca 2011, 11:30:06 »
"Tylko Rock" najwyższą ocenę (5 gwiazdek) nazywał "wstyd nie mieć" i tak jest z "Dzwonami", oczywiście oryginalnymi, czyli cześcią 1.
Czy to jest kompozycja wybitna to kwestia nazewnictwa, mnie się podoba, chociaż z Oldfielda bardzo lubię też jego solówki gitarowe, np. z "Platinum".
To bardzo dobry gitarzysta i dość zdolny kompozytor, niestety oprócz kompozycji świetnych miał tendencje to komponowania przebojów, do czego też zresztą miał talent, ale jednak osobiście słuchać jego popowych numerów nie mogę.
W sumie w ogóle nie mogę słuchać popu ;)
Z całego dorobku Oldfielda możnaby wybrać kilka naprawdę świetnych numerów, "Dzwony" się do nich zaliczają.
O następnych częściach "Dzwonów" nie ma sensu pisać, lepiej żeby ich nie było :)


Zgadzam się (o dziwno) z Des. Platinum też kocham! 2 i 3 dzwony to kompromitacja!

Drugie jeszcze chwilami da sie sluchać- Trójka jest Wielkim nieporozumieniem- dno i 6 metrow mułu jak mawia Des
a Dzwony znam juz od 25 lat więc można powiedzieć iz prawie od zawsze- kiedyś bylem zachwycony ta kompozycją teraz jednak mnie nudzi- część pierwsza o wiele ciekawsza niz druga jednak i tak wieje od niej nudą ( choć i tu sa przebłyski)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22119
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4164 dnia: 26 Marca 2011, 13:19:58 »
ELP i Works vol 2
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline kpt. Nemo

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 208
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4165 dnia: 26 Marca 2011, 14:22:19 »
Gentle Giant - "Playing the Fool" [ok]

Wobbler

  • Gość
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4166 dnia: 26 Marca 2011, 14:27:29 »
"Tylko Rock" najwyższą ocenę (5 gwiazdek) nazywał "wstyd nie mieć" i tak jest z "Dzwonami", oczywiście oryginalnymi, czyli cześcią 1.
Czy to jest kompozycja wybitna to kwestia nazewnictwa, mnie się podoba, chociaż z Oldfielda bardzo lubię też jego solówki gitarowe, np. z "Platinum".
To bardzo dobry gitarzysta i dość zdolny kompozytor, niestety oprócz kompozycji świetnych miał tendencje to komponowania przebojów, do czego też zresztą miał talent, ale jednak osobiście słuchać jego popowych numerów nie mogę.
W sumie w ogóle nie mogę słuchać popu ;)
Z całego dorobku Oldfielda możnaby wybrać kilka naprawdę świetnych numerów, "Dzwony" się do nich zaliczają.
O następnych częściach "Dzwonów" nie ma sensu pisać, lepiej żeby ich nie było :)


Zgadzam się (o dziwno) z Des. Platinum też kocham! 2 i 3 dzwony to kompromitacja!

Drugie jeszcze chwilami da sie sluchać- Trójka jest Wielkim nieporozumieniem- dno i 6 metrow mułu jak mawia Des
a Dzwony znam juz od 25 lat więc można powiedzieć iz prawie od zawsze- kiedyś bylem zachwycony ta kompozycją teraz jednak mnie nudzi- część pierwsza o wiele ciekawsza niz druga jednak i tak wieje od niej nudą ( choć i tu sa przebłyski)

Przesłuchałem sobie ponownie Dzwony i odczucia mam podobne jak Sebastian. Kiedyś bardziej mi się to podobało. Teraz wydaje mi się to nudne. Być może za dużo się nasłuchałem Henry Cow, Art Zoyd, Slappy Happy i innych tego typu produkcji, przez co prosta forma muzyczna mnie nudzi. Spróbuję sobie tego posłuchać podczas jazdy samochodem, może wtedy lepiej się tego słucha.

Desdemona

  • Gość
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4167 dnia: 26 Marca 2011, 14:34:31 »
Przesłuchałem sobie ponownie Dzwony i odczucia mam podobne jak Sebastian. Kiedyś bardziej mi się to podobało. Teraz wydaje mi się to nudne. Być może za dużo się nasłuchałem Henry Cow, Art Zoyd, Slappy Happy i innych tego typu produkcji, przez co prosta forma muzyczna mnie nudzi. Spróbuję sobie tego posłuchać podczas jazdy samochodem, może wtedy lepiej się tego słucha.

Slapp Happy ;)
Z tych 3 kapel najbardziej lubię Heńka Krowę ;)

Miałam okazję zobaczyć kilka minut koncertu Oldfielda "Millenium Bell" (chyba), nie polecam ;)

Eternal Wanderers - "The Door to a Parallel World".

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6641
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4168 dnia: 26 Marca 2011, 14:52:49 »
Przesłuchałem sobie ponownie Dzwony i odczucia mam podobne jak Sebastian. Kiedyś bardziej mi się to podobało. Teraz wydaje mi się to nudne. Być może za dużo się nasłuchałem Henry Cow, Art Zoyd, Slappy Happy i innych tego typu produkcji, przez co prosta forma muzyczna mnie nudzi. Spróbuję sobie tego posłuchać podczas jazdy samochodem, może wtedy lepiej się tego słucha.

Slapp Happy ;)
Z tych 3 kapel najbardziej lubię Heńka Krowę ;)

Miałam okazję zobaczyć kilka minut koncertu Oldfielda "Millenium Bell" (chyba), nie polecam ;)

Eternal Wanderers - "The Door to a Parallel World".


Jazda audi 150 km/h może zaburzyć odbiór tej muzyki Maćku :D.
Ja zaliczyłem też ten koncert ale nie cały-wytrzymać nie mogłem.
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22119
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Aktualnie słucham...
« Odpowiedź #4169 dnia: 26 Marca 2011, 15:02:20 »
Genesis i Foxtrot
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?