Autor Wątek: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu  (Przeczytany 12438 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5228
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« dnia: 22 Kwietnia 2019, 13:43:39 »
Byłem w domu u PH na jakimś przyjęciu. Dużo osób się przewijało przez ten dom i ogród. PH był trochę młodszy niż teraz. Ubrany w białe spodnie i białą kurtkę, pod nią miał  czarną koszulkę.
Siedzieliśmy w kilka osób w pokoju przy stole i piliśmy jakieś drinki, był wieczór.  Na przeciw nas stały półki z płytami na jednej z nich na dole było pełno płyt CD w papierowych obwolutach. PH zaczął tam grzebać i pokazał mi jakieś dwie składanki z kolorowymi okładkami i mówił, że to są jakieś rzadkie rarytasy z nieznanymi zespołami. Potem wygrzebał tam jakąś płytę w czarno białej papierowej okładce. To była jego płyta wydana kiedyś w jednym egzemplarzu. Nawet mi puścił i powiedział, że mogę sobie to przegrać. Zobaczyłem, że są na niej tylko dwa utwory każdy około 30 minut. Muzyka w formie suity. Instrumenty takie jak pianino, elektronika, perkusja bass i jakieś dziwne dźwięki - eksperymenty. Pojawiał się też od czasu do czasu śpiew mniej lub bardziej melodyjny.
Następnym razem znowu przyjechałem do niego z jakimiś kolegami i czystym cd aby to nagrać. PH zostawił nas samych w pokoju i poszedł zająć się innym gośćmi. Grzebałem na tej półce i odszukałem tą płytę. Potem szukałem sprzętu, na którym mógłbym to przegrać. W tym czasie koledzy siedzieli sobie, coś pili i nudzili się bo byli sami. Czas mijał a ja uruchamiałem różne odtwarzacze i próbowałem jakoś przegrać tę płytę. Ciężko było rozgryźć ten sprzęt długo to trwało. Koledzy orzekli, że wychodzimy i nie zdążyłem nagrać tej płyty. Zapamiętałem tylko okładkę, którą umieszczam poniżej.

Taki miałem dzisiaj sen.

PS
Wiem, że mam zryty beret.
...where I trade cigarettes in return for songs

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Kwietnia 2019, 14:10:53 »
Nigdy nie wpadłem na to by opisywać moje sny w PH. Ostnio mi się śniło że byłem na jego koncercie. Sen był też po obejrzeniu koncertu z Diksmuide. Szczegółow nie pamiętam. Ale  sprzed wielu lat o koncercie VDGG na który nie mogłem trafić , bo błądziłem w podziemnych korytarzach budynku w którym się znajdował nigdy nie zapomnę
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Kwietnia 2019, 16:55:37 »
Mi się kiedyś śniło, że we własnej miescinie pomagałam PH organizować transport sprzętu na występ. A kilka miesięcy przed koncertem - że właśnie poszłam na koncert, ale Mistrz okazał się pozbawioną talentu drag queen :P
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21979
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Kwietnia 2019, 17:29:04 »
zryty beret to ja mam Terecero: wiele lat temu śnilo mi się zatopione miasto R'leih w którym spi Wielki Cthulhu: spacerowałem sobię bo tym gigantycznym, cyklopowym rejonie i w pewnym momencie uslyszałem odległy spiew (Lunatic in knots): okazalo się że to sam Hammill został uwieziony przez Wielkiego Przedwiecznego ktoremu nie podobala się płyta Thin air i za karę PH został skazany na wieczne przebywanie tam- próbowałem go odnależć i mu pomóc w ucieczce jednak w żadem sposób nie potrafiłem zlokalizować tego odległego śpiewania ;D
« Ostatnia zmiana: 22 Kwietnia 2019, 17:48:04 wysłana przez Sebastian Winter »
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Kwietnia 2019, 18:15:33 »
Czuję że to będzie najlepszy wątek na tym forum :D
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5228
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Kwietnia 2019, 18:24:20 »
zryty beret to ja mam Terecero: wiele lat temu śnilo mi się zatopione miasto R'leih w którym spi Wielki Cthulhu: spacerowałem sobię bo tym gigantycznym, cyklopowym rejonie i w pewnym momencie uslyszałem odległy spiew (Lunatic in knots): okazalo się że to sam Hammill został uwieziony przez Wielkiego Przedwiecznego ktoremu nie podobala się płyta Thin air i za karę PH został skazany na wieczne przebywanie tam- próbowałem go odnależć i mu pomóc w ucieczce jednak w żadem sposób nie potrafiłem zlokalizować tego odległego śpiewania ;D

Niezłe :-)
...where I trade cigarettes in return for songs

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15472
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Kwietnia 2019, 20:28:56 »
Fajne te sny o Hammillu.  :)
Każdy, kto słucha Hammilla ma zryty beret  :D (tak twierdzą niektóre osoby z mojej rodziny - ale kto to cicho sza).
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Kwietnia 2019, 20:47:14 »
zryty beret to ja mam Terecero: wiele lat temu śnilo mi się zatopione miasto R'leih w którym spi Wielki Cthulhu: spacerowałem sobię bo tym gigantycznym, cyklopowym rejonie i w pewnym momencie uslyszałem odległy spiew (Lunatic in knots): okazalo się że to sam Hammill został uwieziony przez Wielkiego Przedwiecznego ktoremu nie podobala się płyta Thin air i za karę PH został skazany na wieczne przebywanie tam- próbowałem go odnależć i mu pomóc w ucieczce jednak w żadem sposób nie potrafiłem zlokalizować tego odległego śpiewania ;D

Zaraz posłucham "What ,Now?" po przeczytaniu tego :)

Kiedyś mi się śniło że idę na piechotę z Warszawy do Karkowa (lub odwrotnie,już nie pamiętam) i cały czas grała mi w uszach płyta "Still Life" :)
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5228
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Listopada 2019, 12:49:06 »
Ostatni sen:

Byłem w jakimś klubie w piwnicy z ceglaną ścianą. Zamówiłem piwo, gdyż na środku sali tkwił okrągły bar, zadaszony i oświetlony. W okół niego kłębiło się pełno ludzi, barmani uwijali się w środku tego koła. Cała sala była zatłoczona. W dali jawiła się również scena; bo okazało się, że jestem na jakimś koncercie. Stojąc przy barze miałem dobry widok na to, co dzieje się na scenie. Na niej, w świetle dwóch reflektorów siedział z gitarą akustyczną PH, miał około 50 lat. Ubrany był w czarną koszulę i białe spodnie. Za nim, w cieniu, ktoś grał na organach. Grali materiał z Godbluff. Niesamowite było to, że cała sala z entuzjazmem śpiewała wraz z nim, wszystkie te zakrętasy wokalne, całe partie tekstów, modulując swoje głosy (proszę wyobrazić sobie "The Undercover Man" lub "Scorched" śpiewany przez tłum). Czasami więc, nie słyszałem PH, bo śpiew towarzyszy zagłuszał. Próbowałem śpiewać, ale zdałem sobie sprawę, że nie znam tych tekstów tak dobrze jak oni. Trochę było mi głupio, ale fajny koncert. Jeśli ktoś z Was tam był, to również niech napisze;-)
« Ostatnia zmiana: 20 Listopada 2019, 13:00:35 wysłana przez tercero »
...where I trade cigarettes in return for songs

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21979
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Listopada 2019, 20:30:10 »
Ostatni sen:

Byłem w jakimś klubie w piwnicy z ceglaną ścianą. Zamówiłem piwo, gdyż na środku sali tkwił okrągły bar, zadaszony i oświetlony. W okół niego kłębiło się pełno ludzi, barmani uwijali się w środku tego koła. Cała sala była zatłoczona. W dali jawiła się również scena; bo okazało się, że jestem na jakimś koncercie. Stojąc przy barze miałem dobry widok na to, co dzieje się na scenie. Na niej, w świetle dwóch reflektorów siedział z gitarą akustyczną PH, miał około 50 lat. Ubrany był w czarną koszulę i białe spodnie. Za nim, w cieniu, ktoś grał na organach. Grali materiał z Godbluff. Niesamowite było to, że cała sala z entuzjazmem śpiewała wraz z nim, wszystkie te zakrętasy wokalne, całe partie tekstów, modulując swoje głosy (proszę wyobrazić sobie "The Undercover Man" lub "Scorched" śpiewany przez tłum). Czasami więc, nie słyszałem PH, bo śpiew towarzyszy zagłuszał. Próbowałem śpiewać, ale zdałem sobie sprawę, że nie znam tych tekstów tak dobrze jak oni. Trochę było mi głupio, ale fajny koncert. Jeśli ktoś z Was tam był, to również niech napisze;-)

musisz podświadomie czesto myśleć o PH - stąd te sny :)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Tercero

  • Тэгсего
  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 5228
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Listopada 2019, 11:10:21 »
Ostatni sen:

Byłem w jakimś klubie w piwnicy z ceglaną ścianą. Zamówiłem piwo, gdyż na środku sali tkwił okrągły bar, zadaszony i oświetlony. W okół niego kłębiło się pełno ludzi, barmani uwijali się w środku tego koła. Cała sala była zatłoczona. W dali jawiła się również scena; bo okazało się, że jestem na jakimś koncercie. Stojąc przy barze miałem dobry widok na to, co dzieje się na scenie. Na niej, w świetle dwóch reflektorów siedział z gitarą akustyczną PH, miał około 50 lat. Ubrany był w czarną koszulę i białe spodnie. Za nim, w cieniu, ktoś grał na organach. Grali materiał z Godbluff. Niesamowite było to, że cała sala z entuzjazmem śpiewała wraz z nim, wszystkie te zakrętasy wokalne, całe partie tekstów, modulując swoje głosy (proszę wyobrazić sobie "The Undercover Man" lub "Scorched" śpiewany przez tłum). Czasami więc, nie słyszałem PH, bo śpiew towarzyszy zagłuszał. Próbowałem śpiewać, ale zdałem sobie sprawę, że nie znam tych tekstów tak dobrze jak oni. Trochę było mi głupio, ale fajny koncert. Jeśli ktoś z Was tam był, to również niech napisze;-)

musisz podświadomie czesto myśleć o PH - stąd te sny :)

Aż strach pomyśleć - co na to Freud?
...where I trade cigarettes in return for songs

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21979
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Grudnia 2019, 18:25:57 »
mnie się dzisiaj śniło że Wielka Żarłoczna Roślina która jest zmutowana i do tego obdarzona darem latania chciała pożyczyć ode mnie album This Hammilla a ja balem się że mi zniszczy okładkę i uciekłem do piwnicy  ;D z płytą oczywiście
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Grudnia 2019, 20:55:18 »
Tak myślę czy nie powinien powstać wątek gdzie będziemy opisywać swoje sny,nie tylko wtedy gdy są one związane z Hammillem ?  :)
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 21979
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Grudnia 2019, 07:53:48 »
Tak myślę czy nie powinien powstać wątek gdzie będziemy opisywać swoje sny,nie tylko wtedy gdy są one związane z Hammillem ?  :)

dobra myśl- choć jak ja miałbym opisywać swoje to wiele osób może zakwestionować moją poczytalność :)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Polset

  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 6633
  • Płeć: Mężczyzna
  • Michał Sz. (Polset)
    • Zobacz profil
    • Polset on YouTube
Odp: Płyta PH wydana w jednym egzemplarzu
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Grudnia 2019, 08:35:44 »
Tak myślę czy nie powinien powstać wątek gdzie będziemy opisywać swoje sny,nie tylko wtedy gdy są one związane z Hammillem ?  :)

dobra myśl- choć jak ja miałbym opisywać swoje to wiele osób może zakwestionować moją poczytalność :)

Moją też :) To dobrze,bo to znaczy że nie byłoby to nudne ;)
I cieszę się że jestem sam. Samotnie łatwiej myśleć i łatwiej tańczyć kiedy już poumierają wszyscy"