Autor Wątek: Filmy, filmy...  (Przeczytany 162042 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22056
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #450 dnia: 07 Sierpnia 2017, 15:19:55 »
"Casablanca" (czyli czemu każdy chce być Humphreyem Bogartem  ;D )


klasyczny film- oglądałem go chyba z 10000 razy- moja ulubiona scena: kiedy Ilsa przychodzi po zamknięciu baru do Ricka a on jest kompletnie pijany ze smutku :)  za radą Marka Hłaski kilka razy próbowałem ją nawet odegrać , jednak nic ciekawego z tego nie wyszlo
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #451 dnia: 07 Sierpnia 2017, 19:19:33 »
Muszę przyznać, że oglądałam po raz pierwszy w życiu, nie mam jeszcze ulubionych scen, ale co druga była mistrzowska. Wiem, że będę do "Casablanki" często wracać, byla cudowna nawet dla kogoś, kto gardzi filmami o miłości :D A rada Hłaski jest bardzo interesująca. Odgrywanie Ricka to niewątpliwie świetny pomysł na nudę w długie, samotne noce  ;D
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline Jurski

  • Koneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 2469
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #452 dnia: 07 Sierpnia 2017, 22:19:03 »
A ja przez wiele lat za moją ulubioną uważałem ostatnią :) Nie było wprawdzie happy endu, a jednak człowiek czuł się na sercu nieco lepiej.

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #453 dnia: 09 Sierpnia 2017, 11:40:24 »
Nie zachwyciła mnie ostatnia scena, wydawała mi się ładna, ale dość oczywista: po prostu musiało się tak skończyć i kropka. Film najbardziej mi się podobał dopóki jeszcze miałam jakieś wątpliwości co do decyzji Ricka. Choć możliwe, że wszystko było przewidywalne od samego początku :)

A teraz obejrzałam sobie "Afrykańską królową" na fali mojego zachwytu grą Bogarta. Film niewybitny, ale przyjemny. Humphrey udający hipopotama - bezcenny.
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22056
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #454 dnia: 09 Sierpnia 2017, 14:30:18 »
Nie zachwyciła mnie ostatnia scena, wydawała mi się ładna, ale dość oczywista: po prostu musiało się tak skończyć i kropka. Film najbardziej mi się podobał dopóki jeszcze miałam jakieś wątpliwości co do decyzji Ricka. Choć możliwe, że wszystko było przewidywalne od samego początku :)




a pomysleć że kilkanascie lat temu chcieli zrobić remake Casablanki....z Harrisonem Fordem w roli Ricka ;D
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #455 dnia: 09 Sierpnia 2017, 19:27:30 »
Osobiście zagryzę każdego, kto odważy się zrobić remake :[ To już byłby koniec tego parszywego świata.
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22056
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #456 dnia: 09 Sierpnia 2017, 19:53:26 »
Osobiście zagryzę każdego, kto odważy się zrobić remake :[ To już byłby koniec tego parszywego świata.


znając dzisiejsze zwyczaje zaraz by zrobili prequel, sequel i kilka spin offów :)
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline mahavishnu

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #457 dnia: 09 Sierpnia 2017, 19:54:55 »
Muszę przyznać, że do mnie Casablanka i Afrykańska Królowa jakoś bardzo nie przemawiają. Owszem, całkiem to fajne, ale jednak zdecydowanie bardziej lubię inne filmy z Bogartem (Skarb Sierra Madre, Key Largo, Pustka, High Sierra, Mroczne przejście). Huston i Bogart to była para. Bodajże w 1988 roku w telewizyjnej Dwójce był cykl filmów Johna Hustona. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłem filmy z Bogartem. Pierwszy leciał Sokół maltański.

Offline LenoreLazuli

  • Koneser
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 390
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #458 dnia: 11 Sierpnia 2017, 17:16:41 »
Muszę przyznać, że do mnie Casablanka i Afrykańska Królowa jakoś bardzo nie przemawiają. Owszem, całkiem to fajne, ale jednak zdecydowanie bardziej lubię inne filmy z Bogartem (Skarb Sierra Madre, Key Largo, Pustka, High Sierra, Mroczne przejście). Huston i Bogart to była para. Bodajże w 1988 roku w telewizyjnej Dwójce był cykl filmów Johna Hustona. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłem filmy z Bogartem. Pierwszy leciał Sokół maltański.

Właśnie obejrzałam "Skarb Sierra Madre" i przyznaję, że jest świetny. Dzięki stokrotne za polecenie. Nie mogę doczekać się pozostałych filmów, Bogart jest jednym z niewielu aktorów, którzy mnie nie irytują :)
Uneindeutig
Für immer: Neu

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22056
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #459 dnia: 12 Sierpnia 2017, 12:52:49 »
"Sokoła maltańskiego" też bardzo polecam jak ktoś nie widział- jeden z najlepszych kryminałów w dziejach kina- rola detektywa Sama Spade'a była wprost stworzona dla Bogarta
« Ostatnia zmiana: 12 Sierpnia 2017, 19:12:50 wysłana przez Sebastian Winter »
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline ceizurac

  • (цеиэурац)
  • NadKoneser
  • Ekspert-wyjadacz
  • ****
  • Wiadomości: 15512
  • Płeć: Mężczyzna
  • booty
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #460 dnia: 12 Sierpnia 2017, 18:30:31 »
"Sokoła maltańskiego" też bardzo polecam jak ktoś nie widział- jeden z najlepszych kryminałów w dziejach gina- rola detektywa Sama Spade'a była wprost stworzona dla Bogarta

To mój ulubiony film z Bogartem.
There’s the thing, hold it close.
You had your fling. You laid your ghosts.

Time to leave, close the door.
You can’t believe you wanted more,
more or less, al for the best
in the end it’s al behind you.

There’s the thing, for all you know
it’s time to let go.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22056
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #461 dnia: 14 Sierpnia 2017, 14:32:30 »
"Sokoła maltańskiego" też bardzo polecam jak ktoś nie widział- jeden z najlepszych kryminałów w dziejach gina- rola detektywa Sama Spade'a była wprost stworzona dla Bogarta

To mój ulubiony film z Bogartem.


obok Casablanki
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22056
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #462 dnia: 15 Sierpnia 2017, 18:52:27 »
Thor: Mroczny świat - ze wszystkich filmów o superbohaterach najbardziej lubie oglądać te o Thorze, głównie w uwagi na postać Lokiego- wspaniale zagraną przez Toma Hiddlestone'a
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?

Offline mahavishnu

  • Koneser
  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 138
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #463 dnia: 17 Sierpnia 2017, 12:46:05 »
Właśnie obejrzałam "Skarb Sierra Madre" i przyznaję, że jest świetny. Dzięki stokrotne za polecenie. Nie mogę doczekać się pozostałych filmów, Bogart jest jednym z niewielu aktorów, którzy mnie nie irytują :)

Skarb  Sierra Madre to mój ulubiony film z Bogartem. Po latach ukazała się wersja kolorowa tego filmu – wygląda to niestety nie najlepiej. Czarno-biały oryginał prezentuje się znacznie lepiej. Z innych filmów z Bogartem warto wspomnieć jeszcze  o następujących: Aniołowie o brudnych twarzach (znakomity!), Wielki sen (klasyka noir), Burzliwe lata dwudzieste,  Mieć i nie mieć, Bunt na okręcie. Fanom Casablanki powinna spodobać się Sabrina.  Aniołowie o brudnych twarzach i Wielki sen to jazda obowiązkowa.

Offline Sebastian Winter

  • Wampir
  • Ekspert-wyjadacz
  • ***
  • Wiadomości: 22056
  • Płeć: Mężczyzna
    • Zobacz profil
Odp: Filmy, filmy...
« Odpowiedź #464 dnia: 17 Sierpnia 2017, 14:09:41 »
Obywatel Kane Orsona Wellesa - jeden z moich ulubionych filmów - LeneoreLazuli jak go jeszcze nie widziałaś koniecznie nadrób zaległości - powinnaś być nim zachwycona
What can I say when, in some obscure way,
I am my own direction?